TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Duben, 2021

29
Dub

Předposlední kolo online ligy Domečku Vlašim

Sedmé kolo bylo, co do termínu konání, trochu zmatečné. Potkal nás problém se serverem (Chess.com) a turnaj musel být přeložen ze soboty na neděli 25. 4. 2021. Hrálo 45 šachistů, přece jen se změna termínu odrazila v počtu účastníků. Celý článek »

27
Dub

Střípky z archivu – druhá polovina roku 2005

Co se v našem oddíle dělo v první polovině roku 2005, přiblížil můj předchozí článek, teď se podíváme na druhou polovinu. Z dnešního pohledu, kdy se už léta ani nescházíme na tréninky, je skoro k neuvěření, že proběhl oddílový přebor Celý článek »

24
Dub

Střípky z archivu – první polovina roku 2005

Ve svém vzpomínání se posunu zase o krok zpět a na řadě jsou akce, kterých jsme se zúčastnili v roce 2005, a nezmínil jsem je již v některých z předešlých článků. Výsledků z této doby jsem objevil celkem dost, a tak článek rozdělím opět na 2 části, ať není Celý článek »

21
Dub

Šesté kolo online ligy Domečku Vlašim

V šestém kole se nám výsledková listina na předních místech konečně změnila. Celkem se online šachového turnaje Domečku Vlašim zúčastnilo 57 šachistů, z toho dětí z Domečku hrálo deset. První a druhou příčku obsadili kluci ze Zvole, Celý článek »

18
Dub

Znosimský gambit pomohl k 6. místu

Venku pořád řádí zákeřný virus, takže šachové akce můžeme hrát pouze online. Na MČR v bleskovém šachu jsem se přihlásil až na poslední chvíli a turnaj jsem neměl v plánu brát nějak vážně, ale nakonec se z toho vyklubal dobrý výsledek. Turnaj se vysílal dokonce i v televizi, takže jsem samozřejmě v rámci propagace hrál černými výhradně Znosimský Gambit – 1.e4, f5. Celý článek »

16
Dub

Počtvrté stejný vítěz

Míšovi ani Štěpánovi se nepodařilo dosáhnout „bedny“ a oba se dělí o bramborovou pozici v dalším, již pátém kole online ligy Domečku Vlašim v šachu. Turnaj se odehrál v sobotu 10. dubna a zahrálo si ho 62 šachistů. Z vítězství se opět radoval Celý článek »

13
Dub

Střípky z archivu – druhá polovina roku 2006

V dalším výsledkovém souhrnu se podíváme na druhou polovinu roku 2006, tedy na akce, kterých jsme se zúčastnili od července do prosince. Asi nejzajímavější věcí je fotka malého Davida Zváry s tehdy 14. hráčem světa Davidem Navarou pořízená na Celý článek »

10
Dub

Střípky z archivu – první polovina roku 2006

Před pár měsíci už jsem na několik turnajů v roce 2006 zavzpomínal (Open Benešov, Říčany, Tatry), tak se teď pojďme podívat na některé další, u kterých jsem si tehdy udělal nějakou tu poznámku. Výsledky rozdělím na 2 části, ať článek není příliš Celý článek »

07
Dub

Hattrick zkompletován

V souvislosti s velikonočními svátky jsme počítali s nižší účastí ve 4. kole online šachového turnaje Domečku Vlašim, který se odehrál v sobotu 3. 4. 2021. Ovšem byli jsme mile překvapeni, protože se turnaje zúčastnilo opět šest desítek šachistů. Celý článek »

04
Dub

Střípky z archivu – první polovina roku 2007

Je tomu už více jak rok, co jsem se rozhodl psát články z historie našeho oddílu. Začal jsem soutěžemi družstev 2006/2007 a postupně se dostal až k sezoně 1996/1997 (s mnoha odbočkami do ještě hlubší minulosti). Snažil jsem se vybírat akce, Celý článek »

01
Dub

Třetí kolo má stejného vítěze jako druhé

Třetího kola online šachové ligy Domečku Vlašim, které se konalo poslední březnovou sobotu 27. 3. 2021, se zúčastnilo 66 šachistů. Velice nás (organizační tým) těší takto dlouhodobá vysoká účast. Z domácích si turnaj zahrálo 14 šachistů. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)