TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Květen, 2014

30
Kvě

Začínají 52. Šachové Zaječice

Tomáš Vojta

Akce střídá akci a nejinak tomu bude v měsíci červnu, kdy nás čekají hned 3 celovíkendové turnaje. Tím prvním jsou legendární Šachové Zaječice, troufám si tvrdit nejprestižnější dětský turnaj v rapid šachu v České republice. Letos se bude hrát již 52. ročník Celý článek »

28
Kvě

Dalším vítězem Jakub Vojta

Patrik Pýcha

V neděli 25. května hostila jídelna ZŠ Jiráskova v Benešově další turnaj Šachové školy Stamat. Po dvou předchozích triumfech dívek se tentokrát mezi 46 mladými nadějemi prosadil teprve osmiletý Jakub Vojta z Vlašimi. O vítězi turnaje muselo ale rozhodnout pomocné hodnocení. Celý článek »

26
Kvě

Cesta za vítězstvím v Jánkách – díl čtvrtý

Tomáš Vojta

V letech 2009 – 2011 jsem na našem webu publikoval tři příspěvky s názvem Cesta za vítězstvím v Jánkách. Nepředpokládal jsem, že by tento seriál článků měl někdy pokračovat, leč po třech letech zase nebyl pánbůh doma, a tak se mohu i počtvrté pochlubit ukázkami Celý článek »

23
Kvě

Rapid v Ústí: Rýdl – GM Štoček (2550) 1-0

Tomáš Vojta, komentář k partii Jiří Rýdl

Cenný skalp si na rapidu v Ústí nad Labem připsal 15letý Jirka Rýdl, když dokázal porazit českou sedmičku Jiřího Štočka (elo 2550). Komentovanou partii si můžete níže přehrát. Jirka hrál na turnaji, který byl součástí GRAND PRIX ČR, velmi dobře. Po pěti kolech měl na kontě Celý článek »

21
Kvě

Holomajzna 2014

Tomáš Vojta

Již potřetí se v kulturním domě Labuť v Říčanech uskutečnil netradiční turnaj dvojic, ve kterém se hráči jednoho družstva utkávají současně s oběma hráči soupeře. V jednom zápase se tak hrají 4 partie a akčnosti utkání dodává i rychlé hrací tempo: 7 minut + 2 sekundy za tah Celý článek »

19
Kvě

Jánky 2014

Patrik Pýcha

Filozofie na úvod:  Času jsem měl dost, soupeř dlouho přemýšlel a plán se zdál být jasný. Sklonil jsem se proto bez obav nad fotoalbem se snímky z předešlých ročníků turnaje. List střídal list a moje oči se chvíli dívaly na jednu stranu, hned zase na druhou, nahoru, dolů, Celý článek »

18
Kvě

Vlašimský uragán Vojta Filip všechny smetl!

Marie Filipová

Docela početná skupina šachistů z Vlašimska se rozhodla „pršavou“ sobotu 17. 5. 2014 strávit v Havlíčkově Brodě. Proč? No protože naši pozornost upoutalo vřelé pozvání od pana Václava Paulíka – duše místního šachu. Již několikrát jsme zde hráli Celý článek »

16
Kvě

Soutěž o půlmiliontého návštěvníka

Když píši tyto řádky, počítadlo přístupů na webových stránkách šachového oddílu TJ Spartak Vlašim se pomalu blíží k číslu 499 600. Při průměrné návštěvnosti cca 250 – 300 za den tak chybí již jen necelé dva dny, aby se přehouplo přes magickou hranici 500 000. Celý článek »

14
Kvě

Květnové elo

Tomáš Vojta

Květnová národní elolistina přináší tradičně, díky započtení výsledků soutěží družstev všech úrovní, značné změny v ratinzích. Tak se v malém souhrnu pojďme podívat, k jakým změnám ela došlo u hráčů Vlašimi za poslední 4 měsíce. A po úspěšné sezoně takřka všech našich družstev Celý článek »

13
Kvě

Dolní Kralovice A – shrnutí sezony

Vojtěch Mejzlík

Sezona 2013/2014 v podání dolnokralovického družstva je u konce. Byla plná emocí, povedených i smutných zápasů, očekávání i zklamání, ale nakonec se vše v dobré obrátilo a závěrečná čtyři kola v plné síle nás dotáhla na vytoužené druhé místo, což nám zajistilo postup do druhé ligy. Celý článek »

12
Kvě

Vojtík Vopálka si zahrál MČR do 8 let

Marie Filipová

Mistrovství České republiky dětí do 8 let, které se konalo v jihočeském Táboře, je dohráno. Chlapců zasedlo za šachovnice 81. Zvítězil Richard Stalmach s plným počtem 9 bodů z Beskydské šachové školy Frýdek-Místek, druhý byl Lukáš Petříček z ŠK Kuřim a třetí příčku obsadil Celý článek »

11
Kvě

Tomáš Vojta vyhrál turnaj v Janských Lázních

(Aktuálně) Hezkého výsledku dosáhl dnes v Janských Lázních Tomáš Vojta, když vyhrál otevřený přebor Královéhradeckého šachového svazu. Neztratili se ani další hráči Vlašimi. Nela Pýchová uzavírala první desítku a Ondra Matějovský skončil jen o dvě místa za ní. V turnaji “B“ pak bral finanční cenu za 6. místo Lukáš Vonderka. Podrobný článek o vydařeném týdnu v Krkonoších přinese v nejbližších dnech článek Patrika Pýchy.

Výsledky na chess-results

Fotky, Partie

Celý článek »

06
Kvě

Jánky potřinácté

Tomáš Vojta

Šachisté Spartaku Vlašim balí kufry a chystají se na odjezd do našich nejvyšších hor. Konkrétně do penzionu Protěž v Janských Lázních, kde bude dnes večer odstartován 13. ročník otevřeného přeboru Královéhradeckého šachového svazu. Oblíbeného turnaje se zúčastní Celý článek »

05
Kvě

Naši nejroztomilejší šachisté soutěžili …

Marie Filipová

Právě Pravonín měl tu čest uspořádat Krajský přebor v šachu dětí do 8 let 2014. Navíc to bylo v době (3. 5. 2014), kdy je naše prostorná náves osázená kaštany,  obsypána tisíci bílých květů, které doslova září a voní po celé vesnici. Pravda, že někteří z rodičů, Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)