TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Listopad, 2011

30
Lis

1. liga dorostu v polovině

Vítek Moravec

Protože se toho nikdo před více než měsícem neujal (přiznávám, že jsem nepřipraven a v dobrém rozmaru slíbil první článek napsat), pojmu tento text o uplynulém mládežnickém ligovém víkendu i jako krátké ohlédnutí za celou první polovinou soutěže. Celý článek »

28
Lis

ŠK Pravonín – Dolní Kralovice „A“ 2:6

Tomáš Hašek

Měla to být pro Pravonín slavnostní neděle, a to nejen první adventní … nakonec byla slavnostní jen gratulacemi k životnímu jubileu paní Filipové od domácích i hostujících hráčů. Se začátkem zápasu totiž hostující hráči veškerou slušnost odložili, Celý článek »

27
Lis

Medvěd Spartakus rozsápal Kutnou Horu

Tomáš Vojta

Po dvou domácích zápasech jsme ke 3. kolu 2. ligy vyrazili do Kutné Hory. Ze sestavy jsme vyřadili naši jedničku Ondru Mejzlíka, který svými dobrými výkony vůbec nezapadl do našeho týmu, a vzhledem k tomu, že chyběl i Jirka Rýdl, který reprezentuje Vlašim Celý článek »

25
Lis

Okresní přebor ZŠ a SŠ Benešov

Marie Filipová

Pondělní sedmý listopad 2011 a sál divadla MKS v Benešově, díky DDM Benešov, patřil šachistům. Konal se zde Okresní přebor ZŠ a SŠ z okresu Benešov. V letošním roce se sjelo pouze 13 čtyřčlenných družstev. Nejpočetnější skupinu tvořila Celý článek »

24
Lis

Gratulace Marii Filipové!

Blahopřání

Významného životního jubilea se dnes dožívá zakladatelka organizovaného šachu v Pravoníně a dobrá duše našeho oddílu – Marie Filipová. Výčet funkcí a činností paní Marie je obrovský, od vedení klubu až po vaření na mládežnických akcích. Marie Filipová je také kvalifikovanou trenérkou i rozhodčí, Celý článek »

22
Lis

Brazilský deník

Ondřej Matějovský a Jarda Pýcha – DOKONČENO

Prolog

Před osmi měsíci se podařilo hned dvojici hráčů šachového oddílu TJ Spartak Vlašim vyhrát své kategorie na Mistrovství ČR mládeže v Koutech nad Desnou, čímž si oba zajistili právo účasti na listopadovém MS v Brazílii. Přestože se jedná o poměrně nákladnou akci, Celý článek »

21
Lis

Přebor Středočeského kraje v rapid šachu

Tomáš Vojta

Turnaj 17.listopadu doznal oproti minulým letům dvou kosmetických změn – místo v Neratovicích se hrálo v Brandýse nad Labem a akci byla přidělena nálepka přeboru Středočeského kraje v rapid šachu. Jinak se ale nezměnilo nic. Hrálo se tradičních 11 kol Celý článek »

20
Lis

Vlašim „B“ – Sendražice „A“ 3:5

Tomáš Hašek    

Dnešní neděle nesoucí magické datum 20. 11. 2011 pro nás nebyla příliš šťastná. Přes menší počáteční zmatky, jako byl pozdní příjezd hostů z Dolních Kralovic, kteří navíc vezli nezbytný šachový materiál pro dnešní dvojzápas, mnou špatně napsaná sestava hostů Celý článek »

19
Lis

Dolní Kralovice“A“ – Říčany“E“ 5,5:2,5

Patrik Pýcha

V neděli jsme u střítežských kamen přivítali družstvo Říčany „E“. Hosté přijeli v silné sestavě a ač jsme byli favoriti, dal se očekávat vyrovnaný boj. Jako první dohrál Lukáš Jelínek, jehož poklidná partie se nevychýlila z rovnováhy. 0,5 – 0,5 Nedlouho poté zvítězila Nela, když odolala orangutanovi pana Havlíčka Celý článek »

18
Lis

Šachový vlak 14. – 18. 10. 2011 – část pátá

Vladimír Horák

Ráno jsme se probudili, vyhlédli z okna, ověřili jsme si, že smlouva uzavřená se sv. Petrem nebyla porušena a sluníčko dohánělo to, co zanedbalo v létě. Seběhli jsme na snídani, dobře posnídali, odpočinuli si, počkali v recepci na Pavla s Janou a vydali se taxíkem na nádraží. Nuda, co? Zažitý ranní stereotyp Celý článek »

16
Lis

Nela a Jirka odlétají na MS do Brazílie!

Dnes ve 20:35 nasednou Jirka Rýdl a Nela Pýchová v Ruzyni na letadlo a po mezipřistání v Paříži a Sao Paulu přistanou v 11:50 v brazilské Goianii, odkud se autobusem dopraví do místa konání Mistrovství světa mládeže v Caldas Novas. Zde ve svých kategoriích poměří své síly s nejlepšími hráči světa. Jirka bude Českou republiku reprezentovat v kategorii do 14 let a Nela do 12 let. Celý článek »

15
Lis

První vítězství: Říčany „F“ – ŠK Pravonín 3:5

Pavel Vojta

V nedělním slunečném, ale mrazivém ránu jsme se vydali směr Říčany k zápasu 3. kola Regionálního přeboru proti místnímu družstvu „F“. Cestou jsme v Poříčí nad Sázavou nabrali Fandu Helebranda, kterému patří velký dík, že operativně zaskočil za Vláďu Horáka, Celý článek »

14
Lis

Dolní Kralovice B – Stříbrná Skalice 5:0

Standa Vávra

Od prvního kola RS uplynul bezmála měsíc a máme tu kolo druhé. V něm jsme na domácí půdě přivítali družstvo Stříbrné Skalice. Hosté přijeli v poněkud oslabené sestavě, zatímco my nastoupili téměř v základu a byli jsme tak jasnými favority. Hlavně soupeře nepodcenit. Celý článek »

13
Lis

Ve 3. kole žákovské ligy hrálo 103 dětí!

Marie Filipová

Tuto sobotu 12. 11. 2011 jsme měli naplánováno „vyvézt“ z Pravonína na první Regionální žákovskou ligu naše prvňáky – Petrušku Píšovou, Filípka Vopálku a Filípka Kůru, k nim jsme ještě přidali Štěpánka Filipa, který chodí ještě do mateřské školy, ale uznali jsme, že už to může „zkusit“. Vybrali jsme si právě toto Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)