TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Březen, 2011

28
Bře

Regionální žákovská liga zná jméno vítěze

Marie Filipová

… je jím Vojtěch Filip ze Šachového klubu Pravonín, a to nás těší o to více. Velice mu k tomuto úspěchu gratulujeme a upřímně se radujeme s ním. Celý článek »

24
Bře

Jak se vyhrává Mistrovství České republiky

Tomáš Vojta

Celý minulý týden jsme mohli online sledovat napínavé partie Jirky Rýdla, který nás úspěšně reprezentoval na Mistrovství České republiky mládeže v Koutech nad Desnou. V kategorii H14 se hrály velmi hezké a bojovné šachy, což si můžete prohlédnout na následujících ukázkách ze čtyř Jirkových partií. Celý článek »

23
Bře

Bojovná sicilská remíza

Honza Šťastný

Los 9. kola druhé ligy nás svedl dohromady s týmem z mého rodného města, Bohemií Pardubice, tento pro nás z hlediska zachování šance na záchranu existenční zápas se nám nakonec, i s trochou štěstí, podařilo jasně vyhrát, přičemž já jsem tentokrát družstvu přispěl „jenom“ půlkou. Nebyla to ovšem žádná „velmistrovská“, nudná remízka, nýbrž naopak velmi bojovná a dle mého zajímavá partie, ve které nebyla nouze o pěkné taktické obraty, takže si ji dovoluju i s komentářem „servírovat“ :-)  . Celý článek »

21
Bře

Ve Stříteži bouchalo šampaňské!!!

Petr Havelka

Střítež, 20. 3. 2011, něco kolem 14:00 – Nela podává ruku Františkovi a vzdává tím partii. Stav utkání je 4:3 a 1. místo Vlašimi B už nemůže nikdo ohrozit! Celý článek »

19
Bře

Máme 2 Mistry České republiky!!!

Skvělého úspěchu dosáhli před malou chvilkou v Koutech nad Desnou Jirka Rýdl a Nela Pýchová. Po týdenních bojích se stali Mistry České republiky ve svých věkových kategoriích a vybojovali si tak právo účasti na Mistrovství světa mládeže, které by mělo proběhnout na podzim v Brazílii! Jirka to dokázal v kategorii chlapců do 14 let a Nela v kategorii dívek do 12 let. Blahopřejeme!!! Celý článek »

16
Bře

O putovní pohár starosty města – Písek 2011

Tomáš Vojta

V sobotu 12. 3. jsme si společně s Tomášem Haškem udělali výlet na 13. ročník turnaje O putovní pohár starosty města Písku. Zařazení turnaje do seriálu Grand Prix České republiky v rapid šachu a první cena ve výši 6000 Kč přilákaly na tuto akci 102 hráčů, z nichž hned 10 se pyšnilo mezinárodním titulem. Celý článek »

12
Bře

Brodce C – Vlašim C

Ondřej Vykouk

Minulý víkend jsme jeli v posledním kole bojovat do Týnce o celkové druhé místo. K tomu jsme zároveň potřebovali, aby vyhrál Pravonín se Zručí nebo aspoň remizoval a my vyhráli 5:0. Celý článek »

12
Bře

Tak už jsme na místě!

Ondřej Matějovský

Již potřetí za sebou proběhne v útrobách hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou Mistrovství České republiky mládeže do 16 let. Dlouho očekávaná akce začne už dnes odpoledne Celý článek »

11
Bře

Zvole B – Dolní Kralovice B 3:2

Standa Vávra

V posledním kole regionální soutěže jsme se vydali k medvědům do Zvole bojovat o udržení se v první polovině tabulky. Celý článek »

09
Bře

Memoriál P. Kunce v bleskovce – Postupice 2011

Pavel Forman

Letošního, již 25. ročníku šachové bleskovky se zúčastnilo celkem 52 hráčů a hráček, většinou tradičních účastníků z Prahy, Vlašimi, Neratovic, Brodců. Celý článek »

08
Bře

Naděje na udržení žije: Pardubice – Vlašim 2:6

Honza Šťastný

Tentokrát jsem si řekl, že napíšu článek krátký, nudný a věcný – jednak proto, že nemám na psaní moc času, a jednak i proto, že už šlo opravdu do tuhého a možná i proto jsem před zápasem s výjimkou tradičního Maťova zahalekání „Hóóónza Stoklasa“, oslavujícího přesně v 10.00 příchod mírně bloudícího osamělého jezdce Stokliče do hrací místnosti, nezaznamenal žádné jiné, pro Vlašim jindy tak tradiční vtípky a hlody :-) …  Celý článek »

06
Bře

Jiskra Zruč nad Sázavou – ŠK Pravonín 0:5

Tomáš Hašek

Nečekaný, překvapivý  či neuvěřitelný – tolik výrazů pro zhodnocení výsledku uvedeného v nadpisu článku se mi nabízí. Byl to zápas, který se opravdu hrál a který byl přímým soubojem o první místo a právo postupu do vyšší soutěže. Celý článek »

05
Bře

Open Praha 2011

Tomáš Vojta (komentář k partii Míla Vanka)

S menším (asi dvouměsíčním :-) ) zpožděním se ještě v krátkosti vraťme k lednovému turnaji Open Praha 2011. V tomto druhém nejsilnějším openu, který se v České republice hraje, nás totiž skvěle reprezentoval 12letý Jirka Rýdl Celý článek »

04
Bře

Spartak Dolní Kralovice A – zápasový deník IX.

Vojtěch Mejzlík

Sestava na deváté kolo byla bez hostů, sáhli jsme tedy po osvědčené drancířské sestavě, která si již poradila pěkně s příbramským Pyritem. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)