TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Červenec, 2011

30
Čvc

Pohlednice z Forni di Sopra 2

Tomáš Vojta

Nepředloženě jsem ve svém článku o turnaji ve Forni di Sopra slíbil, že okomentuji svou partii s německým velmistrem Arkadijem Rostejnem. Vůbec se mi už do toho nechtělo, ale co se slíbí, se má i splnit, tak tady partie je … Tento souboj velmi připomíná mou lednovou partii s GM Vološinem Celý článek »

27
Čvc

Diagramy z Open Klatovy 2011

Patrik Pýcha

Jako doplněk ke svému článku o turnaji v Klatovech přináším některé zajímavé momenty z partií vlašimských hráčů. Prohlédnout si můžete 4 diagramy, ve kterých uvidíte i to, jak blízko medaili byla Nela v turnaji „B“. Jako první je moje jediná výhra (nepočítám kontumační) Celý článek »

25
Čvc

Ohlédnutí za Open Albena 2011 – část třetí

Vladimír Horák

Po 7 kolech jsem měl 3,5 bodu a finanční cena za první místo se vzdálila do nedohledna. Nicméně ještě pořád zde byla šance na cenu v kategorii pro ELO 1900 až 2050. Předpokládalo to ovšem z posledních dvou partií Celý článek »

22
Čvc

Mistrem České republiky opět Zikuda Turnov

Tomáš Vojta

Czech Open 2011, jeden z největších šachových festivalů světa, měl od čtvrtka 14. 7. do neděle 17. 7. na programu otevřené Mistrovství  České republiky 4členných družstev. Na ploše pardubické hokejové ČEZ arény se v 7kolovém švýcaru utkalo celkem neuvěřitelných 111 družstev, Celý článek »

20
Čvc

Open Klatovy 2011

Patrik Pýcha

V sobotu 2. července vyrazila vlašimsko-sedlčansko-českobrodská výprava na oblíbený turnaj v Klatovech. Výprava z Úholiček nám pro tentokrát společnost nedělala, ale prázdné místo po ní zaplnila již výše zmíněná výprava z Českého Brodu. Celý článek »

18
Čvc

Ohlédnutí za Open Albena 2011 – část druhá

Vladimír Horák

Po této víceméně povinné výhře jsem měl 2 body ze tří a pořadatelé usoudili, že je na čase nasadit na mě někoho, kdo by mi srazil hřebínek, neboť jsem se již nebezpečně přiblížil jejich domácímu favoritovi GM Čeparinovovi. Celý článek »

14
Čvc

Ožívá pardubické šachové mraveniště

Tomáš Vojta

Více jak 6000 hráčů z 50 zemí světa se v následujících dnech sejde v Pardubicích, aby změřili své síly v nespočtu deskových her, které jsou součástí festivalu Czech Open 2011. Z celé plejády šachových turnajů nás nejvíce bude zajímat hned ten první – Mistrovství ČR 4členných družstev. Celý článek »

12
Čvc

Ohlédnutí za Open Albena 2011 – část první

Vladimír Horák

Cesta do Bulharska nám začala 25.6.2011 ve dvě hodiny ráno. Ještě předtím jsme zabalili své kufry a vyrazili směrem k letišti Praha. Už po cestě se mi zdálo, že je nějaká větší tma než jindy. Zastavil jsem tedy, Celý článek »

09
Čvc

Prázdninový test taktiky – část druhá

Honza Šťastný

Po třech dnech tu máme slíbené pokračování článku Honzy Šťastného. Věříme, že se stejně jako v první části pobavíte, v parném létu ještě více zapotíte a snad i trochu poučíte! :-) V této druhé části testu můžete získat 34 bodů /celkově pak maximálně 55 bodů/. Celý článek »

07
Čvc

Prázdninový test taktiky – část první

Honza Šťastný

Šachová okurková sezona pozvolna končí, s počátkem prázdnin se roztrhl pytel i s nejrůznějšími letními turnaji, jichž se určitě řada z vás bude účastnit. Nicméně jsou tomu už skoro tři měsíce, co skončily soutěže družstev, a taktická bdělost a pohotovost, jež budou jedním z důležitých elementů v honu za Celý článek »

05
Čvc

KP mládeže: zlato pro Anežku, bronz pro Vojtu

Marie Filipová

Po mnoha letech, kdy finále krajského přeboru mládeže – jednotlivců SŠS pořádal ŠK KDJS Sedlčany ve spolupráci s TJ Spartak Vlašim, jsme za tímto turnajem zamířili do Mladé Boleslavi. Domov mládeže Střední odborné školy a Středního odborného učiliště strojírenského byl vskutku vhodným místem k uskutečnění tohoto klání. Celý článek »

02
Čvc

Open Klatovy a MČR juniorů v rapidu

Tomáš Vojta

Jako každoročně se počátkem prázdnin rozjíždí v České republice celá řádka převážně týdenních turnajů. Zástupci Spartaku Vlašim budou počínaje sobotou bojovat hned na dvou frontách. O víkendu proběhne ve Světlé nad Sázavou Mistrovství České republiky juniorů v rapid šachu, Celý článek »

01
Čvc

Pozdrav z turnaje v Albeně

Vladimír Horák

Při přípravě na partii jsem zjistil, že soupeř (IM 2399) se velice často hrne svými pěšáky proti rošádě, pak se nahrne svými figurami tamtéž, vznikne obrovský chaos a vyznat se ve spleti velkého množství variant Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)