TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Prosinec, 2021

31
Pro

Přehled významných událostí roku 2021

Do konce roku 2021 zbývá již jen pár chvil, a tak je nejvyšší čas ohlédnout se za úspěchy, kterých za uplynulých 365 dní vlašimští šachisté dosáhli. A bude to zvláštní vzpomínání, vždyť díky restrikcím vlády jsme 5 měsíců nemohli hrát. Celý článek »

29
Pro

Další kolo RŽL se konalo v Říčanech

Do Říčan se na 6. kolo Regionální žákovské ligy v sobotu 18. prosince vypravili tři naši šachisté, a to Jan Veselý, Vojtěch Břesky a Jakub Čáp. Celkem zasedlo za šachovnice 65 hráčů, na Říčany velice slabá účast. Coronavirus s námi „cvičí“, Celý článek »

27
Pro

Výsledky Memoriálu Stanislava Vojty 2021

V pohodové atmosféře proběhla včera v hostinci Na Kopečku v Chotýšanech naše tradiční vánoční blicka. Je fajn, že se nám turnaj v této podivné době podařilo uspořádat. Zahráli jsme si, pokecali a užili si příjemný den a o nic jiného v podstatě nejde. Celý článek »

25
Pro

Mistrovství ČR v bleskovce

11. prosince se v Brně uskutečnilo otevřené mistrovství v blitz šachu. I Vlašim zde měla své zástupce: Davida Zvolenského, Kryštofa Křížka, Ríšu Mládka a Vojtu Dudka. Na výborné výsledky z minulých let chtěl určitě navázat Ríša (7,5/15), Celý článek »

24
Pro

PF 2022

22
Pro

Oaza Praha – Vlašim 6,5:1,5

V úvodních čtyřech kolech 1. ligy se nám vše dařilo, v pátém se to ale nějak pokazilo. :-) Nehráli jsme dobře, nevyužili jsme ani těch nemnoho příležitostí, co nám domácí dali, a výsledkem je nejvyšší porážka za několik posledních let. Celý článek »

20
Pro

SCM cup Říčany

Součástí říčanského vánočního soustředění tentokrát byl i malý uzavřený turnaj pro 6 hráčů. Složení nebylo vůbec špatné, a tak mě potěšilo, že jsem byl pozvaný a měl možnost si pěkně zahrát. Hrálo se v rodinné školce Stárkových. Začátek akce Celý článek »

18
Pro

Vyšehrad B – Vlašim B 3:5

Ve vyšehradské sokolovně hrajeme poslední roky pořád, ať už s béčkem nebo áčkem, a už se stalo takovým zvykem, že si tento výlet spojíme s procházkou od metra. Tentokrát jsme se po ránu šli provětrat pouze s Nelou (nikdo jiný z Vlašimi Celý článek »

16
Pro

Střípky, které píchají a zároveň hladí (II)

Odchodem na mateřskou dovolenou ve střední části devadesátých let minulého století se Renata nepřestává zajímat o dění v čerčanském oddíle, ba naopak, díky našim společným posezením při občasných návštěvách bráchy z Moravy, má docela dobrý přehled o šachovém dění na Benešovsku. Po několikerých debatách na šachové téma Renata s iniciativou sobě vlastí přichází s nápadem vydávat šachový občasník regionálního rozsahu, kde by šachisté měli možnost vzájemně sdílet nejrůznější okolnosti svého sportu, zájmu, koníčka.

A tak na jaře 1997 spatřilo světlo světa první (resp. nulté) číslo časopisu Gambit. Cílem tohoto dvouměsíčníku bylo nejen informovat o výsledcích Celý článek »

14
Pro

Naši šachisté dovezli 2 medailová umístění

Do Týnce nad Sázavou se v sobotu 27. 11. sjelo na pátý turnaj Regionální žákovské ligy pouhých 38 šachistů, ale zase bylo možné bez problémů dodržovat všechna epidemiologická opatření, která se stále zpřísňují. V turnaji A nás reprezentovali Celý článek »

12
Pro

1. liga mládeže pokračovala ve Světlé n. S.

Další pokračování 1. ligy mládeže nás zavedlo do Sportovního centra Pěšinky ve Světlé nad Sázavou. Aktuální situace s covidem způsobila velké výpadky v naší sestavě (karanténa, obavy rodičů…), a tak jsme s Lukášem byli rádi, že se nakonec našlo šest Celý článek »

10
Pro

Prohraný zápas zachránil nemožňák

K tomu, abychom získali nějaké body, tak občas štěstí potřebujeme, ale naši remízu, pravděpodobně vystihuje jenom jedno přirovnání, a to, když vám kolem hlavy proletí kulka, a netrefí vás. Možná ještě lepší by bylo říct, že jsme měli z prdele kliku. Celý článek »

08
Pro

Memoriál Stanislava Vojty – 26. 12. 2021

Spousta šachových turnajů se v dnešní podivné době ruší, ať už je to ze strachu z covidu nebo vládních opatření. Ve Vlašimi ale takovouto cestou jít nechceme a 37. ročník našeho vánoční turnaje od roku 2006 hraného jako Memoriál Stanislava Vojty se uskuteční v tradičním vánočním termínu 26. prosince. Celý článek »

06
Pro

Střípky, které píchají a zároveň hladí (I)

Dnes nebudu pro svůj článek pátrat v archivech po výsledcích z šachových turnajů nebo mistrovských soutěží jednotlivců či družstev, ale budu společně s příznivci webu vlašimských šachistů hlavně vzpomínat. Krátce po polovině listopadu Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)