TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Srpen, 2019

31
Srp

Ríša Mládek vyhrál Open Říčany

Fenomenálním výkonem se blýskl na právě skončeném Openu Říčany 17letý Ríša Mládek. Výsledkem 8 bodů z 9 turnaj naprosto suverénně vyhrál a v součtu s krajskými cenami si na konto připsal 18 000 Kč!  Triumf Vlašimi potrhl třetím místem Tomáš Vojta. Na stupně vítězů je pak doprovodil velmistr Petr Neuman. Celý článek »

29
Srp

Edinburgh Chess Club

Edinburský šachový klub se pyšní tím, že je nejstarším ve Velké Británii a údajně druhým nejstarším na světě. Založen byl v roce 1822 a ve své stávající klubovně se šachisti schází od roku 1920. Tyto informace jsem si našla až nedávno na webu, protože Celý článek »

25
Srp

Jak jsem si málem doskákal pro medaili – díl 1

Ve dnech 10. – 18. 8. 2019 se konalo v Rychnově nad Kněžnou MČR seniorů 2019. Hrálo se v důstojných prostorách Pelclova divadla, podrobnosti jsou uvedeny ve fandícím v článku.  Zúčastnil jsem se již potřetí ve stejné kategorii nad 60 let a letos se mi Celý článek »

24
Srp

Open Říčany na startu

Poslední týden prázdnin zpestří šachistům tradičně turnaj Pohár města Říčany. Letos se bude hrát již posedmnácté a stejně jako v minulých letech se jedná o krajský přebor v kategoriích muži, ženy, HD 20 a HD 18. Hrát se bude ve dvou Celý článek »

22
Srp

Letní příměstský šachový tábor 2019

Třetí srpnový týden se v Pravoníně konal příměstský šachový tábor Domečku Vlašim. Celý týden se nesl v pirátském duchu a pro děti byla připravena bojovka „Hledání pokladu“. Aby děti našly poklad, musely celý týden soutěžit v různých disciplínách, Celý článek »

19
Srp

Kačky v Bratislavě

Čtvrtek: Kufr, cesta a vlak

Z Vlašimi jsem vyjížděl v ranních hodinách, něco kolem deváté hodiny. Jel jsem vlakem s mamkou a ve Znosimi k nám přistoupil Ríša Mládek. Mířili jsme do Prahy, Celý článek »

17
Srp

Začíná Open Staré Město a Open Jeseník

Dnes startují hned dva moravské turnaje, na kterých budeme moci fandit hráčům Vlašimi. Ve Starém Městě se představí Ivo Hradecký a v Jeseníku Vojtěch Dudek. Oba turnaje jsou si dost podobné a to nejen hráčským obsazením, ale i cenovým fondem a hracím Celý článek »

15
Srp

Nejezděte do Prahy!

Podruhé jsem se zúčastnil turnaje Letní Praha Open. Tento open se stává mým oblíbeným turnajem. Nabízí možnost se utkat se silnými hráči (pokud se daří), pohodovou atmosféru a není finančně náročný. Další věc, co se mi líbí, že oproti jiným turnajům Celý článek »

14
Srp

Doprovodná blicka při MČR seniorů

Letošní líté boje seniorů v Rychnově nad Kněžnou o titul mistra republiky v kategorii nad 60 let jsem se rozhodl zpestřit účastí v turnaji v bleskové hře. Přihlásilo se 29 hráčů ze všech věkových kategorií, resp. 30 hráčů, ale jednomu z hráčů se zřejmě nepodařilo Celý článek »

13
Srp

TOP 10

V minulých dnech jsme na našem webu přivítali návštěvníka s číslem 1.000.000. Myslím, že je to docela významný milník, a tak mě napadlo vybrat 10 největších úspěchů, o kterých jste si tu mohli přečíst. Nebylo to vůbec snadné, za 12 let co web provozujeme, Celý článek »

11
Srp

Táborový deník 2019

„Nemyslete si, že nejste na světě dost dlouho na to, abyste měli svůj životní příběh,“ říká paní učitelka svým žákům v knize Volání netvora od Patricka Nesse, jednoho z nejvýznamnějších současných autorů knih pro mládež. Přestože ne všichni se musíme v dětství Celý článek »

10
Srp

Rychnov hostí seniorské MČR

124 hráčů je přihlášeno na Mistrovství České republiky seniorů, které dnes začíná v Rychnově. Zatímco v dětských kategoriích jsou turnaje odstupňovány po 2 letech, u seniorů je to hned po 10. Nejpočetněji zastoupený bude turnaj nad 70 let, kde je přihlášeno 61 Celý článek »

09
Srp

Soutěž o miliontého návštěvníka

Když píši tyto řádky, počítadlo přístupů na webových stránkách šachového oddílu TJ Spartak Vlašim se pomalu blíží k číslu 999 500. Při průměrné návštěvnosti cca 250 – 300 za den tak chybí již jen nějaké dva dny, aby se přehouplo přes magickou hranici jednoho milionu! Celý článek »

08
Srp

Martin Horák mistrem FIDE

Na základě překročení ratingu 2300 (k 1. srpnu 2316) udělila Mezinárodní šachová federace Martinu Horákovi titul FM (mistr FIDE). Martin se tak stal šestým hráčem v historii Vlašimi, kterému se podařilo získat mezinárodní titul. Blahopřejeme! Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)