TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Srpen, 2013

31
Srp

Začátek sezony 2013/14 – schůze, rapid

Aktuální info

Prázdniny utekly jak voda a máme tu novou šachovou sezonu. A začínáme jako tradičně turnajem v rapid šachu a oddílovou schůzí. Na dalších řádcích najdete podrobnější info k těmto akcím. Účast na nich je nutná, omluvou je pouze vlastnoručně donesené parte. :-) Celý článek »

27
Srp

Začíná Mistrovství Evropské unie mládeže

Tomáš Vojta

Pod nejvyšší vrchol Beskyd Lysou horu se dnes sjedou účastníci 11. Mistrovství EU mládeže. Z osmadvacítky EU se turnajů v kategoriích do 8, 10, 12 a 14 let zúčastní zástupci 14 zemí. Českou republiku a vlašimský oddíl budou reprezentovat Nela Pýchová a Julie Vilímová. Celý článek »

26
Srp

O šachový dort

Tomáš Vojta

V sobotu 24. 8. jsme s Kubíkem vyrazili na malý dětský turnaj do Kostelce nad Černými lesy. Je škoda, že se k nám nikdo další z Vlašimi nepřidal. Honza Fiala měl akci pěkně připravenou, kromě klasického turnaje na 7 kol (tempo 2×20 minut) proběhla i soutěž v řešení Celý článek »

24
Srp

Challenge: díl čtvrtý

Vojtěch Mejzlík

Tento článeček mi už měsíc leží v počítači, ale nějak jsem ho zapomněl odeslat. Ta ho aspoň trochu rozšíříme o druhou část.
Část první alias shrnutí:
Mám za sebou další tři měsíce, je na čase pustit se do nového shrnutí. Celý článek »

22
Srp

Open Říčany přede dveřmi

Tomáš Vojta

Poslední týden prázdnin zpestří šachistům tradičně turnaj Pohár města Říčany. Letos se bude hrát již pojedenácté a stejně jako v minulých letech se jedná o krajský přebor v kategoriích muži, ženy, HD 20 a HD 18. Hrát se bude ve dvou turnajích podle výkonnosti, Celý článek »

19
Srp

První CÍSAŘSKÝ šachový turnaj KARLA IV.

Pozvánka

Proč: Jedna ze sedmi rytířských dovedností byla hra v šachy. Karel IV. byl nejenom státník, ale i rytíř, a proto rád přivítá šachisty u svého dvora v rámci open turnaje v rapid šachu. Součástí akce je i představení o Karlovi IV., pro menší děti pohádka Princ Bajaja.   Celý článek »

14
Srp

Senioři si dávají dostaveníčko v Rychnově

Tomáš Vojta

Celkem 142 hráčů se o víkendu sjede do Rychnova nad Kněžnou, aby se zúčastnili 15. ročníku Mezinárodního rychnovského festivalu seniorů. Součástí festivalu je hned 6 turnajů  – 4 klasické (odstupňované podle věku nad 50, 60, 70 a 80 let) a 2 bleskovky. Celý článek »

04
Srp

Táborový deník 2013

DOKONČENO

„Čas letí jako bláznivý“, zazpíval by jistě Karel Gott a přizvukovali by mu vedoucí a praktikanti šachového tábora v Růžené, kteří se sešli v předvečer nástupu v Sedlčanech, aby tak jako každý rok probrali nejdůležitější organizační záležitosti. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)