TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Září, 2015

25
Zář

Vzhůru k tatranským vrcholům

Tomáš Vojta

Hotel Trigan na Štrbském plese bude od soboty 26. 9. poprvé dějištěm turnaje o Tatranský pohár. Vystřídá tak Tatranské Zruby, kde se hrálo v posledních letech. Na tento svátek pro všechny „šachové turisty“ se z Vlašimi již v pátek vydáme společně s  Celý článek »

23
Zář

Soustředění talentů Středočeského kraje

Tomáš Vojta

Krajská Komise mládeže uspořádala o uplynulém víkendu v rekreačním areálu Jizbice u Čechtic soustředění talentů Středočeského kraje. Zúčastnilo se celkem 47 dětí, mezi nimiž nechyběly ani 4 děti z našeho oddílu: Anežka Vlková, Fanda Helebrand, Jakub Vojta Celý článek »

22
Zář

Martin Horák zářil na domácí půdě

Tomáš Vojta

Velmi pěkného výsledku dosáhl hráč našeho oddílu Martin Horák na přeboru Středočeského kraje v rapid šachu. Ziskem 5,5 bodu skončil hned za trojicí překvapivých medailistů (Jerman, Vrabec, Čermák). V průběhu turnaje si připsal hned několik cenných skalpů Celý článek »

21
Zář

Deník z Chorvatska

Ondřej Matějovský (aktualizováno 29. 9. 17:15)

Prolog

Od listopadu 2009, kdy se Nela Pýchová zúčastnila MS mládeže v Turecku, má náš oddíl na vrcholných reprezentačních akcích své zástupce každý rok. Během uplynulých šesti let Celý článek »

19
Zář

Nela, Péťa a Ríša odjíždí na ME do Chorvatska

Díky úspěšnému vystoupení na letošním Mistrovství České republiky bude mít náš oddíl hned trojnásobné zastoupení na nastávajícím Mistrovství Evropy mládeže. Celý článek »

16
Zář

Medailová série pokračuje

Tomáš Vojta

Se čtyřlístkem dětí a stejně početným realizačním týmem jsme v pátek vyrazili do rekreačního střediska Poslův mlýn, kde se hrálo Mistrovství České republiky v rapid šachu v kategoriích do 10, 12 a 14 let. Šachové turnaje probíhaly v sobotu Celý článek »

13
Zář

Kuba Vojta mistrem ČR! Péťa Píšová stříbrná!

(aktuálně) Skvělého úspěchu dosáhla dnes vlašimská výprava na Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu. Jakub Vojta se ziskem 8,5 bodu z 9 stal mistrem České republiky v kategorii do 10 let a Péťa Píšová získala stříbro v kategorii D12. Blahopřejeme! Celý článek »

11
Zář

Vyjde to i poosmé v řadě?

Tomáš Vojta

Nejlepší čeští hráči v mládežnických kategoriích se o víkendu sejdou v Doksech, kde se uskuteční Mistrovství České republiky v rapid šachu. Nebude mezi nimi chybět ani čtyřlístek z našeho oddílu. V krajských přeborech či na loňském MČR si účast vybojovali  Celý článek »

09
Zář

Ohlédnutí za Open Říčany

Tomáš Vojta (foto Patrik Pýcha)

Ani 11 dní po skončení Openu Říčany nedorazilo slíbené zhodnocení tohoto pěkného turnaje, a tak se o to pokusím sám. Je mi jasné, že po tak dlouhé době už to pomalu ani nemá cenu, ale na druhou stranu náš web slouží nejen pro informování o naší činnosti, Celý článek »

05
Zář

Ela vlašimských hráčů k 5. 9. 2015

Tomáš Vojta

K dnešnímu dni byla zveřejněna nová národní elolistina, do které byly započteny výsledky za poslední čtyři měsíce. Připravil jsem tradiční malý souhrn, ze kterého je vidět, jak se hráčům našeho oddílu dařilo na letních turnajích. A musím s potěšením Celý článek »

02
Zář

Cvičení z Openu Říčany

Tomáš Vojta

Turnaj v Říčanech je již pár dní za námi, ale určitě neuškodí se k němu ještě vrátit. Připravil jsem malé cvičení z partií hráčů našeho oddílu a po prázdninách si můžete zkusit, jak jste na tom v taktice. Příklady jsou to jednoduché (ve stylu „kouknu a vidím“) a myslím, Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)