TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Srpen, 2011

30
Srp

Zhodnocení Openu Říčany 2011

Patrik Pýcha

Zdá se to jako včera, co byl zahájen 9. ročník OPENU Říčany, leč už tu máme konec a já mám za úkol celý turnaj, který byl i letos pro Vlašim úspěšný, shrnout. Výsledky vylíčím stručně a jednoduše, protože toho vlastně nevím o moc víc než výsledková listina. :-) Celý článek »

28
Srp

Jedna partie z Open Olomouc

Adolf Rýdl

Ještě jednou rekapitulace po Open Olomouc: Jirka si zahrál náramně, se třemi IM a jednou WIM a ještě s jedním patnáctiletým Rusem 2204, všechny partie bez výjimky byly zajímavé a bojovné. Celkem 5 bodů z devíti (nakonec celkově 39. místo ze 140 účastníků), možná jsme na začátku chtěli i víc, Celý článek »

24
Srp

Ukázky z Jiráskova memoriálu

Petr Procházka

Jako doplněk článku Tomáše Vojty o turnaji v Rakovníku přinášíme rozbor několika partií Petra Procházky. Petr v Openu“A“ uhrál 4 body a obsadil 23. místo. Pro náš web okomentoval svou partii s Honzou Mišičkem a k tomu přidal zajímavé závěry partií s Jakubem Hamanem a Romanem Švarcem. Celý článek »

19
Srp

Začíná Open Říčany a turnaj seniorů v Rychnově

Patrik Pýcha

Poslední prázdninový týden doslova přetéká šachovými turnaji a na dvou z nich budeme moci vidět i vlašimské šachisty. V prvé řadě je to Open Říčany, kam míří z Vlašimi jako každý rok obrovská skupina, a potom také Mezinárodní rychnovský šachový festival seniorů, kde bude řádit František Innemann. Celý článek »

18
Srp

Rakovnické Waterloo

Tomáš Vojta

Minulý týden jsem si v Rakovníku podruhé v životě vyzkoušel účast v uzavřeném velmistrovském turnaji. Poprvé jsem před 2 lety uhrál 3,5 bodu, tentokrát to bylo ještě horší. Cíl (vyhrát alespoň jednu partii a neskončit poslední) se sice podařilo splnit, ale těžko můžu výsledek 2 body z 9 partií hodnotit jinak, než jako propadák. Celý článek »

14
Srp

Open Staré Město s vlašimskou účastí

Robin Hrdina

Podruhé bude mít Vlašim zastoupení na FIDE Openu Staré Město. Turnaj se koná 12. – 20. 8. 2011 a jedná se o devátý ročník. Tento rok bude výprava menší než v roce minulém. Bohužel se paní Filipová zranila Celý článek »

10
Srp

Táborový deník 2011

Aktualizováno 13. 8. v 16.40

Prolog

Rok utekl jako voda a máme tu opět náš tradiční šachový tábor v Růžené. Tuto frázi opakujeme v různých obměnách pravidelně, ale je těžké se jí vyhnout Celý článek »

04
Srp

Olomouc, Rakovník, Růžená

Tomáš Vojta

V nadcházejících dnech začínají hned 3 akce, na kterých bude možné fandit hráčům našeho oddílu. Ve čtvrtek startuje Open Olomouc s Jirkou Rýdlem, v sobotu pak Jiráskův memoriál v Rakovníku, kterého se zúčastním já společně s brodeckým Petrem Procházkou, Celý článek »

02
Srp

Ondřej Matějovský trenérem II. třídy

Ondřej Matějovský (úvod T. Vojta)

Úspěšným složením písemného testu, ústních zkoušek a obhajobou trenérské práce završil Ondra Matějovský svou roční snahu o získání trenérské druhé třídy. Písemná a ústní zkouška obsahovala pedagogiku, znalosti pravidel a historii  + odbornou šachovou část a skládala se u mezinárodního velmistra Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)