TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Srpen, 2010

31
Srp

Open Říčany – turnaj B

Patrik Pýcha Jak už asi všichni vědí, minulý týden se uskutečnil týdenní turnaj v Říčanech. Turnaj byl pro Vlašim velmi úspěšný, jak v „A“ turnaji, jehož průběh už popsal Tomáš Vojta, tak v „B“ turnaji, který zde popíšu já.

30
Srp

Open Říčany – turnaj A

Tomáš Vojta 149 hráčů a hráček se minulý týden sjelo do Říčan, aby se zde zúčastnili 8. ročníku Poháru města Říčan. Můj článek se bude výhradně věnovat silnějšímu turnaji “A“, ve kterém startovalo 92 šachistů.

27
Srp

Čert nikdy nespí

Petr Procházka Rád bych doplnil Tomášovy a Vláďovy postřehy z Pardubic i Tábora také několika ukázkami.

25
Srp

Rychlé ruce v Rakovníku

Petr Procházka Ještě před plánovaným odjezdem, ráno v sobotu čtrnáctého, jsme si užívali první rozčarování, to když na místo srazu nedorazil šofér a koordinátor celé akce Emil.

23
Srp

Podblaničtí šachisté vyrazili na Moravu

Marie Filipová Několik šachistů (dorostenců a starších žáků) mě požádalo o to, abych je doprovázela na FIDE OPEN STARÉ MĚSTO.

19
Srp

Bude pro Vlašimáky třináctka šťastná?

Tomáš Vojta Právě takový počet hráčů Spartaku Vlašim totiž nalezneme v předběžné startovní listině Poháru města Říčany, který prvním kolem odstartuje tuto sobotu.

18
Srp

Jak jsem dobýval Tábor – část druhá

Vladimír Horák Pátým kolem se turnaj přehoupl přes polovinu, řekl jsem si, že je čas provést rekapitulaci a analýzu mé hry. Projel jsem si své partie a zjistil, že v remízových partiích jsem příliš rychle měnil figury

16
Srp

Jak jsem dobýval Tábor – část první

Vladimír Horák Na konci třicetileté války švédové narazili na opevněné město Tábor a rozhodli se, že jej pokoří. Pět dní jej obléhali a poté se jim to díky mlze povedlo. Pokusil jsem se po pár stoletích jejich akci zopakovat a zvítězit na těžce dobyvatelném openu Tábor 2010.

13
Srp

Kdo není v Růžené, jede do Starého Města

Marie Filipová Bláhově jsem si myslela, že letošní léto, po odřeknutí účasti (z rodinných důvodů) na letním soustředění v Růžené, bude poněkud klidnější. Nemohla jsem ale zklamat kluky z oddílu, kteří mě požádali, abych jim dělala dospělácký doprovod na 8. ročník FIDE OPEN STARÉ MĚSTO, hraný od 13. 8. do 21. 8. 2010.

11
Srp

Pár diagramů z Pardubic

Tomáš Vojta Pojďme se pomocí diagramů ještě vrátit k Mistrovství České republiky 4členných družstev, které se hrálo v půlce července v Pardubicích.

07
Srp

Táborový deník 2010

DOKONČENO Prolog „Čas letí jako bláznivý…“, zpívá v jedné písničce Karel Gott  a my mu musíme dát za pravdu. Není to tak dlouho, kdy skončil poslední šachový tábor v Růžené, a máme tu začátek nového ročníku.

03
Srp

Žába žije ve vodě III – cvičení

Tomáš Vojta Navazuji na poutavé články Petra Procházky o turnaji v Náchodě a připravil jsem pár zajímavých momentů ze svých partií. V následujících šesti diagramech si můžete sami vyzkoušet, zdali dokážete nalézt nejlepší pokračování.

01
Srp

Startuje Open Tábor s Vláďou Horákem

Tomáš Vojta  Takřka za humny (44 km od Vlašimi) odstartuje dnes prvním kolem skvěle obsazený 6. ročník mezinárodního otevřeného šachového turnaje Open Tábor.

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)