TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Únor, 2016

29
Úno

Taktika se ne vždy vyplácí …

Marie Filipová

Poslední prázdninovou sobotu 27.2.2016 strávili Štěpán Filip a František Jelínek na šachovém turnaji pro mládež, který pořádal Šachový klub MDDM Úvaly pod záštitou starosty Úval Mgr. Petra Boreckého. Měl jet i Filip Kůra, ale ráno se probudil se zvýšenou Celý článek »

28
Úno

30. ročník Memoriálu Petra Kunce

Tomáš Vojta

Bleskovka v Postupicích pamatuje lepší časy, například v roce 2004 se hrála jako krajský přebor jednotlivců a z 55 účastníků byl nejlepší velmistr Jirovský. V posledních letech jezdí méně lidí, ale je sympatické, že pořadatelské duo Pavlů (Filandr, Forman) Celý článek »

26
Úno

Vlašim B – Úboře 12:12

Patrik Pýcha

Vlašimské béčko má za sebou další tři zápasy a stále si vede velmi dobře. Na začátku nového roku jsme sice okusili první porážku, ale poté se nám podařilo dvakrát za sebou zvítězit. Průběžně držíme výbornou 4. příčku a počtem zápasových bodů jsme se dotáhli na medailové Celý článek »

25
Úno

Postupice – Pravonín 1,5:3,5

Lukáš Filip, Marie Filipová

Regionální soutěž hraje náš oddíl hlavně z toho důvodu, abychom zapojili co nejvíce malých dětí. Máme u nás k dispozici hned 8 dětských šachistů, kteří mohou nastoupit do tohoto seriálu zápasů. Postupičtí drželi první příčku, a tak jsme se k nim vypravili Celý článek »

23
Úno

8. ročník Rodinných dvojic vyhráli Vojtové

To nám to utíká! Zdá se to jako včera, kdy jsme v Pravoníně uspořádali první ročník Zimního turnaje, resp. Rodinných dvojic, který hrálo 26 nadšenců (trochu jiným systémem), a on už se v sobotu 20. 2. 2016 konal 8. ročník! Celý článek »

21
Úno

Gibraltar 2016

Jolana Rýdlová (komentář k partii Jirka Rýdl)

Byla jsem požádána napsat něco o velmi zajímavém a velmi silně obsazeném šachovém turnaji, kterého se Jirka letos účastnil a já jsem mu dělala doprovod… Ovšem, nejsem šachista, strategie hry mi nic neříká a z šachů znám pouze obecná pravidla Celý článek »

16
Úno

Grop Praha – Vlašim 4:4

Tomáš Vojta

Tak jsme se jednou sešli a hned to bylo o něčem jiném. Grop Praha v čele s velmistrem Cvekem měl co dělat, aby s námi s vypětím všech sil vydřel alespoň bod. Kdybychom v takovéto sestavě hrávali pravidelně, tak bychom, myslím, se záchranou problémy Celý článek »

13
Úno

Začíná Open Liberec

Tomáš Vojta

Nepamatuji se, že by se někdo z členů našeho oddílu v předchozích 15 ročnících zúčastnil Openu Liberec. Změní to až sedlčansko-vlašimští Ondra Hlaváček a Roman Šimák, kteří do města pod Ještědem vyráží dnes na 16. ročník. A fandit budeme moci Celý článek »

11
Úno

Sendražice – Vlašim C 3:5

Tomáš Vojta

Ani bouřlivé prostředí hostince U Černohlávků, kde k šachovým stolkům doléhají diskuze místních štamgastů, nezastavilo naše céčko ve vítězné jízdě Krajskou soutěží. :-) V Sendražicích to ale snadné nebylo, o čemž svědčí i to, že proti zkušeným domácím Celý článek »

10
Úno

Pravonín – Sázava B 3,5:1,5

Marie Filipová

V neděli 7. 2. 2016 přivítali pravonínští šachisté na své půdě kolegy ze Sázavy. Na první šachovnici se potkali hráči, kteří nebyli původně nominováni, ale z titulu zodpovědnosti nastoupili jak za hosty Jiří Kotzot, tak za nás Lukáš Filip. Jejich partie byla také Celý článek »

08
Úno

Děti z Vlašimi zářily na turnaji ve Světlé

Tomáš Vojta

Přesně před dvěma lety nazval David Kůra svůj článek o turnaji O pohár města Světlá nad Sázavou: „Pohár jsme vrátili, ale brzy si pro něj přijedeme!“ Jistě netušil, jak prorocká jeho slova budou. Vojtu Filipa totiž dokázal napodobit Kubík Vojta a hezký putovní Celý článek »

07
Úno

Pozvánka na turnaj rodinných dvojic

Tomáš Vojta

V sobotu 20. února se v Pravoníně uskuteční již 8. ročník oblíbeného turnaje určeného pro rodinné dvojice (sourozenci, rodiče + děti, prarodiče + děti, rodiče spolu, prarodiče spolu apod). Z kapacitních důvodů je počet dvojic omezen na 65, tak neváhejte Celý článek »

04
Úno

Vlašim – Nový Bor B 2:6

Tomáš Vojta

Jen v sedmi hráčích dorazili hráči Nového Boru do Vlašimi k sedmému kolu 1. ligy. Nejspíš by nás ale porazili, i kdyby přijeli v pěti. Tak jednoznačný zápas byl. Těžko se tomu ale divit, když hrajeme v sestavě, v jaké hrajeme. V situaci, kdy musí zaskakovat Celý článek »

03
Úno

V 1. lize mládeže na výbornou

Tomáš Vojta

Dva vyrovnaní soupeři náš čekali v šestém a sedmém kole 1. ligy mládeže. V průběžné tabulce jsme byli sedmí, Humpolec šestý a Světlá nad Sázavou osmá. A tak bylo zřejmé, že tato utkání rozhodnou o tom, zdali budeme v dubnovém závěrečném Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)