TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Březen, 2014

29
Bře

Dolní Kralovice A – boje o postup pokračují

Vojtěch Mejzlík

Poslední zpravodajství týmu od střítežských kamen končilo, když jsme po novém roce zvládli dvakrát zvítězit, a oživili tak naši šanci na postup. Před sebou jsme ale měli první tři celky tabulky a šest bodů bylo předpokládané minimum, které je třeba udělat, aby šance neuhasly. Celý článek »

27
Bře

Vlašim krůček od historického postupu

Tomáš Vojta

V neděli 23. března jsme k 10. kolu 2. ligy zajížděli na půdu Gambitu Jihlava a rozhodně se nejednalo o žádný tuctový zápas. Utkala se totiž mužstva, která společně okupovala 1. místo průběžné tabulky (měli jsme stejně bodů a stejná byla i obě pomocná hodnocení). Celý článek »

26
Bře

Ríša Mládek vítězem Regionální žákovské ligy

Osm. To je počet let, kdy je krásný putovní pohár pro vítěze Regionální žákovské ligy v držení hráčů Vlašimi. Po Davidu Zvárovi (2007, 2008), Robinu Hrdinovi (2009, 2010) a Vojtěchu Filipovi (2011, 2012, 2013) to letos dokázal Ríša Mládek. Celý článek »

24
Bře

Vlašim B – Libčice A 5,5:2,5

Patrik Pýcha

V předposledním utkání jsme zasedli v domácím prostředí proti poslednímu celku soutěže. Dalo by se označit za povinnost vyhrát, ale i když se Libčice nachází na dně tabulky, pohled na jejich soupisku určitě nedává předem záruku jasné výhry. Dobrým výkonem se nám ji Celý článek »

23
Bře

Bohatý týden bez medaile

Patrik Pýcha

Je obtížné opět nějak začít psát, nechcete-li používat jen novinářská klišé nebo dokola opakovat kdysi originální výrazy, z nichž už se vlastně také staly otřepané fráze. Můžete napsat nudnou zprávu, kde se stejně nikdo nic nového nedozví, protože už to tu bylo psáno nebo někde zveřejněno. Celý článek »

21
Bře

Číslo 5 žije

Karel Pitra

Vítězstvím nad Luďkem Laubacherem zakončil v neděli v Neveklově spanilou jízdu letošním ročníkem regionálního přeboru Stanislav 5ávra. Prototyp bojového androida s přídavným šachovým modulem, kterého pravonínskému družstvu zapůjčil  k testování koncernový podnik Celý článek »

18
Bře

Ukázky z MČR mládeže

Tomáš Vojta

Jak jistě pravidelní čtenáři našeho webu vědí, minulý týden jsme se s dětmi zúčastnili Mistrovství České republiky mládeže v Koutech nad Desnou. „Povídací“ článek o příjemném týdnu v Jeseníkách Patrik Pýcha stále připravuje, a tak ho předběhnu s diagramovým článkem. Celý článek »

16
Bře

Bleskovka v Postupicích

Pavel Forman

Další, již 28. ročník tradiční postupické bleskovky je už minulostí. Letošní ročník se potýkal v podstatě s dvěma problémy: 1) jestli turnaj vůbec uskutečnit, 2) malý počet účastníků. Turnaj málem neproběhl proto, že „duše“ a tahoun našeho šachového oddílu Pavel Filandr starší musel Celý článek »

15
Bře

Z MČR mládeže vezeme tři umístění v top 5

Aktuálně

22. Mistrovství České republiky mládeže je za námi. Letos to sice nezacinkalo, ale i tak se vlašimské výprava v Jeseníkách neztratila. Jirka Rýdl skončil v kategorii do 16 let těsně pod stupni vítězů a Anežka Vlková a Péťa Píšová obsadily v kategorii dívek do 14, respektive do 10 let shodně krásné 5. místo. Celý článek »

07
Bře

Pro mládež je tu turnaj roku!

Tomáš Vojta

Pod vrcholky našich druhých nejvyšších hor bude zítra státní hymnou zahájeno 22. Mistrovství České republiky mládeže do 16 let. Do Jeseníků se sjede špička ČR, aby se utkala o tituly (ale nejen o ně, v sázce jsou i účasti na Mistrovství světa, Evropy a Evropské unie) Celý článek »

07
Bře

Kolešovice – Vlašim „B“ 3,5:4,5

Tomáš Hašek

Na zápas k nejvzdálenějšímu soupeři jsme neodjížděli v optimální sestavě. Způsobily to různé zdravotní či jiné problémy čtyř hráčů našeho základu. Přesto jsme k utkání nastoupili jako favorité. Tuto skutečnost jako první potvrdila Nela Pýchová vítězstvím Celý článek »

05
Bře

Vlašim – Gordic Jihlava 4:4

Tomáš Vojta

Opět pod dohledem medvěda Spartaka nastoupil v neděli 2. 3. náš A tým k devátému kolu 2. ligy proti Gordicu Jihlava. V minulých zápasech nám několikrát pořádně přálo štěstíčko a nejinak tomu bylo i tentokrát. Snad už se nás bude držet až do konce soutěže … Celý článek »

04
Bře

Dolní Kralovice“B“ v RS na konečném 3. místě

Tomáš Vojta

Jako první z dlouhodobých soutěží dospělých sezony 2013/2014 skončila o víkendu Regionální soutěž. V ní nás zastupoval tým s názvem Dolní Kralovice“B“ a vzhledem k tomu, že jsme se v průběhu sezony toho mnoho o zápasech Kralovic nedozvěděli, Celý článek »

02
Bře

RŽL ve Stříbrné Skalici pohledem Pravonína

David Kůra

V 8. kole RŽL jsme zavítali do Stříbrné Skalice, kde se v místní sokolovně a oddílové klubovně odehrál další turnaj. Na turnaj vyrazili Štěpán Filip, Filip Kůra, Fanda Jelínek, Filip a Vojta Vopálkovi, Lukáš Zeman a Adam Slavík. Organizace byla jako vždy na vysoké úrovni Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)