TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Soutěže jednotlivců'

08
Pro

Nejsilnější oddílový přebor v historii

Nedělní oddílový přebor v rapidu s průměrným elem hráčů 2202 o šest bodíků překonal ten červnový a stal se tak nejsilnějším oddílákem v historii našeho oddílu. :-) Po dvou měsících jsme využili toho, že se konečně zase může hrát „naživo“ a ve Sporthotelu Celý článek »

07
Říj

Czech Open 2020

Od 21. do 28. 9. proběhnul velice prestižní turnaj Czech Open 2020. Turnaj se hrál v prostorách Ideonu. Já jsem se přihlásil až na poslední chvíli, protože jsem měl jet do Tater, ale kvůli nějakým opatřením jsem nakonec zakotvil v Pardubicích. Tento turnaj jsem hrál Celý článek »

04
Říj

Nela znojemskou královnou

V sobotu 3. října se v jihomoravském Znojmě konal 34. ročník ženského rapid turnaje Znojemská královna, hraný současně jako Mistrovství České republiky 2020 v rapid šachu žen. Celý článek »

01
Říj

Podzimní Jánky 2020

Jen pár dnů před začátkem Openu Tatry nám slovenská strana hodila pod nohy klacek v podobě nutnosti předložit negativní covid test. A tuto překážku jsme, jako většina přihlášených Čechů, nepřekonali a tuto skvělou akci odpískali.  Jako náhrada se ale Celý článek »

28
Zář

Nejmenší naděje odehrály svůj první turnaj

V sobotu 12. 9. odehrály nejmenší děti své první „krajské“ partie v Čelákovicích (KP do 8 let). Reprezentovali nás Rozálie Janatková, Nikola Ondráková, Lada Vopálková, Jakub Čáp, Tomáš Brixí a Matěj Žížala. Děti doprovázel jejich trenér Lukáš Filip Celý článek »

21
Zář

Na Czech openu začíná hlavní turnaj

Mistr FIDE Roman Prymula se dnes stal ministrem zdravotnictví, tak jen doufejme, že ho hned nějakým nařízením nenapadne zrušit právě začínající hlavní turnaj na Czech openu. V něm budeme moct fandit Nele Pýchové a Kubovi Vojtovi.   Celý článek »

16
Zář

K postupu chyběl krůček

Letošní Krajské přebory mládeže provázely, stejně jako většinu sportovních i kulturních akcí,  „covidové problémy“. Původní červnový termín byl posunut na druhý zářijový víkend, pořádání se ujal šachový klub v Neratovicích. A vzhledem k okolnostem Celý článek »

14
Zář

Rapid v Počátkách ovládli Vojtové

V sobotu jsme si s Kubou udělali výlet do Počátek na 14. ročník místního rapidu. Bylo nám jasné, že turnaj příliš silný nebude, ale to nám nijak nevadilo. Chtěli jsme se podívat někam, kde jsme ještě nebyli a porozhlédnout se po okolí (mají zde krásnou starou Celý článek »

11
Zář

Startuje KP mládeže

Navzdory narůstajícím případům covidu jedna šachová akce střídá druhou. Tou další je (z června odložené) finále středočeského krajského přeboru mládeže v kategoriích HD10, HD12, HD14 a HD16, které se o víkendu odehraje v Neratovicích. V sázce Celý článek »

09
Zář

Plzeňský festival

Poslední den prázdnin skončilo Mistrovství České republiky v šachu mužů. Vlašimáků nás tam bylo docela hodně – já (Kuba Voříšek), Kuba Vojta, Ríša Mládek a i Nela Pýchová se vydávala za muže. Turnaj se hrál v kulturním domu místního pivovaru, Celý článek »

08
Zář

O šachového krále Vysočiny

Za účasti 76 zájemců všech věkových kategorií se v Havlíčkobrodském hotelu Slunce (jeho bývalé přízemní restauraci) uskutečnil dlouho očekávaný (po třech změnách termínů) rapid turnaj “O šachového krále a královnu Vysočiny”. Z důvodu možné Celý článek »

04
Zář

Vyjde to i potřinácté?

12x v řadě se povedlo hráčům Vlašimi přivézt medaili z Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu. A ač se zdálo, že tato neskutečná série už nemůže dále pokračovat (nejenže se nikdo z Vlašimi na MČR nekvalifikoval, ale dokonce se ani Celý článek »

02
Zář

V zajetí dvou Tomů

Už to bude nějaký pátek, kdy skončil letní pražský OPEN. Vlašimský šach jsme tam reprezentovali já (Kuba Voříšek) a Ríša Mládek, který se nedávno vrátil z Anglie. I přes lehké zpřísnění pravidel kvůli COVIDu-19 turnaj proběhl velmi Celý článek »

01
Zář

Tomáš Vojta krajským přeborníkem v bleskovce

Jen den po skončení Openu Říčany se v Hostomicích hrál krajský přebor v bleskovce. Pěkné ceny lákají do sálu restaurace U Frajerů rok co rok kvalitní konkurenci a nejinak tomu bylo i letos. Vítězem se stal ziskem 14,5 bodu ze 17 mezinárodní mistr Celý článek »

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)