TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Duben, 2023

27
Dub

Dorostenci sestupují z Extraligy

Bojovali, ale na silné soupeře nestačili. Vlašimští dorostenci si ve víkendových bojích připsali 4 porážky a v konečné tabulce Extraligy skončili na posledním 16. místě. S nejvyšší mládežnickou soutěží se tak loučí po 14 letech. Celý článek »

24
Dub

Simultánka s Pontusem

Další ze simultánek v Rádiu Svobodná Evropa se odehrála 12. dubna. Tentokrát jsme pozvali švédského velmistra žijícího v Praze, GM Pontuse Carlssona. Celý článek »

21
Dub

Vrcholí Extraliga dorostu

Nejvyšší dorostenecká soutěž má o nadcházejícím víkendu na programu poslední čtyři kola. Vlašimský extraligový tým se musí vypořádat za poslední roky s nezvyklou rolí, a to je boj o záchranu. První tahy budou ve Vlachovicích Celý článek »

19
Dub

O pohár starosty města Nymburk

V sobotu 15. dubna jsme si s Danem Houdkem, Tomášem Haškem a Kubou udělali výlet na 9. ročník Memoriálu Radima Masáka.  Stejný nápad mělo dalších 186 (!!!) hráčů a nijak mě to nepřekvapuje, protože rapid (15 min. + 3s. za tah) v Nymburku Celý článek »

16
Dub

Hezké výsledky v Táboře

Čtyři turnaje odstupňované podle výkonnosti uspořádali o Velikonocích šachisté Šachklubu Tábor. Zúčastnilo se jich i 5 hráčů našeho oddílu a ve výsledkových listinách se neztratili. Celý článek »

13
Dub

Béčko končí na 7. místě KP

Prohrou zakončilo vlašimské béčko své účinkování v Krajském přeboru.  V posledním kole nestačilo minulou neděli na déčko Lysé a silnému protivníkovi podlehlo 5,5:2,5. V soutěži tak zaznamenalo 5 výher a 6 proher, což stačí na umístění Celý článek »

11
Dub

Regionální žákovská liga 22/23 zná vítěze

První dubnovou sobotu se pod názvem „Věž sázavských mistrů sklářů“ odehrálo závěrečné kolo Regionální žákovské ligy. V Sázavě ziskem 4 bodů ze 4 partií potvrdil nadvládu nad tímto seriálem turnajů pro děti Míša Stein, který se stal Celý článek »

06
Dub

Velikonoce – čas šachových turnajů

6 hráčů Vlašimi v 5 (!) různých turnajích se o velikonočních svátcích představí na vícedenních akcích.  Hned čtyři turnaje odstupňované podle výkonnosti se budou hrát v Táboře a další pak v dalekém Walesu. Loni z obou akcí běžel online Celý článek »

05
Dub

Krajské kolo základních škol v šachu

Po středních školách odehrály včera v Neratovicích krajského kolo i ty základní. Ve dvou turnajích (1. -5. třída a 6. -9.) si 4členná družstva zahrála švýcarský systémem na 7 kol tempem 20 minut na partii s přídavkem tří sekund za tah. Celý článek »

03
Dub

Střípky z archivu – rok 1998 díl 6

Vzpomínání na 25 let staré akce zakončíme výsledky několika rapidů a blicek z konce roku. Připomenout si můžete cenné vítězství na blicáku v Českých Budějovicích, překvapivého vítěze oddílového přeboru v rapidu anebo třeba pěkné výsledky na Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)