TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Březen, 2018

29
Bře

Je tu čas velikonočních turnajů

Doslova žně bude mít vlašimský šachový fanoušek o Velikonocích. Během dneška začnou hned dva vícedenní turnaje, na kterých se představí celkem šest hráčů Vlašimi. A kdo nemůže odjet na delší dobu, může si v pátek zahrát turnaj Stamatu (turnaj pro Celý článek »

28
Bře

Chovatelé drobného zvířectva

K předposlednímu zápasu Krajského přeboru #lukyteam vyrazil do Lysé nad Labem, kde se utkal s tamním éčkem. Velmi dramatický střet, jehož průběh zpočátku nasvědčoval spíše výhře soupeřů, nakonec dopadl šťastně pro nás. Utkání nás zavedlo do Celý článek »

26
Bře

Jakub Vojta vítězem Regionální žákovské ligy

Kuba se stal pátým hráčem, který dokázal celkově vyhrát Regionální žákovskou ligu potřetí (čtyřikrát nevyhrál nikdo). Před ním to dokázali Vašek Gergelits, Ondřej Mejzlík, David Zvára a Vojtěch Filip. Pro zajímavost seznam všech vítězů 23leté historie RŽL:

Jakub Vojta (Vlašim) 2017/2018
Jakub Vojta (Vlašim) 2016/2017
Jakub Vojta (Vlašim) 2015/2016
Richard Mládek (Vlašim) 2014/2015
Richard Mládek (Vlašim) 2013/2014
Vojtěch Filip (Vlašim) 2012/2013
Vojtěch Filip (Vlašim) 2011/2012
Vojtěch Filip (Vlašim) 2010/2011
Robin Hrdina (Vlašim) 2009/2010 Celý článek »

25
Bře

Vlašim – Dukla Praha 3:5

Nedělní zápasy družstev po Mistrovství České republiky mládeže jsou pro náš oddíl rok co rok za trest. Půlka soupisky je do sobotního večera v Koutech, ať už jako hráči nebo doprovod, a celkem pochopitelně se pak v neděli nechce nikomu hrát. Nejinak Celý článek »

23
Bře

1. ročník Svatoštěpánského alfilu

V loňském roce navázal Šachový klub Pravonín, z.s.,  resp. Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi, spolupráci se Základní školou u sv. Štěpána v Praze. Šachisté z této školy si u nás zahráli na Druhém Pravonínsko-Lukaveckém šachování. Na oplátku jsme Celý článek »

21
Bře

Stříbrný a bronzový

Dvě medaile přivezla zásluhou Jakuba Vojty a Jakuba Voříška vlašimská výprava z Mistrovství ČR mládeže, které se už desátým rokem konalo v Koutech nad Desnou. Zdi hotelu Dlouhé Stráně se od 10. do 17. března opět staly svědky pokračování Celý článek »

20
Bře

O Příbramskou královnu

V sobotu 17. 3. 2018 se 5 dětí z MěDDM Vlašim (šachových kroužků z Pravonína) zúčastnilo v Příbrami šachového turnaje O Příbramskou královnu, bylo to vlastně 7. kolo RŽL regionu SA. Turnaj se konal v místním Domě dětí a mládeže a také jsme byli Celý článek »

19
Bře

Desáté kolo Regionální soutěže

V desátém a předposledním kole letošního ročníku Regionální soutěže se vlašimské céčko utkalo s týmem Postupic. Družstvo hostů hrává ve stabilní a silné sestavě a výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými jejich hráči jsou zcela minimální. Brzy po zahájení Celý článek »

17
Bře

MČR mládeže – famózní Kubové

Ani rokem 2018 nekončí velké úspěchy vlašimských dětí.  Po vydařené Zimní olympiádě nám skvěle vyšel i nejdůležitější turnaj roku.  Kuba Vojta získal na Mistrovství České republiky mládeže stříbro v kategorii do 14 let a zajistil si tak účast na srpnovém Mistrovství Evropy v Lotyšsku.  Kuba Voříšek pak přidal bronz v kategorii do 16 let! Celý článek »

09
Bře

Pro Ríšu a Kubíky je tu vrchol sezony

Přes síto kvalifikací se na Mistrovství České republiky probojovalo pouze 24 nejlepších hráčů v každé kategorii. Nás může těšit, že mezi nimi jsou i Ríša Mládek (H16), Kuba Voříšek (H16) a Kuba Vojta (H14). Nela Pýchová se pak představí v uzavřeném turnaji 12 nejlepších juniorů České republiky. Připraven je online přenos ze 120 šachovnic! Celý článek »

08
Bře

Vlašim B – Nymburk 6:2

V devátém kole krajského přeboru jsme očekávali těžký a vyrovnaný zápas. Všech osm předchozích zápasů Nymburka totiž skončilo buď 4:4, nebo 4,5:3,5. Tato prognóza se k naší radosti ale nevyplnila a hosté si odvezli nejvyšší (a teprve druhou) Celý článek »

06
Bře

Regionální žákovská liga míří do finále

Předposlední kolo RŽL ligy se nenechalo ujít 20 dětí z našich šachových kroužků. Do Týnce nad Sázavou zajíždíme rádi, neboť zde mají k dispozici pěkně prostorný sál ve Společenském centru, vynikající k odehrání této soutěže. Pěkně se v něm rozptýlí to dětské Celý článek »

05
Bře

Bleskovka Postupice 2018

Letošní ročník jsme nazvali zároveň jako 1. ročník Memoriálu Bedřicha Pikla. Bedřich, zvaný Béda, byl hlavním strůjcem zrodu šachového oddílu v Postupicích a v jeho hlavě se rovněž zrodila myšlenka uspořádat  turnaj v bleskovce, původně na památku Celý článek »

02
Bře

Pankrác B – Vlašim 4,5:3,5

Tři kola před koncem 2. ligy stále existovala reálná možnost, že bychom mohli bojoval o postup do ligy první. Abychom si tuto šanci udrželi, bylo nutné v neděli porazit béčko Pankráce, které bylo v tabulce o dva body před námi. Domácí, vědomi si Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)