TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Listopad, 2019

29
Lis

Vlašim – ŠK Města Lysá 4,5:3,5

Ve 3. kole naší druhé nejvyšší soutěže se vlašimské áčko dočkalo prvního bodového zisku. Po vynikajícím výkonu porazilo favorizovanou Lysou (v sestavě se 4 mezinárodními mistry) a stejně jako v minulém kole v Líních ukázalo, že v 1. lize nehodlá být jen do Celý článek »

27
Lis

Memoriál Stanislava Vojty – 26. 12. 2019

Pozvánka. Vyhrajte v tipovací soutěži startovné a oběd zdarma!!

Dnes by se táta dožil 71 let. Myslím, že je to tedy ideální den publikovat pozvánku na 35. ročník našeho vánočního turnaje, od roku 2006 hraného pod názvem Memoriál Stanislava Vojty. Stejně jako loni se turnaj uskuteční v oblíbené hospůdce Na Kopečku v Chotýšanech. Celý článek »

26
Lis

Nečmárejte do rozpisu

Zatímco mnoho lidí 17. listopadu vyrazilo do Prahy, aby si na Národní připomněli 30. výročí sametové revoluce, šachisté vlašimského béčka odjeli do české metropole dobývat sportovní halu na Pankráci. Ze svého prvního venkovního zápasu však #lukyteam Celý článek »

24
Lis

Návrat RŽL do Dolních Kralovic

Čtvrté kolo RŽL se konalo tentokrát, po dlouhých 7 letech (15. 12. 2012  ve Stříteži), 23. 11. 2019 v prostorách základní školy v Dolních Kralovicích a pořadatelem byla Šachová škola STAMAT. My, staří (starší?) jsme se velice těšili, neboť byla ohlášena Celý článek »

19
Lis

Za zvířaty do vlašimské obory – projektový den

V sobotu 16. 11. 2019 uspořádali v době od 8.00 – 12.00 hodin šachisté Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, v rámci projektu Domeček – ŠABLONY II, plánovaný projektový den. Tento v sobě zahrnoval seznámení dětí s prací lesníků, myslivců, oborníků Celý článek »

18
Lis

Třetí kolo Regionální soutěže

Včera pokračovala třetím kolem nejnižší soutěž dospělých. Vlašimské céčko si připsalo první porážku, když nestačilo na silný tým Neveklova. Za zmínku ale stojí cenný skalp Kamči Steinové, která porazila soupeře s elem 1737. Pravonín si pak v papírově vyrovnaném Celý článek »

17
Lis

ŠK Líně – Vlašim 4,5:3,5

1. šachovnice Jiří Štoček (český reprezentant a vítěz letošního Czech Openu), 2. šachovnice Vlastimil Hort (jeden z nejlepších českých hráčů historie) – proti tak silnému soupeři jsme nastoupili v nedělním druhém kole 1. ligy. Domácí měli problém se Celý článek »

14
Lis

„Tak to je řezník téhle varianty!“

Hmmm, olympiáda… „Světová olympiáda, to už něco znamená“, říkal jsem si 28. října, když jsem si balil kufr na dlouhou cestu až na okraj Evropy. Olympiáda do 16 let se stejně jako před rokem konala v Turecku. Sraz se zbytkem sestavy (Petr Špreňar, Ondra Celý článek »

13
Lis

Regionální přebor školních družstev

Rovná stovka šachistů ze základních a středních škol regionu Benešov a Kutná Hora se sjela do Městského divadla Na Poště Benešov, aby zde poměřili síly ve čtyřčlenných družstvech. Hrálo se ve třech kategoriích I. 1.- 5. třída ZŠ, II. 6.- 9. třída ZŠ, prima – kvarta Celý článek »

12
Lis

RŽL v Jílovém

Šachisté ze Zvole pořádali v Jílovém u Prahy v místní sokolovně 3. turnaj ze seriálu 9 turnajů Regionální žákovské ligy 2019-2020. Do soutěže se zapojilo celkem 96 šachistů. Šestnáct jich hrálo v turnaji A a po 40 hráčích v turnaji B a C. Od nás se tentokrát zapojili Celý článek »

10
Lis

Tikot šachových hodin

Jména a adresy v mém adresáři blednou. Podle  barvy a odstínu inkoustu by člověk řekl, že ty záznamy byly učiněny o nejméně půl století dříve než ty ostatní. (…) Myslím, že bych je nějak měl zachovat. Mohl bych je třeba okopírovat. Ale jsem přesvědčen, že by to bylo Celý článek »

09
Lis

Začíná MČR dívek D20 a Polofinále juniorů

Anežka Vlková se před pár týdny vrátila z mistrovství světa a hned bude bojovat o další. V hotelu Esprit ve Špindlerově Mlýně dnes odstartuje Mistrovství České republiky dívek do 18 a 20 let a Polofinále MČR juniorů. Oba turnaje se hrají tempem Celý článek »

07
Lis

Vlašim B – Vyšehrad B 3,5:4,5

Takřka 3 roky neprohrálo vlašimské béčko zápas. Všechno ale jednou končí, a tak tato úctyhodná série v neděli 3. listopadu skončila. Přesto ale domácí hráči neodcházeli domů po druhém kole 2. ligy smutní, proti velmi silnému soupeři si na zadních šachovnicích Celý článek »

05
Lis

Za světlem majáku

Závěr Kryštofovy poslední partie sleduji na mobilu přímo před dveřmi do hracího sálu. Zdá se, že vlašimská naděje už použila všechna esa v rukávu a souboj skončí v remízových vodách. Vzhledem k nepříznivým výsledkům na ostatních šachovnicích smír Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)