TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Červen, 2019

29
Čvn

Začíná Přebor města Vsetína

44. ročník Přeboru města Vsetína má tradičně výkop první prázdninovou sobotu a tradiční je i velká účast z Vlašimi. Do města proslaveného výbornou slivovicí vyráží Anežka Vlková, Martin Horák, Kryštof Křížek, Ondra Matějovský a Patrik Pýcha. Celý článek »

28
Čvn

Ondra Mejzlík míří do Klatov

Turnaj O pohár města Klatov se letos bude hrát již po 27 a přihlášeno je na něj rekordních 242 hráčů. V kvalitně obsazeném openu“A“ nás bude zajímat výkon Ondry Mejzlíka, který je nasazen jako devítka. Turnaj je velmi vyrovnaný a oproti minulým letům, Celý článek »

25
Čvn

Rapid na hradu Lipnice

Již dlouhou dobu jsme byli panem Václavem Paulíkem pozváni na tento šachový turnaj a také jsme se sem moc těšili. Termín se křížil s KP mládeže v Mělníce, tak byla vypravena  jen menší pětičlenná skupinka dětí. Nad turnajem převzal záštitu Celý článek »

23
Čvn

Smety, zavři okno!

Všichni čtyři hráči + pan učitel jsme se sešli na autobusovém nádraží ve Vlašimi, abychom vyrazili na Mistrovství České republiky škol. Museli jsme vyjet už v 11:30, abychom byli ve Zlíně tak nějak ve večerních hodinách (kolem šesté, sedmé…). Jeli jsme Celý článek »

22
Čvn

Startuje KP mládeže

Jedna akce střídá druhou a tou další je finále středočeského krajského přeboru mládeže v kategoriích HD10, HD12, HD14 a HD16, které se o víkendu odehraje v Mělníku.  V sázce jsou nejen tituly krajských přeborníků, ale i postupy na říjnové Mistrovství Čech Celý článek »

19
Čvn

Kuba proti světové trojce

 

Opravdový šachový svátek čekal v neděli 16. 6. Kubu Vojtu. V simultánce se utkal s třetím nejsilnějším hráčem světa (live rating 2812), čínským velmistrem Ding Lirenem. Celý článek »

18
Čvn

Je tu Mistrovství ČR školních týmů

Pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka bude za pár minut zahájeno Mistrovství České republiky škol. Počtvrté se budou všechny tři kategorie (1. stupeň, 2. stupeň, střední školy) hrát na jednom místě, a to v reprezentativních prostorách kongresového Celý článek »

17
Čvn

Mitropa Cup 2019

Ve dnech 26. 5. – 4. 6. 2019 jsem se spolu s dalšími českými reprezentanty účastnila Mitropa Cupu. V loňském roce jsme se podívali do roztomilého přímořského městečka Le Castella v Itálii, letos byla řada na Slovinsku. K šachovnicím jsme Celý článek »

15
Čvn

Začíná uzavřené MČR žen

Po nedávné Mitropě, kde předvedla výborný výkon, je před Nelou Pýchovou další výzva.  Dnes začíná v Praze uzavřené Mistrovství České republiky žen. Hrají všechny hráčky od 2. do 9. místa aktuálního českého žebříčku, takže nás čeká velmi kvalitní Celý článek »

14
Čvn

Martin Horák vyráží na Open Teplice

Na české poměry nevídaný cenový fond ve výši 184 000 Kč přilákal na start 14. ročníku Openu Teplice Martina Horáka. Lehké to ale mít nebude, v cestě k 1. ceně v hodnotě 50 000 Kč mu bude stát hned 25 velmistrů a 27 mezinárodních mistrů. :-) Úroveň  Celý článek »

12
Čvn

Michael Stein vítězem STAMAT ligy

V sobotu 8. června uspořádala Šachová škola STAMAT svůj 20. turnaj pro děti. Do školní jídelny ZŠ Chocerady dorazilo 23 mladých nadějí. Šlo o čtvrtý a poslední turnaj končícího školního roku 2018/2019, a proto bylo rovněž vyhlášeno konečné pořadí Celý článek »

11
Čvn

V Chotěboři vyrovnán rekord

V pravidelném termínu, tj. druhou červnovou sobotu, se v Chotěboři hrál již XXXVI. ročník turnaje s názvem „O putovní pohár“.  Stejně jako loni se ke mně nikdo nepřidal, a tak jsem na Vysočinu vyrazil sám. Což je, myslím, docela škoda, Celý článek »

07
Čvn

Nebezpečné triko

Po GM Navarovi, GM Movsesianovi a GM Rodshteinovi jsem na simultánku do Rádia Svobodná Evropa pozvala indického velmistra Pentalu Harikrishnu. Celý článek »

06
Čvn

57. Zaječice pohledem Pravonínských

Na začátku bych rád zmínil mimošachové aktivity, kterých se děti zúčastnily, pro mě až s překvapivým zájmem. Děti po dobu těch aktivit zanechaly své mobilní telefony na pokojích a věnovaly se plně aktivitám a na mobily úplně zapomněly. Hráli jsme především Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)