TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Září, 2019

27
Zář

Velká vlašimská výprava vyráží na Open Tatry

Tříhvězdičkový hotel Sorea Titris v Tatranské Lomnici bude od soboty 28. 9. dějištěm již 65. ročníku turnaje o Tatranský pohár. Na tento svátek pro všechny „šachové turisty“ se z Vlašimi již v pátek vydáme společně s Danem Houdkem, Tomášem Haškem, Celý článek »

25
Zář

Pankrác cup 2019

Šachový oddíl TJ Pankrác uspořádal ve dnech 17. a 24. 9. (dva úterky večer – první úterek se hrály 4 kola, druhý 5 kol) mimořádně kvalitní turnaj v rapid šachu. Určen byl pro hráče s elem vyšším než 2100 a silné šachisty přilákal i pěkný cenový fond (1. cena 7500 Kč, Celý článek »

24
Zář

Soustředění talentů Středočeského kraje

Krajská Komise mládeže uspořádala o uplynulém víkendu v rekreačním areálu Jizbice pod Blaníkem soustředění talentů Středočeského kraje. Zúčastnilo se celkem 41 dětí, mezi nimiž nechyběli ani 4 hráči našeho oddílu: Michael Stein, Natálie Štanderová, Celý článek »

22
Zář

Projektový den – Zábavné šachy

V pátek 20. 9. 2019 uspořádali šachisté Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, v rámci projektu Domeček – ŠABLONY II. plánovaný projektový den. Ten byl koncipován do formy soutěže, kde spolupracovali pokročilí šachisté jako rozhodčí a mírně Celý článek »

19
Zář

Derniéra v Morendě

Následujících pár řádek nebude mít s vlašimským šachem nic společného, tak kdo nechce, ať dál nečte. Napíšu si je ale kvůli sobě, abych nezapomněl na svoje pravděpodobně (člověk by nikdy neměl říkat nikdy :-) ) poslední vystoupení v červeném dresu Celý článek »

18
Zář

Pexesiáda dopadla na výbornou

V rámci projektu Domeček Městského domu dětí a mládeže Vlašim uspořádali pravonínští šachisté PEXESIÁDU. Ta se uskutečnila 14. 9. 2019 ve Spolkovém domě v Pravoníně a o úspěšný průběh se postaral pedagog Lukáš Filip a odbornice z praxe Ivana Celý článek »

17
Zář

Ohlédnutí za Openem Říčany 2019

Od vyhlášení nejlepších na Openu Říčany sice již uplynuly více jak dva týdny, ale i tak myslím nebude od věci se k této akci ještě pár řádky vrátit.  Použiji k tomu velmi pěkné fotky pana Dobeše a Patrika Pýchy a přidám pár vítězných diagramů hráčů Vlašimi Celý článek »

12
Zář

Zářijové elo

Léto uteklo jak voda, a tak je opět po 4 měsících čas na tradiční malý elový souhrn. Ve vlašimském žebříčku došlo k poměrně výrazným změnám.  Největší posun zaznamenal Kuba Voříšek, který zejména díky výbornému výkonu na Mistrovství Evropy mládeže Celý článek »

10
Zář

Pár slov o turnaji ve Starém Městě – díl 2

5. kolo. Soupeř mě úplně převálcoval. V turnaji skončil třetí a smekám před jeho znalostmi a uměním. Třeba toho budu šachově taky tolik umět v sedmdesáti jako pan Dobrovolský. :-) Při popartiovém povídání jsem pochopil, že jsem neměl vůbec šanci. Celý článek »

08
Zář

Kuba Vojta má čtvrtou medaili z MČR v rapidu!

Důstojnou tečku za svými vystoupeními na Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu udělal před pár hodinami Kuba Vojta. Po dvou zlatech a stříbru z minulých let vybojoval dnes v Třešti bronz v kategorii do 14 let. Gratulujeme! Celý článek »

06
Zář

Vyjde to i podvanácté?

Nejlepší čeští hráči v mládežnických kategoriích se o víkendu sejdou v Třešti, kde se uskuteční Mistrovství České republiky v rapid šachu. Z této akce se hráčům Vlašimi povedlo přivést medaili 11x (!!!) v řadě, a protože úspěchy je třeba připomínat (nikde není psáno, Celý článek »

04
Zář

Pár slov o turnaji ve Starém Městě – díl 1

Po dvou letech jsem se rozhodl vydat na turnaj do Starého Města. Posledně se mi na něm dařilo, uhrál jsem 6,5 bodu z 10 partií s poměrně silnými soupeři, v osmém kole jsem hrál na třetí šachovnici a celkově jsem prohrál pouze dvě partie s Františkem Vránou Celý článek »

02
Zář

Jak jsem si málem doskákal pro medaili – díl 2

V 5. kole mi los přidělil úřadujícího a jak se později ukázalo i budoucího mistra republiky p. Mlýnka. Soupeř to vůbec nebyl lehký, což by zcela určitě potvrdila celá řada hráčů, kteří s ním prohráli a mezi kterými byl i Evžen Pospíšil, medailista tohoto openu. Celý článek »

01
Zář

Bestie řádí už 40 let!

Náš kamarád, dlouholetý hráč a díky svým populárním glosám až ikonická postava vlašimského oddílu Lukáš Vonderka dnes slaví 40. narozeniny! Lukáše jsem poprvé zaznamenal někdy v první polovině 90. let, kdy se svým bratrancem Milan Hlavičkou Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)