TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Listopad, 2022

30
Lis

Střípky z archivu – rok 1998 díl 3

Třetí pokračování vzpomínkových článků na rok 1998 bude zaměřeno na jarní turnaje. Podíváme se třeba na dvě akce, které byly postupem času shledány zbytečnými a již se nekonají – MČech v rapidu dospělých a MČech družstev do 12 let Celý článek »

27
Lis

Memoriál Stanislava Vojty – 26. 12. 2022

Dnes by se táta dožil 74 let. Myslím, že je to tedy ideální den publikovat pozvánku na 39. ročník našeho vánočního turnaje, od roku 2006 hraného pod názvem Memoriál Stanislava Vojty. Stejně jako loni se uskuteční v oblíbené hospůdce Na Kopečku v Chotýšanech. Celý článek »

24
Lis

Unichess Sekáček – Vlašim 1:7

Jednoho soupeře za druhým válcuje vlašimské áčko v úvodu druhé ligy. Ve 3. kole to odnesl Unichess Sekáček, který měl tu smůlu, že jsme se sešli v nejsilnější sestavě (což zrovna nebude pravidlem). Roli favorita jsme zvládli na šest jedniček Celý článek »

22
Lis

Říčany I – Pravonín 4:4

V neděli 13. listopadu jsme pod vedením nebojácného kapitána Lukáše Filipa, který mě vyzvedl pozdě, vyrazili hrdinně bojovat za čest a slávu do Říčan. V autě jsme kromě výchovy dětí samozřejmě řešili také plány na zápas. Dohodli jsme se, Celý článek »

20
Lis

Míša Stein na vítězné vlně

Šachová škola STAMAT uspořádala 12. listopadu šachový turnaj v Čerčanech, kterého se zúčastnilo 73 dětí. Akce byla součástí Regionální žákovské ligy, což je série dětských turnajů v našem regionu. Její celkové výsledky rozhodují o postupech Celý článek »

17
Lis

Áčko deklasovalo ve druhé lize Duklu

Výtečné výkony podává zatím ve druhé lize vlašimské áčko. Po hladkém vítězství v prvním kole doslova deklasovalo ve druhém Duklu Praha. Na domácích stolech jsme zvítězili málokdy vídaným výsledkem 7,5:0,5, což je zopakování Celý článek »

15
Lis

Vlašim B – Mladá Boleslav 6:2

V neděli 13. listopadu pokračoval třetím kolem Krajský přebor družstev. Naše béčko v něm na domácích stolech přivítalo Mladou Boleslav. Papírově bylo utkání vyrovnané, ale na šachovnicích byla zjevná převaha našeho týmu, a tak je Celý článek »

14
Lis

Pravonín B – Zruč n. Sázavou 4-1

V neděli 6. listopadu se odehrálo druhé kolo Regionální soutěže „C“. Toto utkání bylo výjimečné v tom, že jsme odehráli domácí zápas venku ve Zruči nad Sázavou. Mohlo by se zdát, že jako domácí jsme měli problém se sehnáním Celý článek »

12
Lis

Startuje Polofinále juniorů

V hotelu Esprit ve Špindlerově Mlýně odstartuje dnes ve 14,30h. Polofinále juniorů – nejsilnější otevřený open této věkové kategorie, který se u nás hraje. Bojovat se bude o šest postupových míst (tři z kategorie H18 a tři z H20) do uzavřeného Celý článek »

11
Lis

Regionální žákovská liga v Jílovém

Tentokrát se RŽL v Jílovém 5. listopadu zúčastnilo 7 dětí z Vlašimi. V turnaji A hráli Michael Stein, Daniel Zeman, Jáchym Slánský. Celkem v tomto turnaji hrálo 16 šachistů. V turnaji B, kde hrálo 30 dětí, nás reprezentovali Celý článek »

09
Lis

Výhra v loterii

Když mne organizátoři pozvali na pátý turnaj série Rumunské Grand Prix v rapid šachu, váhal jsem, přeci jen nejsem tak velký cestovatel. Nakonec jsme se dohodli na podmínkách, které vyhovovaly oběma stranám. Turnaj se konal ve městě Braila poblíž moldavských hranic a byl velmi silně obsazený. Celý článek »

08
Lis

Výsledky a fotky z minulé neděle

Poslední říjnovou neděli odehrálo naše béčko druhé kolo v Krajském přeboru a Pravonín v Regionálním přeboru. Bohužel nikdo z přímých účastníků reportáže ze zápasu nenapíše, tak tady jsou alespoň výsledky a několik fotek Celý článek »

06
Lis

Mistrovství Čech mládeže 2022

Po několikaleté pauze, kdy se „mistrovství“ snažilo najít útočiště v jiných lokalitách, se letos v posledním říjnovém týdnu sjeli nejlepší mládežníci z celých Čech opět do Harrachova, aby ve svých kategoriích bojovali o tituly mistrů Čech. Celý článek »

04
Lis

Regionální přebor školních týmů     

První listopadový den se konal v Benešově Regionální přebor čtyřčlenných školních družstev. Hrálo se v Městském divadle Na Poště. Pořádal jej Dům dětí a mládeže, AŠSK Benešov a Kulturní a informační centrum. Za DDM Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)