TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Červenec, 2018

31
Čvc

Cvičení z Czech openu – díl první

Petr Procházka přichystal pro čtenáře našeho webu 16 diagramů z Czech openu na procvičení taktického postřehu. Aby se vám v těchto horkých letních dnech příliš nezavařil mozek :-) , tak jsem jeho příspěvek rozdělil na dvě části. Na řešení Celý článek »

28
Čvc

Senioři si dávají dostaveníčko v Rychnově

Účastnický rekord se rýsuje na Mistrovství České republiky seniorů, které dnes startuje v Rychnově. Den před zahájením prvního kola bylo přihlášeno 158 hráčů (rekord je 152 z roku 2014) a poprvé v historii bude patrně početnější skupina hráčů nad 70 let. Celý článek »

25
Čvc

Momentky ze Vsetína a Klatov

Zhodnocení červencových turnajů ve Vsetíně a v Klatovech jsme se nedočkali, což mi přijde škoda, a tak jsem alespoň vybral sedm zajímavých momentů z partií hráčů našeho oddílu. V prvních pěti případech si můžete sami zkusit, zdali byste našli správné Celý článek »

24
Čvc

Kolegyně z Mongolska

Kuba Vojta si minulý týden v hezkých prostorách čtyřhvězdičkového hotelu Amarilis zahrál uzavřený turnaj s průměrným elo 2046. Své dojmy z partií na prvním turnusu Mezinárodní šachové dovolené a pobytu v Praze shrnul v deníku, který si můžete níže Celý článek »

22
Čvc

Je tu druhý turnus MŠD

Dnes byl v hotelu Amarilis v Praze rozehrán druhý turnus Mezinárodní šachové dovolené. V prvním se z našeho oddílu představil Kuba Vojta, v tom druhém to jsou Kuba a Vojta. :-) Konkrétně Kuba Voříšek a Vojta Dudek a oba hrají uzavřený turnaj s označením Celý článek »

20
Čvc

V Pardubicích začínají hlavní turnaje

Na jednom z největších šachových festivalů světa – Czech Openu 2018 – se dnes a zítra rozeběhnou 4 hlavní turnaje. Do nich je přihlášeno více jak 1000 hráčů z 50 zemí světa! Hráče Vlašimi uvidíme v turnajích A, B a D. V áčku, kde se průměr všech Celý článek »

17
Čvc

Mistrovství ČR 4členných družstev

Celkem 121 týmů se od čtvrtka do neděle představilo v Pardubicích na otevřeném Mistrovství České republiky 4členných družstev (oficiální název je Český lev Kolešovice open). Včetně náhradníků tak bylo v akci více jak 600 hráčů, což z mistrovství Celý článek »

16
Čvc

Kuba Vojta hraje Mezinárodní šach. dovolenou

Ani tento týden nebudou vlašimští šachoví fandové ochuzeni o možnost fandit svému hráči na týdenním turnaji. Již včera byl ve čtyřhvězdičkovém hotelu Amarilis v Praze zahájen 28. ročník Mezinárodní šachové dovolené (hrát se bude ve třech Celý článek »

12
Čvc

Ožívá pardubické šachové mraveniště

Ve čtvrtek 12. 7. se rozjíždí mamutí pardubický festival Czech Open 2018. V bezpočtu deskových hrách se na něm sejde přibližně 3000 hráčů ze všech koutů světa. Nás bude zajímat hned úvodní šachový turnaj 4členných družstev, který se bude hrát Celý článek »

11
Čvc

Anežka v reprezentačním dresu

Opět po roce si dívka z našeho oddílu zahraje v reprezentačním dresu České republiky na Mistrovství Evropy dorosteneckých družstev. Nelu Pýchovou vystřídá Anežka Vlková, pro kterou to bude reprezentační premiéra v týmových soutěžích. Hrát se bude v německém Bad Blankenburgu, kde turnaj prvním kolem odstartuje ve čtvrtek. Celý článek »

04
Čvc

Začíná Přebor města Vsetína

43. ročník Přeboru města Vsetína má netradičně výkop ve středu, co je ale tradiční, je velká účast z Vlašimi a okolí. Do města proslaveného výbornou slivovicí vyráží Patrik Pýcha, Martin Horák, Kryštof Křížek, David Zvolenský, Ondra Matějovský, Kuba Vojta a Celý článek »

02
Čvc

Zahradní šachy na Konopišti

Abych po druhém místě na Holomajzně ukázal, kdo je úplným králem obskurních variant šachu, kývnul jsem Robinovi Hrdinovi na účast v turnaji družstev, který se hrál netradičně na zahradních šachách. A na Konopišti. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)