TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Srpen, 2017

31
Srp

Vlašimskému šachovému webu je 10 let!

Není těžké vytvořit šachový web, těžké je se o něj starat a pravidelně ho aktualizovat. Ve Vlašimi už to zvládáme 10 let, ve kterých jsme na stránkách přivítali více jak 819 000 návštěvníků, a to si určitě zaslouží oslavu! :-) Celý článek »

26
Srp

Open Říčany na startu

Poslední týden prázdnin zpestří šachistům tradičně turnaj Pohár města Říčany. Letos se bude hrát již popatnácté a stejně jako v minulých letech se jedná o krajský přebor v kategoriích muži, ženy, HD 20 a HD 18. Hrát se bude ve dvou turnajích podle výkonnosti, Celý článek »

24
Srp

Bramborovi je 40!

Když jsem na podzim 1986 v necelých jedenácti letech vstoupil do světa organizovaného šachu, bylo nás v žákovském kroužku ve Vlašimi pod vedením Zdeňka Ryšánka docela hodně. Jak čas plynul, počet se měnil a z původní sestavy postupně skoro všichni Celý článek »

18
Srp

Senioři si dávají dostaveníčko v Rychnově

Přibližně 150 hráčů se o víkendu sjede do Rychnova nad Kněžnou, aby se zúčastnili 19. Aročníku Mezinárodního rychnovského festivalu seniorů. Mezi účastníky nalezneme nejen hráče ze všech koutů naší republiky, ale i zástupce Polska a Slovenska. Součástí Celý článek »

16
Srp

Nela v reprezentačním dresu

Opět po roce si Nela Pýchová zahraje v reprezentačním dresu České republiky na Mistrovství Evropy dorosteneckých družstev. Tentokrát to bude v polském Rymanów-Zdrój, kde turnaj prvním kolem odstartuje ve čtvrtek. Celý článek »

13
Srp

Malé ohlédnutí za Pardubicemi

Czech Open mám rád. Nejde jen o hraní šachů, ale o celkovou atmosféru, hezké město, příjemné lidi; člověk potká známé, které dlouho neviděl, a stráví báječných devět dnů, i když se mu třeba šachově nedaří, nebo se třeba podívá, jak to hrají velmistři. Pardubice vlastně Celý článek »

11
Srp

Začíná Open Staré Město s Ivem Hradeckým

Ještě se ani nestačil se čtenáři našeho webu podělil o dojmy z Czech Openu a už Ivo Hradecký míří na další silný turnaj. Tentokrát na východ Moravy, kde dnes odstartuje Open Staré Město. Hrát se bude netradičně na 10 kol, tempem 2 hodiny / 40 tahů Celý článek »

05
Srp

Táborový deník 2017

Kapitáni

DOKONČENO

Den úrazů – 5. 8.

„Radši bych přišel o prst než o figurku,“ řekl kdysi americký velmistr Reuben Fine. V případě našeho tábora sice zatím nikdo nepřišel o prst ani o figurku, nicméně  Celý článek »

01
Srp

Vydařená Mezinárodní šachová dovolená

Minulý týden jsme před mamutím pardubickým festivalem dali přednost o mnoho klidnější Mezinárodní šachové dovolené v Praze. Ta se již po dvacáté hrála jako vzpomínka na profesora Jaroslava Pelikána, který tradici těchto turnajů v roce Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)