TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Květen, 2017

31
Kvě

Holomajzna 2017

Již popáté se v kulturním domě Labuť v Říčanech uskutečnil netradiční turnaj dvojic, ve kterém se hráči jednoho družstva utkávají současně s oběma hráči soupeře. V jednom zápase se tak hrají 4 partie a akčnosti utkání dodává i rychlé hrací tempo: Celý článek »

30
Kvě

Kuba-Měcholupy 32:1

V neděli 28. 5. na Dni dětí v Dolních Měcholupech porazil Kuba 32 hráčů. Prohrál pouze jednou, a to s 45letým Palestincem, který hraje šachy amatérsky celý život. Hrálo se na tribuně fotbalového hřiště a návštěvníci mohli sledovat i zápas přípravky. Celý článek »

29
Kvě

Květnový výsledkový servis

Kromě akcí, o kterých na našem webu bylo již psáno, se aktivní děti z kroužků v Pravoníně zúčastnily v květnu ještě dalších třech turnajů. Sice v nich nedosáhly žádného pronikavějšího úspěchu, ale byla by škoda, kdybychom je přešli bez jediné zmínky. Celý článek »

28
Kvě

Memoriál Františka Říhy – 2. ročník

Takřka 100 hráčů přišlo minulou sobotu zavzpomínat na dlouholetého předsedu šachové oddílu v Říčanech, pana Františka Říhu. Z toho více jak polovina byla domácích, tak rozsáhlou členskou základnu můžeme říčanským jen závidět. V příjemném Celý článek »

26
Kvě

Nejcennější Petrova remíza

Petr Havelka je svými remízami pověstný. Je těžké jim odolat. :-) Tentokrát mohl sílu jeho hry okusit GM Sergej Movsesian při další simultánce v Rádiu Svobodná Evropa. Petr původně hrát ani neměl, ale vlivem velkého přílivu zahraničních událostí nemohli někteří přihlášení zaměstnanci bohužel přijít, museli pracovat. Celý článek »

24
Kvě

RFERL trika v akci – Smíchovský soudek 2017

Po posledním interním RFE turnaji jsem si říkala, jak by asi naši borci uspěli v běžném šachovém turnaji. Těžko se to odhaduje. Přeci jen já se umístila po třech měsících výuky šachů v půlce výsledkové listiny. Záměrně jsem pak vybrala Smíchovský soudek, Celý článek »

23
Kvě

Květnové elo – Nela v první světové stovce!

Nová národní elolistina vyšla už 5. května, ale myslím, že ani s 18denním zpožděním nebude od věci si udělat tradiční souhrn, k jakým změnám ela došlo u hráčů Vlašimi za uplynulé 4 měsíce. Do květnové elolistiny byly započteny výsledky soutěží družstev Celý článek »

21
Kvě

OSTRAVA!!! VLAŠIM???

Sedím v tramvaji s hlavou opřenou o třesoucí se okénko. Očima přejíždím po komínech, halách a posprejovaných obchodech. Venku lidé s deštníky spěchají do práce. „Dům energetiky“ hlásí hlas od stropu. Zvedám se a vystupuju o zastávku dřív, abych se Celý článek »

19
Kvě

Šachový turnaj DDM Jihlava OPEN 2017

Ani páteční večerní krupobití nás neodradilo, abychom  v sobotu 13. 5. brzy ráno vyrazili do Jihlavy na šachový turnaj, který pořádal DDM Jihlava. Turnaj se odehrával v ZŠ Kollárova. Ta se nachází na okraji města, takže nebyl problém s parkováním Celý článek »

17
Kvě

V Beskydech se bojovalo o mistry ČR do 8 let

Otevřené Mistrovství České republiky dětí do 8 let se letos konalo až v Malenovicích, jež jsou jednou z vesnic, které obklopují nejvyšší horu Beskyd. Dalšími slezskými obcemi, jež leží na úpatí Lysé Hory (1323), jsou Krásná, Ostravice a Staré Hamry. Z Malenovic, Celý článek »

15
Kvě

Třináctý turnaj

Sobota patřila v prostorách jídelny ZŠ Dukelská opět šachu. Šachová škola STAMAT uspořádala 13. května svůj třináctý turnaj. Dorazilo na něj 70 mladých šachistů a šachistek. Po devíti kolech vyneslo na vrchol 7,5 bodu Jáchyma Němce z Říčan a Jana Celý článek »

14
Kvě

První šachové Jánky

Když jsem loni psala, o co všechno přišel štamgast, který na šachovém turnaji v Jánkách nebyl, tak mi pak přišlo, že vlastně i mně něco uniká. Ta veškerá šachová atmosféra… To napětí v hracím sále…  Ty večerní rozbory partií… Vždyť já nehraju! Celý článek »

12
Kvě

Startuje MČR nejmenších

V hotelu Bezruč v dalekých Malenovicích odstartuje zítra Mistrovství České republiky do 8 let. V této kategorii se mistrovství hraje formou rapidu. Tempo je 2×20 minut s přídavkem deseti sekund za tah a turnaj je rozdělen do dvou dnů (v sobotu šest kol a v neděli tři). Celý článek »

10
Kvě

Stříbrné loučení

„Doufám, že v dubnu využijeme té trošky štěstí, která nás poslala do finále A, a popereme se o medaile. Máme na to!“ Tuto větu jsem napsal 6. února (symbolicky v den 18. narozenin první desky :-) ) v mailu, v němž jsem našim hráčům rozesílal propozice Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)