TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Listopad, 2020

29
Lis

To bylo chyb…

Předminulý víkend jsem sehrál zajímavý a až do posledního kola napínavý zápas s Matoušem Hlavinou. Stejně jako nedávno s Petrem Gnojkem jsme zvolili 8 partií ve dvou hracích dnech, tempo 20+5. Tentokrát jsem však mnohem více chyboval než Celý článek »

26
Lis

Třetí online turnaj Domečku Vlašim

Další ze série online šachových turnajů je za námi. Třetí turnaj proběhl v sobotu 21. 11. 2020 opět v šachové herně chess.com. Na této internetové stránce už je zaregistrováno několik šachistů a šachistek, kteří hrají jednotlivé zápasy i mimo turnaje. Celý článek »

23
Lis

Střípky z archivu – Náchodský open 1996 a 1997

V nedávném článku jsem zavzpomínal na Náchodský open v roce 1998 a teď se vrátím ještě ke dvěma předchozím ročníkům.  V obou případech mě na těchto akcích doprovázel brácha a jednou Honza Stoklasa a Ondra Matějovský. O turnaji v roce 1997 Celý článek »

20
Lis

Střípky z archivu – říjnové blicky v Chotýšanech

Že již 20 let (poprvé v roce 2000, před tím se hrálo ve vlašimské sokolovně) pořádáme 26. prosince v Chotýšanech vánoční turnaj, ví v našem oddíle určitě každý. Že se ale pod taktovkou místního oddílu (ano v Chotýšanech býval dlouhé roky šachový Celý článek »

18
Lis

Druhý online turnaj Domečku Vlašim

V sobotu 14. 11. 2020 úspěšně proběhl druhý online šachový turnaj. Jednalo se o další turnaj ze série online šachových turnajů, které se chystají každou sobotu až do Silvestrovského turnaje. Do tohoto turnaje se zapojili nejen šachisté, kteří hráli i první Celý článek »

15
Lis

Střípky z archivu – sezona 1997/1998

O historicky první vlašimské ligové sezoně se bude psát velmi dobře. Dosáhli jsme totiž při premiéře skvělého výsledku, když jsme obsadili konečné 4. místo. O jak výjimečnou věc pro nás tehdy šlo, dokresluje fakt, že trvalo dalších 15 let (!!!) než jsme Celý článek »

12
Lis

První online turnaj Domečku Vlašim

V sobotu 7. 11. 2020 pořádal MěDDM Vlašim ve spolupráci s ŠK Pravonín první online šachový turnaj. Jelikož se jednalo o první takto konaný turnaj, podporovaný Středočeským krajem, nebyla jeho příprava ani organizace jednoduchá. Turnaj začal v sobotu Celý článek »

10
Lis

Minulost se opakuje?!

V týdnu 19. – 23. 10. se odehrál zápas Vojta J. – Gnojek P. Zápas sloužil jako trénink, a tak prakticky o nic nešlo. Hráli jsme tempem 20 min + 5s/tah na 8 partií ve 4 hracích dnech (pondělí, úterý, středa, pátek – čtvrtek volno). Zápas se vyvíjel hodně v poklidu, Celý článek »

07
Lis

Střípky z archivu – Náchodský open 1998

Žába žije ve vodě – to byla série článků s netradičním názvem, které jsme s Petrem Procházkou o turnaji v Náchodě publikovali v roce 2010 (díl I, II. III).  Do kraje Aloise Jiráska a Iva Hradeckého jsme ale rádi vyráželi už i mnohem dříve Celý článek »

04
Lis

Střípky z archivu – bleskovka na hoře Blaník

Pravidelní čtenáři našeho webu si jistě vzpomenou, že letos v srpnu jsme si na vrcholu hory Blaník zahráli pár bleskovek s Davidem Navarou. Ale málokdo (nejspíše jen přímí účastníci) už ví, že jsme kdysi dávno uspořádali přímo před rozhlednou Celý článek »

01
Lis

Odveta za MČR

Vzhledem k tomu, že se situace vyvinula tak, že už zase nemůžeme jezdit na turnaje (dle mého minimálně do Vánoc nebo spíše ještě déle), domluvil jsem se s vítězem MČR do 16 let 2020 Adamem Frankem a sehráli jsme přátelský zápas. Hrálo se jeden Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)