TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Červen, 2011

29
Čvn

Pohlednice z Forni di Sopra

Tomáš Vojta

Pod štíty italských Dolomit se mi předminulý týden poprvé v životě povedlo porazit hráče s elem přesahujícím hranici 2500. Radost mi udělal bulharský velmistr Vladimir Petkov (elo 2517). A protože něco takového se už nemusí nikdy opakovat, rozhodl jsem se touto výhrou pochlubit a partii stručně okomentovat. Celý článek »

25
Čvn

Vzhůru do Albeny

Vladimír Horák

Podlehl jsem nátlaku své drahé polovičky, která slovy „Když už letos kvůli zavádění vodovodu v září nemůžeme na dovolenou, tak sežeň aspoň nějaký turnaj u moře, ať se dostanu z baráku mezi lidi!“ :-). Celý článek »

24
Čvn

MČR družstev ml. žáků – bravo Vlašim!

Vítek Moravec

Zraky šachových skautů a lovců talentů se uplynulý víkend upínaly do Klatov, kde proběhlo Mistrovství ČR družstev mladších žáků, i za účasti výpravy z Vlašimi (ačkoliv nikdo přímo z Vlašimi není) – za šachovnicí bojovali Nela Pýchová, Martin Horák, František Helebrand, Petr Laňka, Anežka Vlková a Pavel Roháč, Celý článek »

22
Čvn

Valašská slivovička k IM normě nepomohla

Tomáš Vojta

Předminulou sobotu jsme společně s Ondrou Matějovským vyrazili autobusem směr Brno, kde na nás již se štamprličkou slivovičky v ruce čekal náš vsetínský kamarád Radek Zádrapa, abychom se společně vydali přes Vídeň, Graz a Villach do italského horského městečka Forni di Sopra, Celý článek »

21
Čvn

Kvíz: poznejte osobnost

Tomáš Vojta

Vzhledem k tomu, že je šachová okurková sezona, připravil jsem pro vás pro zpestření malý kvíz. Poznáte na obrázku osobnost, která v neděli 12.června sledovala v Praze simultánku mistra světa Viswanathana Ananda? Myslím, že dobrat se správné odpovědi nebude pro pozorného čtenáře žádný problém. :-) Celý článek »

19
Čvn

Chotěboř 2011

Vladimír Horák

V sobotu 11. června 2011 brzy ráno jsme se vydali ve složení Pavel Vojta, Vladimír Horák, Vojtěch Filip a Lukáš Filip do Chotěboře si zahrát šachy. Pavla jsem nabíral na obvyklém místě na čerpací stanici Benzina. Pavel sice přišel včas, ale hned mi oznámil, že musí ještě domů, Celý článek »

09
Čvn

Vzhůru do Dolomit!

Tomáš Vojta

Na přelomu roku mě při sledování onlinu z italského Reggio Emilia zaujala upoutávka na propozice 1. ročníku otevřeného mezinárodního turnaje ve Forni di Sopra. A protože jsme již delší dobu uvažovali, že bychom vyrazili na turnaj někam do hor mimo Česko-Slovensko, tak od nápadu nebylo daleko k činům a v sobotu se s Ondrou Matějovským Celý článek »

06
Čvn

Sportovní odpoledne ve fotografiích

Tomáš Vojta

V sobotu 4. 6. se na fotbalovém hřišti v Miřeticích sešlo 46 (alespoň podle Mati) členů a příznivců šachového oddílu Spartak Vlašim, aby se rozloučili se sezonou 2010/2011. Program byl stejný jako loni, tzn. hlavně fotbal a šachy na všechny způsoby. Akce se, myslím, vydařila (alespoň já jsem se bavil výborně :-) ), což dobře dokumentují fotografie z ruky Marie Filipové. Celý článek »

03
Čvn

První rok Šachové školičky v Pravoníně

Vladimír Horák, Marie Filipová

V obci Pravonín, ležící v nádherné podblanické krajině, byl v lednu roku 2008 založen Šachový klub Pravonín. Na počátku bylo u zrodu tohoto šachového klubu jen pár členů, které by bylo možné spočítat na prstech jedné ruky. Počáteční nápad byl docela slušně zrealizován. Duší tohoto šachového klubu je Celý článek »

01
Čvn

Bambi 2011

Irena Ždychová

Rok uplynul jako voda a opět se konal tradiční turnaj Bambi. Tentokrát ne v Táboře, ale v Chýnově v místní základní škole. Turnaj byl součástí programu „Domu dětí a mláděže Tábor“ – Přehlídka dětských a mládežnických aktivit. Jelikož jsme na místo dorazili o něco dříve, měla jsem možnost kousek vidět Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)