TJ Spartak Vlasim

Archive za měsíc: Únor, 2009

28
Úno

I v klasické partii se dá vytvořit studie!

Tomáš Vojta Aby byl výčet momentek z našich zápasů v krajském přeboru kompletní, dlužím čtenářům nejzajímavější momenty z utkání Hostivice – Vlašim.

24
Úno

Jak si prohrát důležitý zápas

Tomáš Vojta Ve šlágru regionálního přeboru naše béčko nejtěsnějším poměrem podlehlo Kutné Hoře „B“. A jak uvidíte z následujících diagramů, tento důležitý zápas mezi 2 nejlepšími týmy soutěže jsme si prohráli sami…

22
Úno

Kutná Hora „B“ – Vlašim „B“ 4,5 : 3,5

Tomáš Hašek Tak nejdůležitější utkání letošní sezony  je za námi. Do Kutné Hory jsme odjeli v základní sestavě (letos poprvé) s cílem zvítězit poosmé v řadě. Jak je zřejmé z nadpisu článku – nepovedlo se… důvodů je asi více…zkusím některé popsat:

22
Úno

Žáci v Humpolci

Jirka Mejzlík Mezeru v termínovém kalendáři žákovských turnajů jsme vyplnili výpravou na turnaj ŽL kraje Vysočina v Humpolci. Sjela se tam téměř celá žákovská špička sousedního kraje, ale také spousta začátečníků a neregistrovaných. Od nás se nakonec zúčastnilo 8 hráčů a po domácích jsme byli nejpočetnější výprava.

21
Úno

Prázdninová pohoda v Pravoníně

Marie Filipová Jarní prázdniny jsme se rozhodli dětem zpestřit šachovým turnajem. Založili jsme v Pravoníně tradici a vyhlásili 1. ročník Zimního oddílového turnaje.

20
Úno

Klíčové okamžiky zápasu Vlašim – Příbram „B“

Tomáš Vojta Nedělní zápas krajského přeboru proti Příbrami se nesl jednoznačně v naší režii. Pojďme se podívat na nejzajímavější momenty tohoto zápasu.

20
Úno

David Zvára s Janem Fialou krůček od vítězství

Ondřej Matějovský Minulou sobotu se šestice hráčů našeho oddílu zúčastnila 35. ročníku Zbraslavských dvojic.

18
Úno

Vlašim „A“ – Příbram „B“ 6:2

Tomáš Vojta K utkání osmého kola krajského přeboru proti družstvu Pyritu Příbram „B“ jsme nastoupili s odhodláním zvítězit a napravit tak dojem po nepřesvědčivých výsledcích z posledních dvou kol.

17
Úno

Vlašim C – Dolní Kralovice

Ondřej Vykouk V neděli jsme sehráli derby s družstvem Dolních Kralovic, které přijelo bez svého nejsilnějšího hráče, Standy Vávry. Ze základu jim chyběl ještě Patrik Pýcha. Sestava našich soupeřů tedy byla následující: Vopěnka Štěpán, Vopěnka Jan, Jelínek Lukáš, Snížek Jaromír a Jirka Mejzlík.

17
Úno

Partie z Mariánek

Tomáš Vojta Jeden ze svých nejlepších turnajů v životě sehrál v Mariánských Lázních Ondra Matějovský. Určitě neuškodí se k jeho výbornému výsledku ještě vrátit a podívat se na bojovnou partii, kterou v 6. kole sehrál s Vítkem Valentou.

14
Úno

Prázdninové turnaje pro děti

Jirka Mejzlík Jarní prázdniny někteří malí šachisté využijí k pohybu na zdravém horském vzduchu, většina  však zůstává doma. A tak se nabízí několik turnajů, na které bychom mohli vyrazit.

10
Úno

Vlašim ovládla turnaj v Sázavě

Jaroslav Pýcha 7. kolo Regionální žákovské ligy se konalo v sobotu 7. února v kulturním domě v Sázavě. Mladí šachisté našeho oddílu opět tvořili podstatnou část (24) startovní listiny čítající 86 hráčů.

08
Úno

Nepříliš podařené vítězství béčka

Vladimír Horák V utkání 8. kola RP D jsme doma přivítali nekompletní družstvo Peček, a protože hosté neobsadili poslední šachovnici, vedli jsme hned od počátku 1:0

07
Úno

Vydařené Mariánky

Ondřej Matějovský S odstupem necelých dvou týdnů se vracím k úspěšnému vystoupení vlašimsko-brodecké výpravy na mezinárodním festivalu Open Mariánské Lázně.

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)