TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Květen, 2011

31
Kvě

49. ročník Šachových Zaječic je minulostí

Jarda Pýcha Zaječice – pro šachistu určitě pojem a tradice trvající už 49 let, hlavně však pohodový turnaj v krásném prostředí sečské přehrady, hrající se jako mistrovství České republiky družstev starších žáků (letos ročníky 1996 a mladší). I letos na tuto asi druhou nejmasovější šachovou akci u nás dorazilo přes 600 účastníků.

29
Kvě

Vlašim veze poprvé v historii medaili ze Zaječic!

Aktuálně Skvělého úspěchu dosáhl dnes na Mistrovství České republiky šestičlenných družstev starších žáků tým Spartaku Vlašim, když po výborném výkonu obsadil v konkurenci absolutní české špičky krásné 3. místo. Poprvé v historii si tak Vlašim veze ze Šachových Zaječic medaili!

27
Kvě

Tomášovi je 50

Blahopřání Právě dnes se dožívá významného jubilea kapitán B mužstva, významný sponzor šachového oddílu TJ Spartak Vlašim a v neposlední řadě i výborný hráč (v letošní sezoně za béčko 7,5 bodu z 8) Tomáš Hašek. Takže, Tomáši, všichni spoluhráči a kamarádi Ti do další padesátky přejí hlavně hodně zdravíčka a mnoho úspěchů nejen nad 64 šachovými políčky.

26
Kvě

Na Šachové Zaječice míří 610 účastníků!

Tomáš Vojta Tato mamutí akce, která je, co se týče účastníků druhou největší v České republice (po letním Czech Openu v Pardubicích), se pravidelně koná již od roku 1963, tudíž letos oslaví již své 49. narozeniny. U sečské přehrady jsou o víkendu na programu hned 3 turnaje: Mistrovství České republiky 6členných družstev 

24
Kvě

Přijďte se rozloučit se sezonou 2010/2011

Tomáš Vojta Sezona 2010/2011 se nezadržitelně chýlí ke konci, a tak je nejvyšší čas ji pořádně rozebrat a zhodnotit. Sportovní odpoledne s večerním posezením proběhne 4. června ve fotbalovém svatostánku v Miřeticích (cca 10 km za Vlašimí, směr Čechtice). K dispozici budeme mít fotbalové hřiště a hřiště na nohejbal 

20
Kvě

Robin Hrdina si veze z Ústí n. L. notebook!

Robin Hrdina 6. 5. – 8. 5. 2011 se konal v  Ústí nad Labem šachový festival. Hrálo se několik turnajů od rapidů po superblicky. Já jsem se zúčastnil turnaje mládeže. Hrálo se tempem 20 minut + 10 sekund za každý tah. Byl povinný zápis prvních 20 tahů a hráči se na remíze mohli dohodnout až […]

18
Kvě

Cesta za vítězstvím v Jánkách III

Tomáš Vojta Název tohoto článku, ve kterém se pomocí diagramů pokusím přiblížit své třetí vítězství v řadě na Otevřeném přeboru mužů Královéhradeckého kraje v Janských Lázních, by mohl být klidně i „A pak že nevstoupíš do stejné řeky…“. Letošní vítězství bylo totiž takřka věrnou kopií toho předešlého.

16
Kvě

Z Vysočiny jsme dovezli bronz!

Marie Filipová „Velká cena Havlíčkova Brodu 2011“, to byl šachový turnaj, kterým jsme se rozhodli vyplnit sobotu 14. 5. 2011. Naši hráči si rádi a s chutí zajeli poměřit síly s kolegy z kraje Vysočina. Z Pravonína hráli Vojta Filip a Daniel Ždych a z Vlašimi Jakub Vojta. Vojta soutěžil v kategorii H 14, druzí dva, […]

12
Kvě

Ohlédnutí za Jánkama 2011

Patrik Pýcha Příroda, šachy, zábava a Vilda. To jsou symboly turnaje, který se uskutečnil ve dnech 3. – 8. května, turnaje, jenž každý rok přináší nové zážitky, turnaje, na který se většina lidí ráda vrací, a turnaje, který člověka vždy dokáže překvapit. Alespoň pro mě je pravdou, že turnaj v Janských Lázních prostě nemá chybu.

11
Kvě

Ela vlašimských hráčů k 5. 5. 2011

Tomáš Vojta Minulý čtvrtek byla opět po čtyřech měsících zveřejněna nová listina osobních koeficientů hráčů České republiky. A vzhledem k tomu, že do ní byly započteny výsledky soutěží družstev všech úrovní, změnilo se elo u 35 hráčů našeho oddílu. Velmi potěšitelné je, že hned u 24 z nich došlo k vylepšení ratingu.

09
Kvě

Postup vybojován, ale …

Jarda Pýcha V sobotu se v Říčanech konal krajský přebor družstev mladších žáků, v posledních letech pro nás docela úspěšná akce. Jelikož silný ročník 1998 (Jirka Rýdl, Vojta Filip) už této kategorii odrostl, bylo jasné, že naše letošní ambice nebudou tak vysoké, jako v minulých ročnících. 

03
Kvě

Jánky podesáté

Tomáš Vojta Již jen pár hodin zbývá do zahájení jubilejního 10. ročníku Otevřeného přeboru Královéhradeckého kraje. Oblíbeného turnaje v Janských Lázních se zúčastní hned 9 hráčů Spartaku Vlašim. Turnaj odstartuje prvním kolem dnes večer a vítěze budeme znát v neděli 8. května.

01
Kvě

O velikonočního beránka – Kolín

Irena Ždychová           V sobotu 23. 4. 2011 jsme se probudili do krásného slunečného rána a jako již tradičně, v tomto velikonočním období, vyrazili směr Kolín na již 8. ročník turnaje „O velikonočního beránka“. Na místo jsme dojeli s menším předstihem, a protože bylo nádherné počasí, rozhodli jsme se pro procházku po místním náměstí

© 2020 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)