TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Duben, 2012

30
Dub

Máme 2 krajské přeborníky do 8 let!

Tomáš Vojta

Skvělého výsledku dosáhli naši nejmenší šachisté na krajském přeboru do 8 let, který se hrál v neděli 29. 4. v Řevnicích. Titul krajských přeborníků si odvážíme jak v chlapecké, tak i v dívčí kategorii. Úspěch je o to cennější, že se na turnaji sešla výborná konkurence. Celý článek »

26
Dub

V regionálním derby Vlašim smetla Říčany

Tomáš Vojta

Derniéra v letošní sezoně 2. ligy nás čekala v neděli 22. 4. v Říčanech. Oba týmy se nacházely v klidném středu tabulky, a tak se mohlo zdát, že se zápas odehraje jen z povinnosti.  Opak byl ale pravdou! Derby s Říčany je vždy prestižní záležitostí, navíc v případě tříbodového zisku Celý článek »

25
Dub

Zázrak se nekonal

Vítek Moravec

Během předminulého víkendu byla závěrečným čtyřkolem dohrána 1. liga dorostu skupiny jih. Družstvo Spartaku Vlašim B vstupovalo do poslední fáze sezony z nepříliš dobré výchozí pozice, přesto bylo cílem pokusit se soutěž udržet, tzn. obsadit alespoň devátý flek. Celý článek »

23
Dub

Rapid v Sedlčanech potřiadvacáté

Petr Havelka

Před třiadvaceti a půl rokem mi bylo dvacet tři a půl roku a my s půlročním předstihem připravovali první ročník našeho turnaje. Dalo by se očekávat, že za ty roky se z přípravy stane nudná rutina, ale opak je pravdou. Obavy typu „přijede vůbec někdo“, „vejdeme se do sálu“, Celý článek »

20
Dub

Cvičení z Extraligy dorostu

Tomáš Vojta

Závěrečná kola Extraligy dorostu se Vlašimi vůbec nepovedla a po 3 prohrách a 1 remíze se propadla na celkové 5. místo. Z víkendových bojů jsem připravil takové jednoduché cvičení – jak říkají někteří trenéři: KOUKNU A VIDÍM :-) . Osm diagramů z partií našich hráčů Celý článek »

18
Dub

Kutná Hora B – Dolní Kralovice A 2,5:5,5

Vojtěch Mejzlík

Poslední kolo Regionálního přeboru A sezony 2011/2012 jsme měli hrát na půdě soupeře z Kutné Hory. Sestava se nám podařila vytvořit relativně slušná, takže byla velká šance, že letošní tažení zakončíme se stoprocentním bodovým ziskem. Celý článek »

17
Dub

Závěr Extraligy dorostu Vlašimi nevyšel…

Jarda Pýcha

„Tak to se nám tentokrát moc nepovedlo“, říkali jsme si při nedělním odjezdu z hotelu Pavla ve Vlachovicích, kde se dorostenecké vlašimské áčko účastnilo od pátku závěrečného soustředění letošního ročníku Extraligy dorostu. Namlsaní loňským historicky nejúspěšnějším Celý článek »

13
Dub

Vyjde to i letos?

Ondřej Matějovský

S úderem 16. hodiny bude dnes na osvědčeném místě v hotelu Pavla ve Vlachovicích zahájeno finále letošní dorostenecké extraligy. Do místa konání se sjede všech 16 zúčastněných týmů, přičemž osmička nejlepších bude bojovat o medaile a zbývající celky si to rozdají o záchranu Celý článek »

10
Dub

Beránci se stěhovali z Kolína do Vlašimi

Tomáš Vojta

Skromná výprava čítající 3 hráče vyrazila v sobotu do Kolína, aby se zde zúčastnila tradičního dětského turnaje O velikonočního beránka. Turnaj byl součástí regionální žákovské ligy Polabí a sjelo se na něj 53 dětí. Hrálo se švýcarským systémem na sedm kol, tempem 2×20 minut. Celý článek »

07
Dub

Pravonín – Zvole 7:1, Brodce B – Pravonín 5:3

David Zvára, Marie Filipová

Tak je tu zase konec sezony. V posledním kole Regionálního přeboru jsme v Pravoníně přivítali Medvědy ze Zvole. Paní Filipová z nás málem dostala infarkt po našem pokusu o aprílový žertík, ale nakonec jsme se všichni v pořádku sešli v nejsilnější sestavě. Celý článek »

05
Dub

Strastiplná cesta za medailí

Patrik Pýcha

„Je to tam!“, vykřikl jsem radostně v duchu při pohledu na výsledek partie, kterou sice nehrál nikdo z našeho týmu, avšak která byla pro nás v tuto chvíli nejdůležitější, jelikož měla rozhodnout o tom, zda budeme či nebudeme mít medaili. Tu partii jsme sledovali všichni. Celý článek »

03
Dub

Vojta Filip krajským přeborníkem do 14 let

Tomáš Vojta

Poslední březnový den se v Českém Brodě uskutečnil Krajský přebor mládeže v rapid šachu. Ve třech různých kategoriích (HD10, HD12, HD14) se ho zúčastnila takřka stovka dětí. Hrálo se tradičně švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2×20 minut s přídavkem 5 sekund za každý provedený tah. Celý článek »

01
Dub

Dolní Kralovice A – Kolín D 6,5:1,5

Vojtěch Mejzlík

Desáté kolo Regionálního přeboru A Středočeského kraje jsme zahajovali v domácím prostředí za krásného jarního počasí. Je příjemné vyrazit do hrací místnosti v klidu pěšky a užívat si slunného počasí a příjemné venkovní teploty. Nepamatuji si, že bych někdy šel či jel na zápas družstev Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)