TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Květen, 2012

30
Kvě

Šachové Zaječice slaví 50 let!

Tomáš Vojta

Neskutečných 512 hráčů (+ 238 lidí jako doprovod) se o víkendu sejde u sečské přehrady, aby poblahopřáli šachovým Zaječicím k půl století jejich existence. Tato mamutí akce, která je, co se týče počtu účastníků, druhou největší v České republice (po letním Czech Openu Celý článek »

27
Kvě

Smíchovská klání mládeže

Petr Havelka

O tom, že je zasedací místnost Úřadu městské části Prahy 5 často využívána pro pořádání pěkných šachových turnajů, vím z vyprávění kamarádů a známých už dávno. Ale nějak se do toho vždy něco vyskytlo, a tak jsme si tu ještě nikdy šachy zahrát nebyli. Až tuto sobotu Celý článek »

25
Kvě

Pohlednice z Krkonoš

Tomáš Vojta

V posledních třech letech jsem na našem webu vždy po turnaji v Janských Lázních publikoval články se svými diagramy s názvem Cesta za vítězstvím v Jánkách I, II, III. Jak se dalo očekávat, tento seriál nemůže být nekonečný :-) . Letos se mi v krkonošském Celý článek »

22
Kvě

Bleskový turnaj dvojic aneb HOLOMAJZNA

Pavel Vojta

V sobotu 19. 5. jsme se zúčastnili zvláštního turnaje v bleskovém šachu v Říčanech, ve kterém hrály dvojice proti sobě na čtyřech šachovnicích. Z Vlašimi jsme vyrazili ve třech (já, Tomáš a David) a Jirka Rýdl se k nám připojil až na místě. Jak jsme se dozvěděli během turnaje, Celý článek »

20
Kvě

Open Karlovy Vary

Nela Pýchová

Stejně jako v roce 2010 Pravoňáci jsme se letos v termínu 26. 4. – 1. 5. 2012  i my (já, Maťa a Patrik) zúčastnili openu v Karlových Varech, který se konal v lázeňské léčebně Mánes, k níž patří ještě lázeňský dům Eden I. S nápadem zúčastnit se tohoto turnaje přišel vlastně můj taťka, Celý článek »

17
Kvě

Jánky 2012

Patrik Pýcha

V úplně stejném termínu jako v loňském roce, tedy od 3. do 8. května, se uskutečnil oblíbený turnaj v Janských Lázních. Jelikož se mi na minulém ročníku po všech stránkách líbilo a turnaj jsem označil za jeden z nejlepších v mém životě, těšil jsem se letos do lázeňského Celý článek »

15
Kvě

Velká cena Havlíčkova Brodu

Tomáš Vojta

Sobotní cestu do Havlíčkova Brodu jsme pojali jako rodinný výlet. Martina navštívila známou v porodnici a obešla si trhy na náměstí, Kačka popojela ještě kousek vlakem do Žďáru, aby se vydováděla na jedné z největších poutí v České republice, a my s Kubíkem jsme vyhodili Celý článek »

13
Kvě

Ohlédnutí za účastí Vlašimi“A“ ve 2. lize

Tomáš Vojta

Tak je za námi další sezona. Sezona, která se zapíše zlatým písmem do historie vlašimského šachu. A to nejen celkovým 4. místem, ale i senzačním vítězstvím nad tituly ověnčenými hráči Jičína. Pojďme se trochu ohlédnout za 11 zápasy, které jsme v uplynulém půlroce sehráli. Celý článek »

09
Kvě

Ela vlašimských hráčů k 5. 5. 2012

Tomáš Vojta

Minulou sobotu byla opět po čtyřech měsících zveřejněna nová listina osobních koeficientů hráčů České republiky. A vzhledem k tomu, že do ní byly započteny výsledky soutěží družstev všech úrovní, změnilo se elo hned u 36 hráčů našeho oddílu. Letošní sezona byla Celý článek »

07
Kvě

Říčanská labutí píseň

Honza Šťastný

Po delší době jsem si dovolil okomentovat jednu ze svých partií, je o to pikantnější, že se jednalo o souboj s aktuálně nejsilnějším vlašimským hráčem. Jeden nejmenovaný turnovský šachista mi proto v reakci na moji nerozhodnost ohledně vhodného nadpisu článku navrhoval šlágry typu Celý článek »

03
Kvě

Začíná oblíbený turnaj v Janských Lázních

Tomáš Vojta

Již jen pár hodin zbývá do zahájení 11. ročníku Otevřeného přeboru Královéhradeckého kraje. Oblíbeného turnaje v Janských Lázních se zúčastní hned 8 hráčů Spartaku Vlašim. Turnaj odstartuje prvním kolem dnes večer a vítěze budeme znát v úterý 8. května. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)