TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Září, 2013

30
Zář

Černohorský deník

Ondřej Matějovský (aktualizováno 8. 10. v 15.45)

Již na svou sedmou reprezentační akci vyrazila na konci září 14letá vlašimská šachistka Nela Pýchová. Tentokrát se jedná o Mistrovství Evropy mládeže, které ve dnech 28. 9. – 9. 10. hostí Černá Hora, konkrétně turisticky oblíbené přímořské městečko Budva. Celý článek »

27
Zář

Vzhůru k tatranským vrcholům

Tomáš Vojta

Hotel Tatranské Zruby, krčící se na úpatí téměř dva a půl tisíce metrů vysokého Slavkovského štítu, bude od neděle 29. 9. dějištěm 59. ročníku turnaje o Tatranský pohár. Na tento svátek pro všechny „šachové turisty“ se z Vlašimi vydáme společně s Danem Houdkem. Celý článek »

26
Zář

Nela Pýchová odlétá na Mistrovství Evropy

Tomáš Vojta

Po úspěšném vystoupení na nedávném Mistrovství EU stojí před Nelou Pýchovou další výzva. Společně se svým trenérem Ondrou Matějovským naberou v pátek večer směr Vídeň a odtud se pak letecky přepraví do Černé Hory, kde v neděli začíná 23. Mistrovství Evropy mládeže. Celý článek »

23
Zář

Soustředění talentů Středočeského kraje

Tomáš Vojta

Krajská Komise mládeže uspořádala o uplynulém víkendu v rekreačním areálu Jizbice u Čechtic soustředění talentů Středočeského kraje. Zúčastnila se ho i kompletní vlašimská mládežnická špička: Jirka Rýdl, sourozenci Pýchovi, Vojta Filip, Jan Sadil, Julie Vilímová, Celý článek »

18
Zář

Open Říčany 2013 aneb vlašimská lavina

Vojtěch Mejzlík

Ve dnech 24. – 31. srpna hostila základní škola U Říčanského lesa jedenáctý ročník říčanského turnaje, který je zároveň již tradičně krajským přeborem v šachu. Vlašimská výprava vyslala do těchto bojů pět ostřílených matadorů bojujících v aréně A, Celý článek »

15
Zář

Nela Pýchová mistryní ČR do 14 let v rapid šachu

Tomáš Vojta

„Stříbrné prokletí“ je zlomeno! Po sérii druhých míst (MČR v klasických partiích, Mistrovství EU, Zaječice, Extraliga dorostu) se Nela Pýchová dočkala vytouženého zlata! Po famózním výkonu, kdy soupeřkám nepovolila jedinou půlku, se dnes v Klatovech stala mistryní České republiky do 14 let v rapid šachu.  Celý článek »

13
Zář

Začíná Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu

Tomáš Vojta

Nejlepší čeští hráči v mládežnických kategoriích se o víkendu sejdou v Klatovech, kde se uskuteční Mistrovství ČR v rapid šachu. Nebude mezi nimi chybět ani trojlístek z našeho oddílu. V krajském přeboru si účast vybojovali Julie Vilímová a Jakub Vojta. Nela Pýchová Celý článek »

12
Zář

Ukázky z Openu Říčany

Tomáš Vojta

11. ročník Openu Říčany zcela ovládli hráči Vlašimi, což brzy přiblíží povídací článek V. Mejzlíka. Já zatím přidám pár zajímavých (hodně divokých) závěrů z partií hráčů našeho oddílu. Jedná se o partie z openu“A“ z 1. až 7. kola, bohužel další kola nejsou na stránkách turnaje k dispozici. Celý článek »

10
Zář

Oddílovým přeborníkem Jirka Rýdl

Tomáš Vojta

Již 18 let patří v našem oddíle k úvodu sezony turnaj v rapid šachu, hraný jako otevřený oddílový přebor. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Možnost rozehrát se před nastávajícími soutěžemi družstev využilo v neděli 8. září 18 hráčů nejen z Vlašimi, ale i Říčan, Sedlčan a Týnce. Celý článek »

09
Zář

Jak bylo pod Lysou aneb Mistrovství EU 2013

Jarda Pýcha

Po loňské české pořadatelské premiéře evropského mistrovství mládeže v Praze zavítala do naší země i v roce letošním poprvé další významná mezinárodní šachová mládežnická akce. Po 10 letech konání u našich jižních sousedů v Rakousku se pořadatelství Mistrovství EU mládeže do 14 let Celý článek »

06
Zář

Nové elo – Mejzlík O. 2314, Rýdl J. 2210!

Tomáš Vojta

Prázdniny utekly jak voda a s jejich koncem tu opět máme novou elolistinu. Je poslední, na které najdeme nejnižší elo 1251. Od 6. 9. totiž vstupuje v platnost nový Klasifikační řád, kde se mj. posouvá minimální hodnota ela na 1001 a v souvislosti s tím se uděluje všem hráčům Celý článek »

05
Zář

Nela Pýchová má stříbro z Mistrovství EU!

Aktuálně

Krásného úspěchu dosáhla na dnes skončeném Mistrovství Evropské unie mládeže Nela Pýchová. Po 9denních bojích získala stříbro v kategorii dívek do 14 let. Blahopřejeme!!! Celý článek »

02
Zář

Krajský přebor v bleskovce

Tomáš Vojta

První zářijový den jsme vyrazili do Hostomic, kde se v sále restaurace U Frajerů hrál krajský přebor v bleskovém šachu mužů a juniorů. Do turnaje se prezentovalo 74 hráčů, před nimiž bylo 17 kol hraných tempem 2×5 minut. Zajímavostí je, že turnaj řídil polský mezinárodní Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)