TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Květen, 2020

31
Kvě

Střípky z historie – sezona 2000/01

Po děsivé předchozí druholigové sezoně, kdy jsme hned několikrát nehráli v osmi, nezůstal v našem týmu kámen na kameni. Většinou to bývá, že po sestupu to odnese trenér (kapitán), ale u nás to tenkrát bylo naopak. Profesionální smlouvy nebyly obnoveny Celý článek »

29
Kvě

Střípky z archivu – MČech mládeže 1997-2001

Hned 3 tituly mistra Čech (v kategoriích H12, H14 a H16) dokázal vybojovat Ondra Mejzlík, tak pojďme na jeho úspěchy zavzpomínat. K popisu použiji podrobné články Ondry Matějovského, které psal pro regionální časopis Gambit Celý článek »

25
Kvě

Střípky z archivu – béčko 2001-2004

Třetí desítku historických článků načnu výsledky béčka v sezonách 01/02, 02/03 a 03/04. Náš rezervní tým si tehdy (většinou) pod vedením kapitána Jirky Prokopa vedl velmi dobře v krajském přeboru, a tak si oprášit výsledky určitě zaslouží. Celý článek »

22
Kvě

Střípky z archivu – cyklošachová soustředění

Nejspíše jen 9 přímých účastníků si vzpomene, že jsme kdysi dávno uspořádali 3 cyklisticko-šachová soustředění. V roce 2002 jsme vyrazili do Tater, o rok později do Rokytnice v Orlických horách a v roce 2004 do Kunžaku v jižních Čechách. Celý článek »

20
Kvě

Střípky z archivu – oddílové přebory

Uspořádat ve Vlašimi oddílový přebor dospělých ve vážných partiích byl vždycky kumšt. Nemluvím o posledních (mnoha) letech, kdy se nescházíme ani na tréninky (tudíž se oddíláky hrát ani nemohou), ale i o celkem dávné minulosti. V mých Celý článek »

17
Kvě

Střípky z archivu – rapidy v Písku

V půlce března jsem chtěl po dlouhé době opět vyrazit na rapid O pohár starostky města Písku. Bohužel pár dní před začátkem byl turnaj z důvodů už milionkrát omílaných zrušen, a tak místo hrání teď mohu jen vzpomínat na minulé účasti. Celý článek »

15
Kvě

Brod aan Zee

Již více jak dva měsíce se u nás nesehrála soutěžní partie, ale zato se vyrojila celá řada turnajů hraných na internetu. Věnovat se jim příliš nechci, přeci jen čučet do monitoru je jen slabá náhražka čučení na soupeře (nehledě k tomu, že hraní online umožňuje Celý článek »

13
Kvě

Střípky z archivu – sezona 2001/02

Zázrak aneb nikdy se nevzdávej! :-) Tak mi sezona 2001/02 navždy utkvěla v paměti. Ještě dvě kola před koncem jsme byli poslední, přesto jsme se po neskutečně napínavých a šťastných zápasech dokázali ve 2. lize zachránit. Na to se prostě nezapomíná! Celý článek »

10
Kvě

Střípky z archivu – sezona 2002/03

Pomalu se začínám dostávat do let, kdy vlastnit digitální fotoaparát bylo spíše vzácností a elektronická komunikace taky nebyla pro každého. V článku o sezoně 2002/03 se tedy objeví mé poslední uložené fotky (výsledky v databázích šachového Celý článek »

08
Kvě

Střípky z archivu – Open Tatry 2004

Před 16 lety jsme společně s Martinou načali tradici ježdění na Open Tatry. Od té doby jsem ve startovní listině chyběl jen 2x a doufám, že to tak zůstane i po letošním ročníku (ve startovce už s Danem a Kuby jsme, tak snad nám turnaj nezruší a pustí nás Celý článek »

05
Kvě

Zápas o nejlepšího Vojtu na světě :-)

Koncem dubna jsem sehrál zápas s taťkou o „Nejlepšího Vojtu na světě“. :-) Bohužel se ukázalo to, co by každý čekal, poněvadž mě taťka vyklepl. Zápas se hrál tempem 2×25 min + 10s. za tah a skončil 4,5–2,5 pro staršího z Vojtů, a tudíž se stal Celý článek »

02
Kvě

Střípky z archivu – Open Rakovník

Rakovník býval před lety naším oblíbeným místem. Jezdili jsme tam nejen na sportovní víceboje, ale i na srpnové týdenní turnaje. Ty se hráli (a stále hrají) pod názvem Jiráskův memoriál a osobně jsem se jich zúčastnil celkem 4x. O dvou účastech Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)