TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Srpen, 2022

29
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 6

V šestém a posledním díle vzpomínkových článků na rok 1999 se podíváme na akce v závěru roku. Připomeneme si první vlašimskou medaili na Mistrovství České republiky mládeže v rapidu nebo třeba pěknou útočnou partii Honzy Celý článek »

26
Srp

V Říčanech hlásí vyprodáno

Poslední dny prázdnin zpestří šachistům tradičně turnaj Pohár města Říčany. Letos se bude hrát již podvacáté a stejně jako v minulých letech se jedná o krajský přebor v kategoriích muži, ženy, HD 20 a HD 18. Hrát se bude ve dvou Celý článek »

23
Srp

Open Nové Hrady

V září ve škole by za dvě pětky Vojtu Dudka asi nikdo nepochválil, v srpnu si to ale za umístění ve 3. ročníku Openu Nové Hrady zaslouží. Pátý skončil jak v hlavním turnaji, tak i ve čtvrteční bleskovce, která se hrála jako 30. ročník Memoriálu Františka Celý článek »

20
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 5

V pátém a předposledním článku, který se bude věnovat vzpomínání na akce v roce 1999, se podíváme na letní turnaje. Připomenout si můžete dětský tábor v Jablonné, kde tehdy v šachovém turnaji triumfoval Viktor Láznička nebo třeba maraton Celý článek »

17
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 4

Již po čtvrté zavzpomínáme na dění v roce 1999 a tento díl věnující se turnajům v květnu a červnu bude nabitý událostmi. Podívat se můžete na seznam vítězů týdenního Openu Benešov (kde jsou ty časy, kdy v Benešově fungoval šachový oddíl …), Celý článek »

14
Srp

Začal Open Nové Hrady s Vojtou Dudkem

I příští týden je možné fandit hráči našeho oddílu na týdenním turnaji. Včera byl v Nových Hradech odstartován malý open (pouze 25 hráčů), ale s pěknými cenami (6 finančních, 1. cena = 10 000 Kč). Když k tomu připočteme čtvrteční Celý článek »

11
Srp

Pardubice 2022

Poslední týden v červenci se uskutečnil hlavní šachový turnaj v Pardubicích na deskovém festivalu Czech open. Díky velice silnému startovnímu poli je to turnaj jak dělaný pro juniory, kteří chtějí zaútočit na IM normu (v případě Ríši Celý článek »

09
Srp

Tábor v Růžené 2022

Více jak 80 dětí se v sobotu odpoledne sjelo do Růžené u Milevska, aby si na oblíbeném táboře užily týden plný her. Tradiční deník nebude na našem webu publikován, přednost dostaly stránky pořádající Šachové školy Stamat.  Níže najdete odkazy Celý článek »

06
Srp

Simultánka v RFE s Tigranem Petrosyanem

Poslední simultánku v Rádiu Svobodná Evropa jsme organizovali před více než třemi lety na jaře 2019 s GM Pentalou Harikrishnou.  Další rok to už kvůli kovidovým opatřením bohužel nešlo. Myslím, že ta velká časová mezera způsobila, že letos vůbec nebyl problém sehnat hráče, aby se usadili kolem oválného stolu a vyzvali ke hře IM Tigrana Petrosyana (ELO 2451). Celý článek »

04
Srp

Je tu Open Letní Praha

Jeden kvalitní turnaj seriálu Czech tour před pár dny skončil v Pardubicích a hned je tu další! V 16h. začne zítra prvním kolem Open Letní Praha a fandit budeme moct i Martinu Horákovi. Martinovi se poslední dobou příliš nedaří, ale jednou Celý článek »

02
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 3

I ve třetím díle vzpomínání na rok 1999 zůstaneme u jarních turnajů. Podíváme se například na rapidy ve Strakonicích a Sedlčanech, tím nejzajímavějším v tomto díle je ale zisk historicky první medaile pro hráče Vlašimi ve vážných partiích Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)