TJ Spartak Vlasim

Archiv za rok: 2022

05
Čvc

1. Podblanická sportovní olympiáda        

Snaha rozhýbat po covidu všechny děti přivedla vedení TJ Sokola Pravonín na nápad uspořádat Sportovní olympiádu, do které se zapojily se svojí činností všechny místní spolky. Na přípravných schůzkách dokonce vyplynul nápad, Celý článek »

02
Čvc

Dobude Vlašim Vsetín?

Přebor města Vsetína býval kvalitním turnajem, poslední 2 roky už je z něj ale jen malá akce regionálního charakteru. To ale nic nemění na popularitě u hráčů Vlašimi, na 47. ročníku se představí hned 4, a jak je vidět ze startovní listiny, nebylo by velkým Celý článek »

30
Čvn

Z KP vezeme dva postupy na Mistrovství Čech!

Po roce opět v tradičním jarním termínu (víkend 25. – 26. 6. 2022) přivítalo městečko Mšeno Krajské přebory mládeže v šachu v kategoriích HD10, HD12, HD14 a HD16. S Lukášem Filipem jsme dali dohromady sedm dětí. Celý článek »

28
Čvn

Šachová školička a její hodnotící den

Ve čtvrtek 9. června se sešly děti s trenéry a učitelkami z Mateřské školy v Pravoníně a na programu měly zhodnocení práce za celý školní rok. Po dvě předešlé schůzky probíhalo testování dětí, které písemně odpovídaly na 30 otázek z učiva, Celý článek »

25
Čvn

Jak jsme potkávali hvězdy

Nejvýznamnější šachovou akcí, která se v České republice koná, je bezesporu Pražský šachový festival. V krásných prostorách hotelu Don Giovanni se ve dvou uzavřených turnajích utkali hráči širší světové špičky a i doprovodný open byl svou kvalitou na naše poměry úžasný. Celý článek »

23
Čvn

Zhodnocení činnosti kroužků v Pravoníně

Týden od 13. 6. do 17. 6. 2022 jsme věnovali vyhodnocení a odměnění šachistů a tvořílků za uplynulý školní rok. Poslední měsíc se všichni trenéři šachů soustředili na rekapitulaci učiva a šachového umění, které se snažili dětem předávat po celý školní rok. Celý článek »

20
Čvn

Přílet kormorána

Jsem si zcela jist, že všichni znáte Davida Navaru. Tuto sobotu, tedy 18. června, jsme měli tu možnost ho poznat ještě lépe. Náš oddíl má s Davidem velmi dobré vztahy, o čemž svědčí například nezapomenutelný simultánní zápas s Davidem v zívání. :-) Nicméně tuto sobotu se nám podařilo přemluvit Davida do krátkého bleskového turnaje spojeného s procházkou po Ladově kraji. Celý článek »

19
Čvn

Ríša a Kuba hrají další skvělý turnaj!

Sotva dohráli mimořádně silný turnaj v hotelu Don Giovanni, hned hrají další. A ač se to zdá k nevíře, ještě silnější! 27 velmistrů, 21 IM a 40 FM – to je obsazení Openu v Teplicích. Cenový fond 190 000 Kč přilákal celkem 226 hráčů z 35 zemí celého světa. Celý článek »

17
Čvn

Dvacátý druhý turnaj Stamatu

V sobotu 11. června uspořádala Šachová škola STAMAT v prostorách školní jídelny ZŠ Dukelská v Benešově svůj 22. turnaj pro děti. Akce tentokrát přilákala jen 15 účastníků, proběhla ovšem v příjemné atmosféře a pro některé začínající naděje Celý článek »

14
Čvn

MČR středních škol s naší účastí

Ve dnech 9. – 10. 6. 2022 se konalo MČR v šachu středních škol. Družstvo startovalo za Obchodní akademii Vlašim. Hrálo se v Nových Hradech, kam ve středu odpoledne děti dopravila paní Zuzana Píšová a v pátek navečer pro ně dojel Celý článek »

12
Čvn

Tatry 2022 – Díl 2

Den 6 – Dobíhání autobusu

Během snídaně vydatně pršelo. Dívali jsme se zklamaně na zamračenou oblohu a nevěřili Danovi, který tvrdil, že se to za chvíli vybere a bude zase hezky. Snídani jsme tudíž protáhli. Po příchodu na pokoj jsme zjistili, že už téměř neprší, a tak se během chvilky rozhodli pro původní túru. Celý článek »

10
Čvn

Je tu nejvýznamnější akce roku!

Kam se hrabe MČR mužů nebo pardubický Czech Open, Pražskému šachovému festivalu se kvalitou u nás nic nevyrovná. V uzavřeném turnaji Masters se představí hned 6 hráčů s elem přes 2700 a o moc nezaostává ani uzavřené „béčko“, Celý článek »

09
Čvn

V Pravoníně hrálo 46 rodinných dvojic     

Vedoucí šachových kroužků pracujících pod Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi uspořádali další, po roční přestávce, již 13. ročník šachového turnaje Rodinné dvojice. Turnaj se konal ve Spolkovém domě v Pravoníně 4. června Celý článek »

07
Čvn

Smíchovský soudek 2022

V Praze na Smíchově, konkrétně v sále tamního pivovaru, proběhl poslední květnovou sobotu po dvouleté covidové přestávce již 36. ročník turnaje 4členných družstev v bleskovém šachu – Smíchovský soudek. Poprvé ve své kariéře jsem se této Celý článek »

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)