TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Červenec, 2022

30
Čvc

Pardubická družstva 2022

Mistrovství republiky čtyřčlenných družstev je velmi zajímavým turnajem, hraným jako součást Czech openu v Pardubicích. A jako každý rok, i letos byl program opravdu nabitý. Ve čtyřech dnech 7 kol + prezentace. Naštěstí nás v družstvu bylo 5 Celý článek »

27
Čvc

Pokus o Darwinovu cenu

Na další šachovou vycházku jsme vyrazili do blízkosti mé rodné vesnice Nalžovice, která se nachází kousek od Sedlčan. Můžeme zde najít ne příliš známou Bartůňkovu naučnou stezku, která nabízí několik překrásných výhledů na Vltavu z Albertových skal. Celý článek »

25
Čvc

Reprezentační soustředění mládeže ve Zruči

10. – 14. července se konalo reprezentační soustředění ve Zruči nad Sázavou. Na programu bylo 8 přednášek na téma „Turnaj kandidátů“. Hlavním organizátorem byl Petr Neuman, který měl na starost jednu přednášku. Hlavním trenérem Sergej Celý článek »

22
Čvc

Dokáže Ríša zopakovat loňský zázrak?

V 15h. odstartuje v Pardubicích jeden z našich nejsilnějších otevřených openů. Fanoušci Vlašimi si jistě pamatují loňskou neskutečnou jízdu Ríši Mládka, který obsadil celkové 3. místo a uhrál si normu velmistra. Dokáže tento zázrak zopakovat? Celý článek »

19
Čvc

Příměstský šachový tábor v Pravoníně

Příměstský letní šachový tábor, který se konal v týdnu 11. – 15. 7. 2022 v Pravoníně, byl úspěšně ukončen a vám všem nabízíme informace den po dni. Zúčastnilo se celkem 30 dětí, organizaci zajišťovalo 5 vedoucích, zdravotník a kuchařky. Celý článek »

17
Čvc

Vsetín 2022

Letošní 47. ročník oblíbeného vsetínského turnaje proběhl podobně jako loni ve skromných podmínkách. Hrálo se jen na sedm kol, akce trvala pět dní a kapacita hrací místnosti byla 32 hráčů. Místem konání se stala klubovna pořádajícího oddílu, jež sousedí s legendárním zimním stadionem Na Lapači, Celý článek »

14
Čvc

Je tu Mistrovství ČR 4členných družstev

Prvním turnajem, který se v rámci pardubického festivalu Czech open 2022 bude hrát, je tradičně otevřené Mistrovství České republiky 4členných družstev.  Přihlášeno je 115 (!!!) družstev, což z turnaje dělá nejpočetněji zastoupenou Celý článek »

11
Čvc

Stříbro z rapidu Zlatá Praha

V sobotu jsem si udělal výlet do našeho hlavního města, kde se hrál rapid při 17. ročníku šachového festivalu Zlatá Praha. A docela se mi dařilo, když jsem ziskem 6 bodů ze 7 partií obsadil konečné 2. místo. O půl bodu pomocného hodnocení Celý článek »

08
Čvc

Malé ohlédnutí za turnajem v Teplicích

Od 18. do 26. června se uskutečnil v Teplicích nejsilnější open v České Republice. Ve startovní listině bylo možné najít hned 22 hráčů, kteří mají 2500+. Já jsem byl s ratingem 2368 nasazen 45. Hrálo se na 9 kol, klasickým tempem Celý článek »

05
Čvc

1. Podblanická sportovní olympiáda        

Snaha rozhýbat po covidu všechny děti přivedla vedení TJ Sokola Pravonín na nápad uspořádat Sportovní olympiádu, do které se zapojily se svojí činností všechny místní spolky. Na přípravných schůzkách dokonce vyplynul nápad, Celý článek »

02
Čvc

Dobude Vlašim Vsetín?

Přebor města Vsetína býval kvalitním turnajem, poslední 2 roky už je z něj ale jen malá akce regionálního charakteru. To ale nic nemění na popularitě u hráčů Vlašimi, na 47. ročníku se představí hned 4, a jak je vidět ze startovní listiny, nebylo by velkým Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)