TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Únor, 2021

28
Úno

Archivní střípky z jedné odložené tašky I

V úvodu svého nedávného článku o Zaječicích (koncem ledna) jsem se zmínil o jakési polozapomenuté tašce s listinným historickým materiálem. Její obsah zůstal po napsání článku roztahaný na gauči a přemýšlel jsem, co s tím dál.  Styčných bodů s šachovým oddílem ve Vlašimi se postupně objevilo docela hodně, a to nejen díky tašce a jejímu obsahu, ale i díky vzpomínkám, které se z papírů začaly postupně vynořovat. A tak jsem v podstatě vděčný Tomáši Vojtovi za tu „drobnou pobídku“. Bez ní bych se k utřídění toho materiálu už třeba vůbec nikdy nedostal. Celý článek »

25
Úno

Šestý online turnaj Domečku Vlašim

Šesté kolo proběhlo o prázdninové sobotě, tak trochu jsme počítali s menší účastí, ta se však nekonala. Turnaj odehrálo 64 šachistů a šachistek. V turnaji starších hrálo 34 dětí, z toho 6 našich a v turnaji mladších se za počítačové šachovnice posadilo 30 dětí, Celý článek »

22
Úno

Střípky z archivu – OP blic druž. 1982-98 díl II

Druhý díl mého vzpomínání na okresní přebor 4členných družstev v bleskovce se bude věnovat 11. až 14. ročníku tohoto turnaje, který se hrál v letech 1992 až 1995. A díky čerčanské kronice si můžeme připomenout i dvě prvenství vlašimských týmů. Celý článek »

19
Úno

Co nového v šachové školičce?

V šachové školičce dále probíhá výuka šachu, a to konkrétně přímo v mateřské škole. Každý týden jsou ve školce šachové čtvrtky. V tento den děti řeší nejrůznější úkoly z šachů. Jelikož se jedná o opravdu malé děti, tak jsou úkoly vymyšleny tak, aby je Celý článek »

17
Úno

Pátý online turnaj Domečku Vlašim

Toto kolo šachového turnaje jsme vyhlásili i jako náborové a pozvali jsme za šachovnice i neregistrované šachisty, kterých se zúčastnilo 9. Neočekávali jsme velikou účast, protože začaly Jarní prázdniny, ale přesto hrálo úctyhodných 61 šachistů. Celý článek »

13
Úno

Deset let na 64 polích

Je to něco málo přes 10 let, co jsem poprvé vstoupil do světa dřevěných figur. Rád bych následujícími řádky na ně zavzpomínal (bude to vzpomínka hlavně pro mě, ale věřím, že i vy si v něm něco najdete a článek si rádi přečtete). 

První turnaj (v Táboře) jsem odehrál v 5 letech a 1 dni (tedy 27. 12. 2010). Byl to turnaj pro malé děti (1.  – 3. třída), na kterém jsem uhrál 2 body. Sám si logicky nic nemůžu pamatovat, ale jak jsem už několikrát od taťky slyšel, tak to žádná sláva nebyla. :-) Například v pozici, kdy jsem měl všechno navíc, jsem dostal mat od holčičky, která neuměla ani brát figurky… Celý článek »

11
Úno

Čtvrtý online turnaj Domečku Vlašim

Pořadatelé z Domečku uspořádali v sobotu 6. 2. 2021 již 4. kolo Online šachového turnaje. Celkem se turnaje starších žáků zúčastnilo 36 dětí a turnaje mladších žáků 33 dětí. Účast 69 šachistů je velice pěkný počet. Je vidět, že dětem turnaje chybí. Věřím, Celý článek »

09
Úno

Soutěž o návštěvníka s číslem 1 111 111

Pomalu začíná pátý měsíc, kdy nám naše vláda brání hrát šachové turnaje, a tak jsem pro zpestření vymyslel soutěž o návštěvníka našeho webu s číslem jeden milion stojedenáct tisíc stojedenáct. Vím,  není to nic kulatého, ale i ty jedničky jsou takové Celý článek »

06
Úno

Střípky z archivu – OP blic družstev 1982-98 díl I

Zítra to bude na den přesně 23 let, kdy se naposledy hrál okresní přebor 4členných družstev. V letech 1982 až 1998 proběhlo celkem 16 ročníků (v roce 1996 se nehrál) a díky čerčanské kronice můžeme na tento tehdy oblíbený turnaj podrobně Celý článek »

04
Úno

Třetí online turnaj Domečku Vlašim

Opět se našeho online turnaje zúčastnil pěkný počet šachistů. 62 hráčů z našeho regionu, a i širokého okolí, zasedlo za své počítače a zapojilo se do 3. kola Online šachového turnaje Domečku Vlašim. V kategorii starších hrálo 34 dětí, z toho 9 z Domečku. Celý článek »

01
Úno

Střípky z archivu – B C D 1996-1998

Následujícími řádky naváži na svůj předchozí článek a níže si můžete prohlédnout výsledky béčka, céčka a déčka v sezonách 96/97 a 97/98. A aby to nebyl jen nudný výčet výsledků, tak ho zpestří milý rozhovor s jedním z tahounů našeho oddílu té doby Jirkou Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)