TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Září, 2014

25
Zář

Vzhůru k tatranským vrcholům

Tomáš Vojta

Hotel Tatranské Zruby, krčící se na úpatí téměř dva a půl tisíce metrů vysokého Slavkovského štítu, bude od neděle 28. 9. dějištěm jubilejního 60. ročníku turnaje o Tatranský pohár. Na tento svátek pro všechny „šachové turisty“ se z Vlašimi již v sobotu vydáme společně Celý článek »

22
Zář

Soustředění talentů Středočeského kraje

Tomáš Vojta

Krajská Komise mládeže uspořádala o uplynulém víkendu v rekreačním areálu Jizbice u Čechtic soustředění talentů Středočeského kraje. Zúčastnila se ho i takřka kompletní vlašimská mládežnická špička: sourozenci Pýchovi, Jakub Voříšek, Fanda Helebrand, Anežka Vlková, Celý článek »

18
Zář

Oddílový přebor 2014

Tomáš Vojta

Již 19 let patří v našem oddíle k úvodu sezony turnaj v rapid šachu, hraný jako otevřený oddílový přebor. A nejinak tomu bylo i tentokrát. V neděli 14. září dorazilo do Sporthotelu celkem 16 hráčů nejen z Vlašimi, ale zahrát si přijeli i kamarádi ze Sedlčan. Účast byla podobná Celý článek »

16
Zář

Jules Verne – Ocelové město 2

Vítek Moravec

Tento rok jsem se na Mistrovství ČR mládeže v rapidu obzvláště těšil. Loňský víkend v Klatovech se hodně povedl, ale letos byla očekávání ještě vyšší – Ostrava je pro mě místo trochu exotické, a proto jsem byl na město kvalitního těžařského průmyslu a dobrého folku velmi zvědavý. Celý článek »

14
Zář

Kuba Voříšek mistrem ČR! Péťa Píšová bronzová!

(Aktuálně) Vynikajícího výsledku dosáhla vlašimská výprava na právě skončeném Mistrovství České republiky v rapid šachu mládeže. Jakub Voříšek se po suverénním výkonu stal Mistrem ČR v kategorii chlapců do 12 let! Bronzovou medaili pak v kategorii dívek do 10 let přidala Péťa Píšová!  Celý článek »

11
Zář

Začíná Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu

Tomáš Vojta

Nejlepší čeští hráči v mládežnických kategoriích se o víkendu sejdou v Ostravě, kde se uskuteční Mistrovství ČR v rapid šachu. Nebude mezi nimi chybět ani čtyřlístek z našeho oddílu. V krajských přeborech si účast vybojovali Ríša Mládek, Jakub Voříšek a Péťa Píšová. Celý článek »

10
Zář

Diagramy z Openu Říčany

Tomáš Vojta

O turnaji v Říčanech jste si již v minulých dnech mohli přečíst v seriózních článcích Patrika Pýcha a Míly Vanky. A aby byla trocha legrace, tak já povídání o tomto pěkném turnaji zakončím trochu neseriózním příspěvkem. Připravil jsem celkem 9 diagramů z partií Celý článek »

08
Zář

Jeden poučný „ježek“

Miloslav Vanka

Letošní OPEN Říčany jsem si, stručně řečeno, užil. Hrálo se v příjemném prostředí renovovaného sálu „U Labutě“, konkurence byla o něco slabší než v minulých letech (takže pro našince tak akorát), počasí nebylo nijak přehnaně letní, no a bohyně Caissa, Celý článek »

05
Zář

Začíná Mistrovství ČR juniorů v rapidu

Tomáš Vojta

V následujících dvou víkendech budeme moci sledovat hned dvě Mistrovství České republiky v rapid šachu. Tím prvním bude MČR juniorů, které ve dnech 6. -7. 9. hostí Světlá nad Sázavou (tím druhým pak bude MČR mládeže v Ostravě, o kterém informace Celý článek »

04
Zář

Ela vlašimských hráčů k 5. 9. 2014

Tomáš Vojta

K pátému září byla zveřejněna nová národní elolistina, do které byly započteny výsledky za poslední čtyři měsíce. Připravil jsem tradiční malý souhrn, ze kterého je vidět, jak se hráčům našeho oddílu dařilo na letních turnajích. A musím s potěšením konstatovat, Celý článek »

02
Zář

Začátek sezony 2014/15 – schůze, rapid

Aktuální info

Prázdniny utekly jak voda a máme tu novou šachovou sezonu. A začínáme jako tradičně turnajem v rapid šachu a oddílovou schůzí. Na dalších řádcích najdete podrobnější info k těmto akcím. Účast na nich je nutná, omluvou je pouze vlastnoručně donesené parte. :-) Celý článek »

01
Zář

Olomoucké šachové léto

Tomáš Vojta, komentář k partii Jirka Rýdl

V první polovině srpna si Jirka Rýdl zahrál uzavřený mistrovský turnaj v Olomouci. Jirka se takovéhoto silného turnaje zúčastnil poprvé, a tak není divu, že přední příčky obsadili mnohem zkušenější hráči. Nakonec z toho bylo třetí místo od konce, ale jak správně poznamenal Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)