TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Březen, 2023

31
Bře

Uzavřený IM turnaj v Plzni

Od 4. do 11. 3. jsem se zúčastnil 1. ročníku IM turnaje v Plzni. Na turnaj jsem se vydal s kamarádem Petrem Součkem. Průměrné ELO bylo 2258, tudíž bylo potřeba na IM normu 7 bodů z 9 partií, což je v takhle vyrovnaném turnaji opravdu hodně. Celý článek »

29
Bře

Vlašim se vrací do 1. ligy!

Úspěšnou tečku za skvělou sezonou sice vlašimské áčko neudělalo, ale i tak naprosto suverénně ovládlo 2. ligu. Poslední kolo jsme si zpestřili sobotním 17 km dlouhým pěším výletem v okolí Klatov a večerní oslavou (kterou někteří protáhli až do rána) a podle toho taky vypadal nedělní výkon. :-) Celý článek »

27
Bře

Obchodní akademie Vlašim vyhrála KP škol

V Neratovicích se minulé úterý odehrálo krajské kolo přeboru středních škol. Z regionálních kvalifikací se sem probojovaly i dvě vlašimské školy (složené převážně z hráčů našeho oddílu) – Gymnázium a Obchodní akademie. Celý článek »

24
Bře

Áčko podruhé za 60 let vyhrálo 8:0

Masakr o dvě třídy slabšího soupeře v předposledním kole 2. ligy by nestál za řeč, kdyby neskončil výsledkem 8:0. Něco takového se totiž vlašimskému áčku povedlo teprve podruhé za posledních 60 let a vůbec poprvé v ligových soutěžích! Celý článek »

22
Bře

Vlašim B – Nymburk 6,5:1,5

Na jedničku s hvězdičkou zvládlo vlašimské béčko důležité utkání Krajského přeboru. V předposledním kole hladce porazilo Nymburk (ten hrál loni ještě 2. ligu) a již tak nemusí mít žádné obavy o záchranu v soutěži. Naopak Celý článek »

20
Bře

Pravonín B vyhrál Regionální soutěž

V neděli 5. března 2023 se hrálo poslední desáté kolo regionální soutěže C. A naše družstvo ho zvládlo velmi dobře, když si poměrem 3,5:1,5 poradilo s týmem Kostelce nad Černými lesy C.  Kostelec nepřijel v úplně nejsilnější sestavě, Celý článek »

18
Bře

Pepi má bronz z Mistrovství ČR mládeže

19 – to je počet medailí, které vybojovali hráči Vlašimi na Mistrovství České republiky mládeže v kategoriích 10-16 let. O tu poslední se dnes postarala Josefína Dudková. Gratulujeme! Celý článek »

15
Bře

8. kolo RŽL v Týnci n. S.

V sobotu 4. března 2023 se odehrálo již 8. kolo Regionální žákovské ligy 2022/2023, které pořádal Šachový klub TJ JAWA Brodce, za podpory města Týnec nad Sázavou. Hrálo se opět ve Společenském centru a hotelu Týnec nad Sázavou, Celý článek »

13
Bře

Memoriál Janise Pataridise

Včera jsem si udělal výlet do Prahy na 2. ročník Memoriálu Janise Pataridise.  Turnaj se hrál na památku muže, který do Československa přišel ještě jako kluk při občanské válce v Řecku (jeho otec padl a matku popravili). Celý článek »

11
Bře

Startuje MČR mládeže

Vrchol sezony mají před sebou děti v kategoriích do 10, 12, 14 a 16 let. Na Mistrovství České republiky se přes síto kvalifikací probojovalo pouze 24 nejlepších chlapců. Dívky mají účast volnou a právě zde budeme moct fandit Celý článek »

09
Bře

Říčany C – Vlašim B 5:3

Ani vypsaná prémie z Českého Brodu (bojují s Říčany o postup do 2. ligy) nepomohla v 9. kole Krajského přeboru vlašimskému béčku k zisku bodů. Papírově vyrovnané utkání i dlouho vyrovnané bylo, ale nakonec se miska vah převrátila Celý článek »

07
Bře

Pravonín skončil třetí v Regionálním přeboru

Sezona 2022/23 skončila pro Pravonín “A“ v neděli 26. února. A skončila velmi zdařile! Náš tým dokázal z pozice outsidera vybojovat remízu 4:4 na půdě nejsilnějšího družstva soutěže. Kolín C tím přišel o své jediné body v Regionálním přeboru, Celý článek »

04
Bře

50 let od simultánky Salo Flohra v Benešově

Dnes je tomu na den přesně 50 let, kdy se v sále hotelu Na Knížecí uskutečnila simultánka se Salo Flohrem. 4. března 1973 se jí zúčastnilo i několik hráčů Vlašimi. Šlo tehdy pro náš okres o mimořádnou událost, o čemž svědčí celá řada článků otištěných v dobovém tisku. Celý článek »

01
Bře

Říčany J – Pravonín B 0,5:4,5

V neděli 19. února hrál Pravonín B proti Říčanům J. Tentokrát jsme měli silnou sestavu a naopak soupeř měl sestavu hodně oslabenou. Jako první skončila partie mezi Honzou Veselým a Vojtěchem Štochlem. Honza hned na úvod vzal soupeři pěšce. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)