TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Mládež'

30
Čvn

Z KP vezeme dva postupy na Mistrovství Čech!

Po roce opět v tradičním jarním termínu (víkend 25. – 26. 6. 2022) přivítalo městečko Mšeno Krajské přebory mládeže v šachu v kategoriích HD10, HD12, HD14 a HD16. S Lukášem Filipem jsme dali dohromady sedm dětí. Celý článek »

17
Čvn

Dvacátý druhý turnaj Stamatu

V sobotu 11. června uspořádala Šachová škola STAMAT v prostorách školní jídelny ZŠ Dukelská v Benešově svůj 22. turnaj pro děti. Akce tentokrát přilákala jen 15 účastníků, proběhla ovšem v příjemné atmosféře a pro některé začínající naděje Celý článek »

14
Čvn

MČR středních škol s naší účastí

Ve dnech 9. – 10. 6. 2022 se konalo MČR v šachu středních škol. Družstvo startovalo za Obchodní akademii Vlašim. Hrálo se v Nových Hradech, kam ve středu odpoledne děti dopravila paní Zuzana Píšová a v pátek navečer pro ně dojel Celý článek »

04
Čvn

Z JIPky až k poháru

Už je to vlastně docela dávno, co se hrál Přebor středních škol v Praze. Přesněji řečeno je to více než dva týdny. Tento krátký článek pojednává právě o tomto turnaji a o tom, jak jsme ho s naším školním týmem složeným na poslední chvíli Celý článek »

02
Čvn

58. Šachové Zaječice

A máme bronz! To jsem zjistil chvilku po návratu z Chrudimi, kde o víkendu 28-29. 5. probíhalo Mistrovství ČR družstev starších žáku v rapidu. No bronz sice získali naši hokejisté, ale úplná nepravda první věta článku zase není. Celý článek »

11
Kvě

Medaile z KP mládeže v rapidu

V areálu Výstaviště Lysá nad Labem se v sobotu 7. května konaly Krajské přebory v rapid šachu mládeže v kategoriích 10, 12 a 14 let. Za krásného počasí si zahrát přijela i tradičně společná (a netradičně skromná) výprava Vlašimi, Sedlčan Celý článek »

02
Kvě

Prvoligové loučení

S jiskřičkou naděje jsme se chystali na závěrečné soustředění 1. ligy mládeže, které se konalo o víkendu 23. a 24. dubna v Náměšti nad Oslavou. Do tělocvičny místní ZŠ se sjelo všech 12 týmů, aby vybojovalo rozhodující bitvy o postup do Extraligy Celý článek »

29
Dub

Deus ex machina nad šachovnicí

Během uplynulého víkendu (22. – 24. 4. 2022) se v hotelu Pavla ve Vlachovicích uskutečnilo závěrečné soustředění Extraligy mládeže. Vlašimský tým stál při jeho startu před neobvyklou úlohou. Poprvé od roku 2010 jej nečekal boj o medaile, nýbrž o záchranu. Celý článek »

22
Dub

Zachrání dorostenci Extraligu a 1. ligu?

Nejvyšší dorostenecké soutěže mají o nadcházejícím víkendu na programu poslední čtyři kola. Vlašimské áčko se po 11 letech, kdy vždy bojovalo o medaile, bude muset v Extralize vypořádat s nezvyklou rolí, a to je boj o záchranu. Celý článek »

17
Dub

O velikonočního beránka

V sobotu 2. dubna uspořádal DDM v Náměšti nad Oslavou v čele s panem Petrem Krátkým tradiční šachový turnaj. Hrálo se, jak už z názvu vyplývá, o velikonoční beránky. Dle pořadatelů se v tělocvičně ZŠ Husova, kde se turnaj odehrával, Celý článek »

08
Dub

Z Luhačovic bez medaile

Od závěru MČR mládeže a MČR amatérů v Luhačovicích (12. – 19. 3.) uběhly dva týdny, tak se pojďme za touto akcí poohlédnout. Nejprve bych se věnoval mládežnickým kategoriím, kde se hrálo o cenné medaile a postupy na MS a ME. Náš oddíl zde reprezentovali Celý článek »

03
Dub

Mistrovství České republiky juniorů 2022

Letošní MČR juniorů se konalo poprvé v novodobé historii mimo MČR mládeže. To se hrálo v Luhačovicích pod taktovkou Petra Koutného, o tom tu ovšem mluvit nechci, páč jsem tam nebyl. :-) Já s Ríšou jsme zamířili reprezentovat Vlašim Celý článek »

31
Bře

Míša Stein vítězem seriálu turnajů RŽL

Další z řady hráčů Vlašimi, kteří ovládli Regionální žákovskou ligu, je Míša Stein. Gratulujeme! Celý článek »

23
Bře

O vítězi KP rozhodl hod mincí

Dne 22. března odehrálo školní šachové družstvo Obchodní akademie ve Vlašimi krajské kolo školních týmů v Neratovicích, ze kterého se měla dvě družstva z kategorie středních škol kvalifikovat na Mistrovství České republiky, Celý článek »

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)