TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Říjen, 2022

31
Říj

Střípky z archivu – rok 1998 díl 2

Ve druhém díle vzpomínkových článků na rok 1998 se podíváme na akce ze začátku roku. Připomeneme si útok (bohužel neúspěšný) na medaili Ondry Mejzlíka na MČR mládeže, bleskovku v Postupicích nebo třeba výlet dětí na rapid do polského Celý článek »

29
Říj

Vlašim – Příbram 6:2

Pomalu se nám blíží druhé kolo 2. ligy, a tak je nejvyšší čas se podívat na to první. V něm jsme na domácích stolech přivítali Šachový klub Příbram – Dubno. Hosté dorazili pouze v 7 lidech, navíc se dvěma hráči s elem +-1700, a tak to byla Celý článek »

26
Říj

Druhé Tatry 2022 a druhé druhé místo

Nadpis asi příliš srozumitelný není, ale chtěl jsem do něj nacpat co nejvíce dvojek. :-) Zkrátka, kdo máte chuť se mrknout na pár fotek z Tatranského poháru, kterého jsem se zúčastnil již v půlce září, tak tady jsou. Celý článek »

24
Říj

Pravonín „B“ začal sezonu výhrou

Nová sezona Regionální soutěže „C“ odstartovala v neděli 16. října, kdy se uskutečnilo první kolo. Do Pravonína přijeli šachisté družstva „C“ ze Stříbrné Skalice. V týmu Pravonín „B“ jsme se s kapitánem Miroslavem Horálkem Celý článek »

22
Říj

Je tu Mistrovství Čech mládeže

V hotelu Fit Fun v Harrachově bude dnes ve 14 hodin zahájeno Mistrovství Čech mládeže do 12, 14 a 16 let (+ doprovodné openy). Mezi takřka 300 účastníky bude i vlašimsko-brodecká výprava skládající se z Míši Steina, Honzy Veselého, Celý článek »

19
Říj

Druhé kolo RŽL bylo odehráno v Pravoníně

Do Pravonína se sjelo na šachový turnaj 15. října celkem 65 šachistů z celého regionu (z domácích hrálo úctyhodných 20 dětí!). Druhé kolo Regionální žákovské ligy pořádal místní šachový oddíl a Domeček Vlašim pod záštitou Obce Pravonín Celý článek »

17
Říj

Pěkný výsledek na rapidu v Písku

„Tatranská sestava“ si koncem září udělala výlet na 24. ročník turnaje O pohár starostky města Písku. Hrálo se v příjemném prostředí místního kulturního domu na 9 kol tempem 15 minut na partii s přídavkem 5 sekund za tah. Tady bych si dovolil Celý článek »

15
Říj

Liberty Cup 2022

V pořadí už sedmý ročník šachového turnaje pro zaměstnance a rodinné příslušníky Rádia Svobodná Evropa se konal v budově RFE po téměř třech letech na konci září. Pauza byla způsobená kovidem a přísnými hygienickými opatřeními, Celý článek »

12
Říj

Začíná MS do 20 let s Ríšou Mládkem

Již za pár minut bude na Sardinii úvodním kolem zahájeno Mistrovství světa juniorů do 20 let. Po třech letech si na něm opět zahraje odchovanec vlašimského šachu – fandit budeme moct Ríšovi Mládkovi. Celý článek »

12
Říj

RŽL 22/23 odstartovala v Sedlčanech

První říjnovou sobotu 1. 10. 2022 se sjelo do Sedlčan 63 šachistů z regionu SE, aby zde odehráli první kolo Regionální žákovské ligy v šachu. V turnaji „A“ startovalo 16 nejlepších šachistů.  Za nás zde startovali Michael Stein, Daniel Zeman, Jáchym Slánský Celý článek »

10
Říj

Vlašim B – Kralupy 2:6

Prvním kolem byly včera zahájeny dlouhodobé soutěže družstev dospělých.  Vlašimské béčko přivítalo na domácích stolech papírově nejsilnější tým Krajského přeboru Kralupy. V našem týmu dostali možnost zahrát si na zadních deskách hráči, Celý článek »

08
Říj

Rozjíždí se soutěže družstev dospělých

Po dorostu, který své dlouhodobé soutěže družstev zahájil před 14 dny, se nám po letní přestávce opět rozeběhnou i soutěže družstev dospělých. A tak nebude od věci udělat si takový malý souhrn, co vlašimská družstva hrají za soutěže, Celý článek »

06
Říj

Medaile z MČR v rapidu byla blízko

Aneb jak si Pepi opět rozšířila sbírku podpódiových umístění a proč by mistrovství republiky mělo končit 8. kolem. Celý článek »

04
Říj

Šachista molkařem

Vypadá to, že i šachista se může na chvíli stát molkařem. Molkky, tato původem finská hra nás uchvátila teprve nedávno, kdy nás ji naučil Vláďa Pěnkava v Takoníně a pak jsme si ji párkrát zahráli u Tomáše Gergelitse v Čerčanech. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)