TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Červen, 2020

29
Čvn

Zhodnocení činnosti pravonínských kroužků

Práci šachových kroužků ve školním roce 2019/2020 musím rozdělit do několika oblastí činnosti, a to vlastní výuka šachu (10 zájmových útvarů) a kluby deskových a logický her. Ty byly v prvním pololetí provozovány pod Šablonami II. a ve 2. pololetí Celý článek »

26
Čvn

Závěr 1. ligy v diagramech

Od posledních dvou kol 1. ligy uplynulo takřka 14 dní, ale myslím, že neuškodí se k nim ještě vrátit. Použiji k tomu hned 10 diagramů, které vám přiblíží dramatické okamžiky, které rozhodly o tom, že se Vlašim nejenom v 1. lize zachránila, ale vybojovala Celý článek »

23
Čvn

Šachisté a jejich pexesiáda

Ve čtvrtek 18. 6. uspořádali šachisté Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, v rámci projektu Domeček – ŠABLONY II, plánovaný projektový den. Tento v sobě zahrnoval soutěž v pexesu. Pedagogem projektového dne byl Lukáš Filip a odbornicí Celý článek »

21
Čvn

V Extralize dorostu Vlašim na pěkném 5. místě

I přes utrápené výkony se vlašimské dorostenecké družstvo dokázalo ve finálových bojích Extraligy posunout na celkové pěkné 5. místo. Gratulujeme! Celý článek »

19
Čvn

Vrcholí Extraliga mládeže

Finálovými boji vyvrcholí o nadcházejícím víkendu nejvyšší dorostenecká soutěž. Vlašimské áčko zvládlo základní část extraligy velmi dobře a podesáté v řadě (!!!) se probojovalo do bojů o medaile. Do finálové skupiny si přinášíme 3 body, které Celý článek »

18
Čvn

Po roce zpět v 1. lize mládeže

V sobotu 13. 6. 2020 bojoval tým TJ Spartak Vlašim „B“ o místo do 1. ligy mládeže. Krajský přebor se konal v Čelákovicích a utkala se družstva: Sokol Bakov nad Jizerou ze skupiny „A“, ŠK Řevnice ze skupiny „B“, ŠK Spartak Čelákovice Celý článek »

16
Čvn

Žákovská liga 2019/20 zná své vítěze

Vzorně připravený šachový turnaj nepřekvapil nikoho. Pořadatel Jiří Kotzot se zhostil svého úkolu na výbornou, vše šlo jako po drátkách. Škoda jen, že byla ze známých důvodů omezena účast. Deváté kolo v Sázavě sehrálo pouhých 61 šachistů. Celý článek »

14
Čvn

Áčko v 1. lize na skvělém 6. místě!

Dokázali jsme to! Vlašimské áčko po úžasných výkonech porazilo ve víkendových bojích favorizované Neratovice i Oazu a zachránilo 1. ligu! Zisk šesti bodů nás dokonce katapultoval na celkové skvělé 6. místo!  Celý článek »

12
Čvn

Pokračují ligové soutěže dospělých

V polovině června se z klinické smrti proberou ligové soutěže dospělých. Tedy konkrétně první a druhá liga, extraliga byla zrušena a výsledky anulovány.  Po více jak 3měsíční pauze tedy nebude od věci si připomenout, jak na tom naše týmy jsou. Celý článek »

10
Čvn

RŽL v Týnci ovládly dívky

Po koronavirové pauze se v sobotu opět rozjela Regionální žákovská liga. A sál společenského centra v Týnci byl svědkem málokdy vídané věci. Všechny 3 turnaje ovládly dívky (navíc v béčku braly všechny medaile), to se možná v celé historii RŽL ještě nestalo. Celý článek »

08
Čvn

Nejsilnější oddílový přebor v historii

Po 6 letech se ve Vlašimi odehrál oddílový přebor v rapid šachu. Sešlo se nás sice jen 5, ale kvantitu nahradila kvalita. Ke 4 elitním vlašimským hráčům přibyl vítěz kvalifikace (hrála se v květnu pod názvem Brod aan Zee) David Zvolenský. A brzy poznal, Celý článek »

07
Čvn

Střípky z archivu – staré rozhovory

Život a s ním i šachové turnaje a soutěže se pomalu vrací k normálu a je tedy na čase ukončit sérii článků nazvanou „Střípky z archivu“. Ve 24 dílech jste si mohli přečíst o zhruba padesátce akcí, které jsme podnikli v letech 1992 až 2007. Ten poslední, dvacátý pátý, Celý článek »

04
Čvn

Střípky z archivu – Raiffeisen Cup

Pamatujete si, který z 35 ročníků našeho vánočního turnaje byl ten nejsilnější? Je to ten, který se konal 26. prosince 1999 a byl posledním, který jsme odehráli v sále vlašimské sokolovny. Nesl název Raiffeisen Cup a výborné ceny, které zajistil Celý článek »

03
Čvn

O krále a královnu mateřských škol

Ve čtvrtek 28. 5. 2020 byl uspořádán projektový den, v rámci projektu Šablony II., s názvem „O krále a královnu mateřských škol“. Pedagog Lukáš Filip spolu s odbornicí z praxe Milenou Hrubantovou a s dalšími vedoucími šachových kroužků Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)