TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Listopad, 2021

30
Lis

Polofinále juniorů 2021 – pro pobavení

Už to bude týden, co skončil jeden z mých oblíbených turnajů – Polofinále juniorů. Jsem jeden z těch, kteří velmi oceňují umístění šachových turnajů někde mimo civilizaci, protože především turistika a cyklistika patří mezi mé oblíbené aktivity. Návštěva Krkonošského národního parku mi proto vždy udělá velkou radost. Celý článek »

28
Lis

Vlašimské béčko v čele 2. ligy!

Úžasnými výkony se prezentují vlašimská ligová družstva v úvodu sezony 2021/22. Áčko je po 3 kolech druhé v 1. lize a béčko po nedělním drtivém vítězství 6,5:1,5 nad Prachaticemi dokonce vede 2. ligu. Do čela nám pomohlo Celý článek »

25
Lis

Z Jílového vezeme tři medaile

Čtvrtá Regionální žákovská liga je minulostí, turnaj se odehrál 13. 11. v Jílovém u Prahy. Za jeho uspořádání můžeme poděkovat šachistům ze Zvole v čele s paní Strakovou. Na turnaj se vypravili šachisté z Pravonína v této sestavě: Lenka Šťastná, Natálie Celý článek »

24
Lis

Gratulace Marii Filipové!

Významného životního jubilea se dnes dožívá zakladatelka organizovaného šachu v Pravoníně a organizátorka zdejších krásných turnajů Marie Filipová. Za šachový oddíl Spartak Vlašim přeji do dalších let hodně štěstí, zdraví a spokojenosti. Celý článek »

22
Lis

Pravonín si připisuje první výhru

Třetí kolo Regionálního přeboru „C“ proběhlo v Pravoníně ve Spolkovém domě. Hrálo se v neděli 14. 11. a naším soupeřem byli šachisté z Kutné Hory. Ti se nachází na konci tabulky, ale to je tím, že měli první kolo volný los. Do zápasu jsme vstupovali Celý článek »

20
Lis

Kuba Vojta postoupil na juniorský šampionát!

Skvělého výsledku dosáhl na dnes skončeném Polofinále MČR juniorů 15letý Jakub Vojta. V nejsilnějším otevřeném openu České republiky věkové kategorie do 20 let obsadil 4. místo (jako 23. nasazený!) a postoupil do uzavřeného juniorského šampionátu. Velká gratulace! Celý článek »

18
Lis

Turnaj smíšených dvojic v Brně

Chess team Brno v čele s Neklanem Vyskočilem a Bowling centrum Brno za podpory řady sponzorů uspořádaly ve středu turnaj smíšených dvojic (muž + žena). Této netradiční akce se zúčastnilo 33 dvojiček a podle ohlasů to byl Celý článek »

17
Lis

Polabiny B – Vlašim 3,5:4,5

Los třetího kola 1. ligy nás poslal do Pardubic, kde jsme se utkali s béčkem Polabin. Oba týmy byly oslabeny o mladíky, kteří tento týden bojují na Polofinále juniorů, ale přeci jen více to pocítili domácí, kteří (poté, co jim kvůli covidu odpadl sobotu Celý článek »

15
Lis

Střípky z archivu – soutěže družstev 1999/2000

Nepovedenou sezonu 1999/2000 vlašimského áčka jsem shrnul již před rokem, v jiném článku jsem okomentoval i výsledky našeho déčka, teď je čas podívat se na historicky první postup Vlašimi do Extraligy dorostu a vítězství béčka v Regionálním Celý článek »

13
Lis

Začíná Polofinále juniorů

V hotelu Esprit ve Špindlerově Mlýně odstartuje dnes v 16,15h. Polofinále juniorů – nejsilnější otevřený open této věkové kategorie, který se u nás hraje. Bojovat se bude o šest postupových míst (tři z kategorie H18 a tři z H20) do uzavřeného Celý článek »

11
Lis

Vršovice – Vlašim B 1,5:6,5

Před 5 lety prohrálo vlašimské áčko ve 2. lize ve Vršovicích nejtěsnějším rozdílem. V neděli to domácím i s úrokem vrátilo béčko. Po výborném výkonu (proti +- vyrovnanému soupeři) zvítězilo drtivě 6,5:1,5 a po dvou odehraných kolech je Celý článek »

10
Lis

O královnu a krále Symfonie Poděbrady

V sobotu 6. listopadu 2021 se v Poděbradech konal šachový turnaj o královnu a krále Symfonie. Naši reprezentanti se utkali pouze o titul krále, protože žádná dívka se do Poděbrad bohužel nevydala. Na šachových polích bojovali Celý článek »

08
Lis

Úvod extraligy mládeže pohledem trenéra

Už necelý měsíc po sehrání finále loňského ročníku Extraligy mládeže v šachu odstartovala nová sezona. Současná podivná doba si holt žádá časové oběti, ale určitě je lepší nabitý program, než když se nehrálo vůbec. Náš tým zajížděl k prvním čtyřem Celý článek »

05
Lis

Od kanára nás zachránil Míra

Poslední říjnovou neděli se odehrálo druhé kolo regionálního přeboru „C“. Do Kolína hájit čest družstva se vypravila velká část náhradníků. Sehnat pro toto kolo šachisty, bylo velmi těžké. Podzimní prázdniny, dušičky a viróza si vybralo své. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)