TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Květen, 2010

31
Kvě

Přijďte se rozloučit se sezonou 2009/2010

Tradiční setkání všech členů a přátel oddílu na závěr sezony proběhne letos v sobotu 5. června odpoledne a večer v Miřeticích. Celý článek »

27
Kvě

Invaze na Zaječice

Jirka Mejzlík

Výprava Spartaku bude i na letošních, již 48. Šachových Zaječicích s 30 členy opět nejpočetnější. Loňskému rekordu čítajícímu 44 účastníků se asi již nikdy nepřiblížíme, Celý článek »

26
Kvě

Pavel Vojta krajským přeborníkem v rapid šachu!

Tomáš Vojta

1. cena ve výši 10 000 Kč přilákala na start sobotního turnaje v Libčicích nad Vltavou letos o poznání méně kvalitní startovní pole než loni, ale i tak mohou být pořadatelé z Caissy Úholičky spokojeni. 5 mezinárodních mistrů a k tomu 1 velmistr se pohromadě jen tak na nějakém rapidu nevidí.  :-)   Celý článek »

25
Kvě

Elostatistiky (V.) – den narození, ženy a dívky

Jirka Mejzlík

Z minulém díle jsme ještě nedořešili dvě tipovací otázky, týkající se narození šachistů. Jde o den v týdnu a měsíc narození. Jaký je nejčastější den narození, Celý článek »

24
Kvě

ŠACHBAMBI Tábor 2010

Irena a Zdeněk Hejných

V pátek 21. 5. 2010 se konal šachový turnaj Bambi v Táboře. Celý článek »

23
Kvě

Elostatistiky (IV.) – jména, příjmení

Jirka Mejzlík

Dnešní pokračování se zaměří hlavně na jména a příjmení hráčů v databázi. Ta je samozřejmě nevyrovnaná z hlediska pohlaví, přece jen se šachům věnuje daleko víc mužů a kluků než žen a dívek, přibližný poměr je následující: Celý článek »

20
Kvě

Devět partií Pavla Roháče (5-0-4)

Otevřené MČR v šachu dětí do 8 let – Malenovice  14.–16. 5.  2010

Pavel Roháč st.

Hned v prvním kole Pavlíka trochu potrápil Samir Sahidi (SVK), který byl sice malý vzrůstem, ale již větší šachovým uměním. Partie se rozhodovala až v samém závěru, kdy oba aktéři měli dámy a několik pěšců. Celý článek »

19
Kvě

Bratři Filipové míří do Karlových Varů

Tomáš Vojta

Jen pár dní po skončení Otevřeného přeboru mužů Královéhradeckého kraje v Janských Lázních míří zástupci Vlašimi do dalšího lázeňského města na turnaj ve vážných partiích. Již dnes začíná v Karlových Varech pro změnu Otevřený přebor Karlovarského kraje, ve kterém nás budou reprezentovat pravonínští Lukáš a Vojta Filipovi. Celý článek »

18
Kvě

Cesta za vítězstvím v Jánkách II

Tomáš Vojta

Minulý týden se mi podařilo v Janských Lázních obhájit prvenství na Otevřeném přeboru mužů Královéhradeckého kraje. A tak mohu navázat na svůj loňský článek Cesta za vítězstvím v Jánkách druhým dílem. :-) Celý článek »

16
Kvě

Elostatistiky (III.) – věk, datum narození,…

Jirka Mejzlík   

Ve třetí kapitole, jak už jsme avizovali, se zaměříme  na věk šachistů a další hodnoty, které můžeme zjistit z data narození. Celý článek »

14
Kvě

Pavlík Roháč hraje na MČR 8

Jirka Mejzlík

Pavlík Roháč se vrací „na  místo činu“, a to dokonce ve dvojím významu. Po roce jako jediný z generace našich nejmladších žáčků jede hrát Mistrovství ČR jednotlivců v nejmladší kategorii do 8 let. Celý článek »

14
Kvě

Květnová ela vlašimských hráčů

Tomáš Vojta

Minulou středu byla opět po čtyřech měsících zveřejněna nová listina osobních koeficientů hráčů České republiky. A vzhledem k tomu, že do ní byly započteny výsledky soutěží družstev všech úrovní, změnilo se elo hned u 32 hráčů našeho oddílu. Celý článek »

12
Kvě

Úspěšné Jánky

Patrik Pýcha (komentář k partii T. Vojta)

Ve dnech 5. – 10. května se konal oblíbený turnaj v Janských Lázních, kterého se zúčastnila početná vlašimská výprava. Celý článek »

11
Kvě

Elostatistiky (II.) – hodnota ela

Jirka Mejzlík

Téměř všichni asi vědí, že nejnižší možné elo je 1251. Pokud hráč klesne pod tuto hodnotu, nemá už elo žádné. Shora není elo omezeno. Je také celkem zřejmé, že držitelů vysokých hodnot příliš nebude. Jaké je rozvrstvení hráčů podle ela ukazuje následující tabulka (stav k 5.5.2010): Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)