TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Únor, 2018

27
Úno

Šachy milující rodiny se sjely do Pravonína

Šachový turnaj, typický pro naši práci, kde je základem rodina, spolupráce s rodiči, je za námi. V sobotu 24. 2. 2018 uspořádal Šachový klub Pravonín, z. s., ve spolupráci s Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi, za podpory Vlašimských městských lesů s. r. o. Vlašim, Obce Pravonín a Středočeského kraje 10. ročník Rodinných dvojic. Celý článek »

26
Úno

Struhařov B – Vlašim C 0:5

Za mrazivého nedělního dopoledne pokračovala regionální soutěž svým již devátým kolem. Tentokrát byl naším soupeřem Struhařov, kam jsme se vydali v doposud nejsilnější letošní sestavě. Což sice nebyl původní záměr, ale jinou se složit nepodařilo. Celý článek »

22
Úno

Bez chuti a bez zápachu

Krajský přebor už má před sebou jen tři zápasy a vlašimské béčko stále udržuje tříbodový náskok na své nejbližší pronásledovatele. V 8. kole se nám podařilo v napínavém a vyrovnaném souboji porazit soupeře v Dobrovici, která je známá pro svůj cukrovar. Celý článek »

20
Úno

Velkopopovičtí svoji RŽL zvládli na jedničku

Šachový klub Říčany 1925 se rozhodl tentokrát uspořádat 7. kolo RŽL v sokolovně ve Velkých Popovicích v čele s hlavním organizátorem Robertem Presslerem. Hned v úvodu konstatuji, že ji zvládli k největší spokojenosti všech účastníků. Áčko Celý článek »

18
Úno

Přijďte fandit na turnaj rodinných dvojic

V sobotu 24. února se v Pravoníně uskuteční jubilejní 10. ročník oblíbeného turnaje určeného pro rodinné dvojice (sourozenci, rodiče + děti, prarodiče + děti, rodiče spolu, prarodiče spolu apod). Kapacita hrací místnosti je 60 dvojic a je již několik Celý článek »

15
Úno

Krajský přebor dětí do 8 let

Krajským přeborníkem pro rok 2018 se stal Jakub Mlýnek a krajskou přebornicí Sophia Day. Kubík je členem TJ Jawy Brodce a Sophinka je ze Zdib. Oběma srdečně blahopřejeme k jejich výkonům. Kubík odjížděl z Pravonína neporažený, uhrál plný počet  Celý článek »

13
Úno

V zajetí televizních kamer

Po dvou letech opět proběhla mamutí akce – Zimní olympiáda dětí a mládeže. Jako šachisti reprezentující Středočeský kraj jsme plánovali vylepšit naše 3. místo z minula. A vyšlo to více než dobře! Domů jsme si odvezli 3 medaile za jednotlivce a vítězství v krajovém pořadí šachistů! Celý článek »

12
Úno

Regionální soutěž je nevídaně vyrovnaná

Hned 4 týmy mají na čele Regionální soutěže po osmém kole 19 bodů (plus další ztrácí jeden bod). Nás může těšit, že díky hladkému vítězství 5:0 nad Uhlířskými Janovicemi se na úplném vrcholu hřeje naše céčko. Tvorbu sestavy tentokrát provázely nesnáze, Celý článek »

10
Úno

Kuba vyráží na Open Villach

Do druhého největšího města spolkové země Korutany v jižním Rakousku vyráží dnes spolu s Nehybovými Kuba Voříšek. V 18 hodin tam bude rozehrán 7. ročník Villach Openu. Jedná se o takovou obdobu Openu Tatry, hraje se většinou až od Celý článek »

07
Úno

Vlašim B – Příbram 4:4

Od komedie Příbramských s nízkou teplotou v naší hrací místnosti (vzpomínkový článek) sice uplynulo již 16 let, ale ani tak jsme stále nezapomněli a chtěli jsme je opět porazit! :-)  To se sice nepovedlo, ale i tak se bylo v bojovném zápase bez jediné remízy na co Celý článek »

06
Úno

Lukáš Filip vyhrál Lukaveckou věž

Přátelská atmosféra, vřelé přijetí, pěkné ceny, vynikající občerstvení, tak můžeme hodnotit patnáctý ročník Lukavecké věže. Hrály se dva turnaje, a to Turnaj dospělých, kde soutěžilo 18 šachistů (dospěláci a starší žáci), a pak Turnaj dětí, kde se utkalo Celý článek »

05
Úno

Patnáctý turnaj, šestá simultánka

Stejně jako v minulých letech dostaly děti z našeho regionu možnost strávit pololetní prázdniny boji za šachovnicí. Šachová škola STAMAT uspořádala 2. února svůj patnáctý turnaj a jeho účastníci navíc dostali možnost zahrát si v simultánce Celý článek »

03
Úno

Třebíčské šachování 2018

Šachový oddíl ŠK Caissa Třebíč a DDM Třebíč uspořádali 27. ledna 2018 V. ročník turnaje Třebíčské šachování, který je čtvrtým ze série devíti turnajů Ligy Vysočiny mládeže. Třebíčské šachování si přijelo zahrát celkem 90 dětí. Hrát se začalo s výrazným Celý článek »

01
Úno

Středočeská výprava ovládla olympiádu!

Naprostým triumfem výpravy Středočeského kraje skončily šachové turnaje na Zimní olympiádě mládeže. Ríša Mládek získal zlatou medaili v kategorii starší žáci, Jakub Vojta bral stříbro v mladších žácích stejně jako  Julie Vilímová v dívkách. Jediný, kdo se musel spokojit s bramborou medailí, byl Jáchym Šmolík v nejmladších žácích.  Družstvo Středočeského kraje pak zcela suverénně ovládlo soutěž družstev. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)