TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Květen, 2013

30
Kvě

V sobotu začínají Šachové Zaječice

Tomáš Vojta

Akce střídá akci a nejinak tomu bude v měsíci červnu, kdy nás čekají hned 3 celovíkendové turnaje. Tím prvním jsou legendární Šachové Zaječice, troufám si tvrdit nejprestižnější dětský turnaj v rapid šachu v České republice. Letos se bude hrát již 51. ročník Celý článek »

28
Kvě

2. otevřený turnaj šachové školy STAMAT

Patrik Pýcha

V neděli 26. května se v Benešově uskutečnil další šachový turnaj, který organizovala šachová škola STAMAT. Mohly se ho zúčastnit všechny děti narozené v roce 1998 a mladší. Do domu dětí nakonec dorazilo 72 šachistů a šachistek, mezi nimiž převládali začátečníci, Celý článek »

27
Kvě

Malé cvičení z Jánek

Tomáš Vojta

Jako doplnění článku Patrika Pýchy o turnaji v Janských Lázních jsem připravil pár diagramů z partií hráčů Vlašimi v turnaji A (partie z turnaje B bohužel nejsou k dispozici). V áčku nás hrálo celkem šest, a tak jsem vybral od každého jednu ukázku. Celý článek »

24
Kvě

Velká cena Havlíčkova Brodu pro Vojtu Filipa!

David Kůra

O víkendu se v Havlíčkově Brodu hrála Velká cena mládeže v rapid šachu. Na tradiční turnaj Vysočiny se prezentovalo rekordních 115 účastníků, nejen z Vysočiny. V devítikolovém zápolení s časovým limitem 2 x 15 minut na partii byli vyhodnoceni první tři vítězové turnaje Celý článek »

22
Kvě

Nela Pýchová si zahraje uzavřené MČR žen!

Tomáš Vojta


Nabídku, jaká se nedá odmítnout, dostala dnes 14letá Nela Pýchová. Po odřeknutí Martiny Kořenové jí byla nabídnuta možnost zahrát si uzavřené Mistrovství České republiky žen! Turnaj začíná již zítra a 8 žen se systémem každý s každým utká o cenový fond ve výši 40 000 Kč (vítězka bere 15 000 Kč).  Celý článek »

21
Kvě

Holomajzna 2013

Tomáš Vojta

Tento hanlivý výraz, který při loňském 1. ročníku turnaje vymyslel Honza Šťastný, se překvapivě ujal a letos již figuroval v oficiálním názvu této zajímavé akce. Říčanští totiž vymysleli netradiční turnaj dvojic, ve kterém se hráči jednoho družstva utkávají současně s oběma hráči soupeře. Celý článek »

19
Kvě

Jánky 2013

Patrik Pýcha

Ten den jsme dorazili do cíle a museli vystoupit z auta, aniž jsem se dozvěděl, jak nakonec dopadne děkan Lautner. Tušil jsem však, že i u něj bude tortura slavit úspěch, stejně jako ostatní skončí sražen na kolena odpornou hrabivou mocí a bude nespravedlivě upálen. Celý článek »

16
Kvě

Vlašim vyhrála KP družstev mladších žáků

Tomáš Vojta

Místo prvomájových slavností v zámeckém parku jsme v tento slavnostní den dali přednost účasti na krajském přeboru mladších žáků. Do Říčan se sjelo rekordních 21 družstev, aby bojovala nejen o titul krajských přeborníků, ale hlavně o 2 postupová místa na červnové Mistrovství Celý článek »

14
Kvě

Ela vlašimských hráčů k 5. 5. 2013

Tomáš Vojta

Začátkem května byla opět po čtyřech měsících zveřejněna nová listina osobních koeficientů hráčů České republiky. A vzhledem k tomu, že do ní byly započteny výsledky soutěží družstev všech úrovní, změnilo se elo hned u 35 hráčů Spartaku Vlašim. Letošní sezona byla Celý článek »

12
Kvě

Šachová škola STAMAT pořádala další turnaj!

Patrik Pýcha

V neděli 28. dubna proběhl v Benešově krajský přebor dětí do 8 let v šachu. Na turnaj organizovaný šachovou školou STAMAT ve spolupráci s benešovským DDM dorazilo 43 malých šachistů. Akci zahájili stručnými proslovy předseda šachové školy Jan Starec, Celý článek »

07
Kvě

Vlašimáci se stěhují do Jánek

Tomáš Vojta

Šachisté Spartaku Vlašim balí kufry a chystají se na odjezd do našich nejvyšších hor. Konkrétně do penzionu Protěž v Janských Lázních, kde bude dnes večer odstartován 12. ročník otevřeného přeboru Královéhradeckého šachového svazu. Oblíbeného turnaje se zúčastní hned 12 hráčů Celý článek »

06
Kvě

Ohlédnutí za Mistrovstvím ČR do 8 let

Marie Filipová

Vlašim má druhého vicemistra ČR v šachu dětí do 8 let a je jím Jakub Vojta! Tím by mohla informace o Mistrovství ČR chlapců a dívek do 8 let, konaném ve Vyškově o víkendu 4. – 5. 5. 2013, končit. Ovšem nedá mi to, abych se s dojmy z tohoto vydařeného klání s vámi nepodělila. Celý článek »

05
Kvě

Máme bronz z Mistrovství ČR do 8 let!

(aktuálně) Krásného úspěchu dosáhl dnes 7letý Jakub Vojta, když na Mistrovství České republiky nejmladší věkové kategorie dětí do 8 let vybojoval bronzovou medaili!  Kubík si tak vybojoval i právo účasti na srpnovém Mistrovství Evropské Unie. Blahopřejeme! Celý článek »

03
Kvě

Pro cvrčky začíná turnaj roku

Tomáš Vojta

O víkendu je na programu Mistrovství České republiky nejmladší věkové kategorie dětí do 8 let. Hrát se bude v hotelu Dukla ve Vyškově a ve dvoudenním turnaji je v plánu 9 kol hraných tempem 2×20 minut na partii s přídavkem 10s. za každý provedený tah. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)