TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Červenec, 2015

29
Čvc

EYTCC Karpacz 2015

Nela Pýchová

V letošním roce měla Vlašim na Mistrovství Evropy družstev do 18 let dokonce dvojnásobné zastoupení, jelikož se na rozdíl od loňska zúčastnili i kluci. Já jsem tvořila družstvo spolu s Martinou Fuskovou, která hrála přede mnou na první šachovnici. Jirka naproti tomu Celý článek »

27
Čvc

Souboj s mistrem Evropy

Jirka Rýdl (úvod Tomáš Vojta)

Čtenáři našeho webu jistě zaznamenali veliký úspěch dorosteneckého družstva České republiky, které získalo bronz na Mistrovství Evropy do 18 let. O zlatu rozhodoval v posledním kole souboj s Izraelem a právě z tohoto zápasu okomentoval Celý článek »

24
Čvc

V Pardubicích začínají hlavní turnaje

Tomáš Vojta

Na jednom z největších šachových festivalů světa – Czech Openu 2015 – se dnes a zítra rozeběhnou 4 hlavní turnaje. Do nich je přihlášeno více jak 1000 hráčů z 53 zemí! Nás budou především zajímat dva nejsilnější turnaje. V áčku, kde průměr všech přihlášených Celý článek »

22
Čvc

Mistrovství ČR 4členných družstev

Tomáš Vojta

Uplynulý víkend byl na pardubickém Czech Openu vyhrazen otevřenému Mistrovství České republiky 4členných družstev. Na ploše hokejové Tipsport arény se sešlo 108 týmů nejen ze všech koutů naší země, ale hrály i týmy z Německa, Polska, Ruska, Slovinska, Švédska Celý článek »

20
Čvc

Kuba Voříšek hraje Mezinárodní šach. dovolenou

Tomáš Vojta

I tento týden budou vlašimští šachoví fandové moci fandit svému hráči na týdenním turnaji. Již včera byl ve čtyřhvězdičkovém hotelu Amarilis v Praze zahájen jubilejní 25. ročník Mezinárodní šachové dovolené. Záměrem pořadatelů této akce je poskládat hráče podle výkonnosti Celý článek »

19
Čvc

Jirka má bronz z Mistrovství Evropy!

(aktuálně) Velikého úspěchu dosáhlo dnes dorostenecké družstvo České republiky (vedené na první šachovnici Jirkou Rýdlem), když získalo bronz na Mistrovství Evropy. Celý článek »

16
Čvc

Ožívá pardubické šachové mraveniště

Tomáš Vojta

Ve čtvrtek 16. 7. se rozjíždí mamutí pardubický festival Czech Open 2015. V bezpočtu deskových her se na něm sejde přibližně 6000 hráčů ze všech koutů světa. Nás bude zajímat hned úvodní šachový turnaj 4členných družstev, který se bude hrát Celý článek »

15
Čvc

Studie o šachizaci valašské metropole

Patrik Pýcha

Úvod

Pro níže vypracovanou studii zabývající se sociální interakcí v šachovém prostředí a jejími vlivy na okolí byli vybráni tito lidé: Ondřej Matějovský (dále Maťa), Ivo Hradecký, Petr Havelka, Vít Moravec, Anežka Vlková, Celý článek »

14
Čvc

4. šachové soustředění pravonínských šachistů

Marie Filipová

V pátek ráno jsme zahájili v šesti dětech (Štěpán Filip, Filip Kůra, Petra Píšová, Adam Slavík Barbora Slavíková a Jan Veselý). Fanda je na dovolené a Lukáš na letním fotografickém táboře. Bez říkání se šachisté pustili do pravidelné práce Celý článek »

12
Čvc

Nela a Jirka v reprezentačních dresech

Hned dvojici hráčů šachového oddílu Spartak Vlašim se dostalo pocty zahrát si v následujících dnech v reprezentačním družstvu České republiky. Jirka Rýdl a Nela Pýchová dnes cestuji do Karpacze (městečko na polské straně Krkonoš), kde bude v pondělí zahájeno Mistrovství Evropy dorosteneckých družstev. Celý článek »

10
Čvc

3. šachové soustředění pravonínských šachistů

Marie Filipová

(Při přednášce a koncovkách budou děti sbírat bodíky za správné odpovědi, ty se za tři dny sečtou a vyhodnotí, rovněž tak všechny další činnosti – koordinační rozcvička, přátelské partie, piškvorky, grabolo, turnaj v pexesu se budou odehrávat po dobu tří dnů Celý článek »

08
Čvc

Turnaj k uctění památky Mistra Jana Husa

Tomáš Vojta

V pondělí 6. 7. jsme si s Kubíkem udělali výlet do Prahy, kde se konal malý turnaj k uctění památky Mistra Jana Husa. Turnaj nás zaujal i proto, že se hrál až od 13 hodin, a tak jsme měli čas se projít po nábřeží a dojít se vykoupat do bazénu v Podolí. Celý článek »

03
Čvc

Začíná jubilejní 40. ročník přeboru města Vsetína

Tomáš Vojta

Šachový svátek čeká v následujících dnech valašskou metropoli. Cenový fond ve výši 70 000 Kč přilákal do Vsetína 4 velmistry, 11 mezinárodních mistrů a 8 mistrů FIDE. A s těmito esy pojede změřit síly hned 9 hráčů Vlašimi! Z toho si hned 8 z nich Celý článek »

01
Čvc

Vsetín 2004

Tomáš Vojta

Již delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou sem tam dát na web výsledky nějakých starých dávno zapomenutých turnajů. U příležitosti toho, že v sobotu startuje s velkou vlašimskou účastí jubilejní 40. ročník Openu Vsetín, zapátral jsem v archivu a vytáhl výsledky Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)