TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Červenec, 2013

30
Čvc

Výlet na blicku do Pardubic

Jan Fiala

V pátek 26. 7. 2013 jsme vyrazili do Pardubic. Naplánovali jsme si účast v turnaji R, což je Otevřený bleskový turnaj čtyřčlenných družstev. Dostal jsem za úkol dorazit včas, abych ostatní zaprezentoval, protože možná přijedou později. Dorazil jsem, ale hala byla Celý článek »

26
Čvc

Diagramy z MČR 4členných družstev

Tomáš Vojta, Petr Procházka

Z nedávného MČR družstev v Pardubicích jsem vybral 7 ukázek z partií našich hráčů. Až na 2 příklady si můžete zkusit nejlepší pokračování nalézt sami, nejsou nijak složitá. Na závěr pak předám slovo Petru Procházkovi, který lehce okomentoval dvě své zajímavé partie Celý článek »

22
Čvc

Open Náchod 2013

Jan „Čenda“ Čermák

Den první – Jako první prázdninový turnaj, který měl tu čest přivítat českobrodskou výpravu, byl Open Náchod. K naší výpravě se přidal i vlašimský Robin Hrdina. První den byl vskutku adrenalinový. Cesta do Náchoda celou dobu probíhala v pohodě, až poslední cesta vlakem Celý článek »

19
Čvc

Na Czech openu začínají hlavní turnaje

Tomáš Vojta

Hned 5 turnajů se rozeběhne o nadcházejícím víkendu na jednom z největších šachových festivalů světa – Czech Open 2013 v Pardubicích. Turnaje jsou odstupňovány podle výkonnosti (turnaj A má průměrné elo hráčů 2317!!!) a nás bude nejvíce zajímat turnaj D, Celý článek »

18
Čvc

Open Vsetín 2013

Patrik Pýcha

Stejně jako v loňském roce podnikli vlašimští šachisté první prázdninový týden mohutnou invazi na Valašsko. První část útoku proběhla už v pátek 28. června, kdy Jan Starec ve večerních hodinách dopravil do Vsetína mě, Nelu Pýchovou a Ondřeje Matějovského. Celý článek »

16
Čvc

V Pardubicích hrálo 120 družstev!

Tomáš Vojta

Více jak 500 hráčů poskládaných do 120 družstev se o minulém víkendu zúčastnilo otevřeného MČR 4členných družstev. Turnaj, který při 7kolovém švýcaru již takřka postrádá regulérnost (jestli dobře počítám, tak již při počtu 129 by teoreticky 2 družstva mohla dosáhnout Celý článek »

10
Čvc

Ožívá pardubické šachové mraveniště

Tomáš Vojta

Ve čtvrtek 11. 7. se rozjíždí mamutí pardubický festival Czech Open 2013. V bezpočtu deskových her se na něm sejde přibližně 6000 hráčů ze všech koutů světa. Nás bude nejvíce zajímat hned úvodní šachový turnaj 4členných družstev, který se bude hrát od 11. do 14. 7. Celý článek »

09
Čvc

Náchodské lahůdky

Vítek Moravec

Pravidelní čtenáři našeho webu jistě vědí, že minulý týden se českobrodecko-vlašimská výprava zúčastnila 11.ročníku NIKI openu v Náchodě. S dovolením autora zveřejňujeme článek se zajímavými diagramy z turnaje, který Vítek napsal pro web Českého Brodu. Celý článek »

05
Čvc

Začíná Mistrovství ČR juniorů v rapidu

Tomáš Vojta

O víkendu vrcholí turnaje s vlašimskou účastí ve Vsetíně, Náchodě a Klatovech. A aby toho nebylo málo, fandit budeme moci i Davidu Zvárovi na Mistrovství České republiky juniorů v rapid šachu, které se uskuteční ve dnech 6. -7. 7. ve Světlé nad Sázavou. Celý článek »

03
Čvc

Cvičení pro děti z KP mládeže

Tomáš Vojta

Jako doplnění článku Patrika Pýchy o krajském přeboru mládeže jsem připravil pár diagramů z partií našich hráčů. A aby šedé buňky mozkové nezahálely ani o prázdninách, tak to vezmeme jako obvykle formou cvičení. Tentokrát je určené především dětem, Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)