TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Říjen, 2013

26
Říj

Pro děcka začíná turnaj podzimu

Tomáš Vojta

V Hrdoňově u Frymburku v hotelu Fontána bude dnes odpoledne zahájeno 24. Mistrovství Čech mládeže do 12, 14 a 16 let. Mezi takřka 200 účastníky, kteří se na mistrovství kvalifikovali, najdeme i 7 (možná 8 ) hráčů Spartaku Vlašim. Pojďme se ve stručnosti podívat, Celý článek »

23
Říj

Jak jsme remizovali se Sázavou

Marie Filipová

V prvním kole RPD jsme v neděli 20. 10. 2013 v Pravoníně přivítali kolegy ze Sázavy. Atmosféra byla příjemná, výkony vyrovnané, podle ela jsme byli mírnými favority. Konečný výsledek 4:4. Podle mého zasloužená remízka pro obě družstva.  Celý článek »

22
Říj

V Čerčanech se vlašimským nadějím dařilo

Patrik Pýcha

Po velmi dlouhé době hostily Čerčany 19. října opět jeden z turnajů Regionální žákovské ligy. Organizace se chopila šachová škola STAMAT. Na místě jsem mohl vzpomínat, jak jsem zde před osmi lety hrál svůj teprve druhý turnaj v životě, který mě tehdy bavil natolik, že jsem si řekl, Celý článek »

21
Říj

Dolní Kralovice vykročily v KP směle vpřed

Vojtěch Mejzlík

Pěkná podzimní neděle, po ránu sluníčko a přes den teploty kolem patnácti stupňů. I takto by se dal započít článek týkající se začátku nové sezony šachu v krajském přeboru středních Čech. Družstvo Dolních Kralovic je v této soutěži nováčkem, ale podle soupisek Celý článek »

18
Říj

Začínají soutěže družstev dospělých

Tomáš Vojta

Po dorostu, který své dlouhodobé soutěže družstev zahájil minulý víkend, se nám po letní přestávce opět rozeběhnou i soutěže družstev dospělých. A tak nebude od věci si udělat takový malý souhrn, co vlašimská družstva hrají za soutěže a jak se vůbec jmenují. :-) Celý článek »

17
Říj

Extraliga dorostu na 100%!

Jarda Pýcha

O uplynulém víkendu začaly v Klatovech úvodním soustředěním všech 8 týmů boje nového ročníku Extraligy dorostu – skupiny západ. V lehce pozměněné sestavě, v níž přestárlého Robina Hrdinu nahradil host z Náměště nad Oslavou Vítek Kratochvíl a místo povinného Celý článek »

15
Říj

Úvod 1. ligy dorostu nám příliš nevyšel

Tomáš Vojta

O víkendu jsme se vydali do moravské metropole, abychom zde úvodními třemi koly rozehráli nový ročník 1. ligy dorostu. V sobotu jsme se utkali se Světlou n. S. a Humpolcem, v neděli pak s domácím Brnem B. Bohužel nemohl jet Fanda Helebrand, a tak náš B tým nastoupil Celý článek »

13
Říj

O pohár předsedy Bratislavského kraje

Robin Hrdina

O minulém víkendu jsme se společně s Julčou zúčastnili již 9. ročníku turnaje družstev O pohár předsedy Bratislavského samosprávného kraje. Dalšími členy středočeského družstva byli Kuba Haman, Jirka Vrecion, Martin Horák a Míša Nová. Kromě šachů se soutěžilo ještě Celý článek »

11
Říj

Začínají nejvyšší dorostenecké soutěže

Tomáš Vojta

Na „výlet“ do Klatov a do Brna se vydají naše dorostenecké týmy, aby o nadcházejícím víkendu zahájily své dlouhodobé soutěže. Pojďme se ve stručnosti podívat, k jakým změnám v sestavách došlo oproti loňsku a s jakými ambicemi naši talenti do soutěží vstupují. Celý článek »

08
Říj

Nela Pýchová bronzová na Mistrovství Evropy

Aktuálně

Úspěchu, který nemá v historii vlašimského šachu obdoby a je výjimečný i z pohledu České republiky, dosáhla dnes Nela Pýchová. V Černé Hoře získala bronz na Mistrovství Evropy mládeže v kategorii dívek do 14 let!  Gratulujeme nejen jí, ale i trenéru Ondrovi Matějovskému, který ji na turnaji doprovázel. Celý článek »

08
Říj

Jirka Rýdl zářil na rapidu v Hostivicích

Tomáš Vojta

Trochu ve stínu událostí minulého týdne zůstal výborný výsledek 15letého Jirky Rýdla na turnaji O pohár města Hostivice. Turnaj, který je zařazen do seriálu Grand Prix ČR, se hrál v sobotu 28.9. a zúčastnila se ho celá řada vynikajících hráčů v čele s velmistry Jirovským a Neumanem. Celý článek »

06
Říj

Regionální žákovská liga odstartovala

Marie Filipová

     První kolo Regionální žákovské ligy máme za sebou.  Já osobně nemám první kolo moc ráda, většinou se dětem moc nedaří, protože o prázdninách se šachům málokdo věnoval. Ruku na srdce – kolik partií „naši miláčkové“ odehráli? Ale berme to sportovně. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)