TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Září, 2011

30
Zář

1. kolo RŽL v Říčanech vyhrál Patrik Pýcha

Patrik Pýcha

Se začátkem sezony byla odstartována i série turnajů Regionální žákovské ligy. První z nich se uskutečnil ve středu v Říčanech, kam se sjelo z celého regionu téměř sto dětí. Turnaj se hrál v pěkných prostorách Kulturního domu Labuť. Po dlouhém úvodním slovu hlavního organizátora pana Říhy Celý článek »

29
Zář

Začínají soutěže družstev

Tomáš Vojta

O nadcházejícím víkendu se opět rozeběhnou soutěže družstev. A tak nebude od věci si udělat takový malý souhrn, co vlašimská družstva hrají za soutěže a s jakými ambicemi do nich vstupují. Náš oddíl staví do ročníku 2011/12 celkem 8 týmů – 6 dospělých a 2 dorostenecké. Celý článek »

26
Zář

Český Brod 2011

Tomáš Vojta

Pod záštitou starosty města Bc. Jakuba Nekolného uspořádal v sobotu 24. 9. 2011 šachový oddíl Sokol Český Brod již IX. ročník otevřeného turnaje jednotlivců v rapid šachu. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2×25 minut, Celý článek »

16
Zář

Oddílovým přeborníkem Pavel Vojta

Tomáš Vojta

Již 16 let patří v našem oddíle k úvodu sezony turnaj v rapid šachu, hraný jako otevřený oddílový přebor. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Možnost rozehrát se před nastávajícími soutěžemi družstev využilo v sobotu 11. září 18 hráčů nejen z Vlašimi, ale i z Neveklova, Sedlčan a Týnce. Píši to každý rok a neodpustím si to Celý článek »

14
Zář

Vzpomínka na Open Říčany 2011

Tomáš Vojta

Původně jsem z turnaje v Říčanech žádnou partii okomentovat nechtěl, ale pak mi to nedalo a jednu jsem si vybral. A vzhledem k tomu, že jsem poslední dobou dával na web dost svých proher, tak jsem si tentokrát vybral partii, která se mi povedla a vyhrál jsem ji, Celý článek »

09
Zář

Ela vlašimských hráčů k 5. 9. 2011

Tomáš Vojta

Prázdniny utekly jak voda a s jejich koncem tu opět máme novou elolistinu. Po započtení turnajů hraných od května do srpna došlo v oddílovém žebříčku v první desítce k výrazným změnám. Na druhou příčku se vrátil Pavel Vojta, který po výtečně sehraných turnajích v Pardubicích a Říčanech dosáhl Celý článek »

06
Zář

Na titul mistryně ČR nestačilo ani 8,5 bodu z 9

Jarda Pýcha

Jihomoravský Vyškov hostil o minulém víkendu MČR v rapid šachu mládeže, akci, která před rokem v Klatovech odstartovala zatím asi historicky nejúspěšnější sezonu vlašimského oddílu. Na jih Moravy vyrazila v pátečním silném provozu naše osmičlenná výprava, Celý článek »

04
Zář

Začátek sezony 2011/12 – schůze, rapid, kuželky

Aktuální info

Prázdniny utekly jak voda a máme tu novou šachovou sezonu. A začínáme jako tradičně turnajem v rapid šachu a oddílovou schůzí. Na dalších řádcích najdete podrobnější info k těmto akcím. Účast na nich je nutná, omluvou je pouze vlastnoručně donesené parte. Celý článek »

02
Zář

Cvičení z Openu Říčany

Tomáš Vojta

Turnaj v Říčanech je již pár dní za námi, ale určitě neuškodí se k němu ještě vrátit. Připravil jsem 7 diagramů z partií našich hráčů v openu“A“. A po prázdninách si sami můžete zkusit, jak jste na tom před novou sezonou v taktice. Příklady jsou to poměrně jednoduché Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)