TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Soutěže jednotlivců'

30
Kvě

Memoriál Františka Říhy

V neděli 21. května proběhl v Říčanech 7. ročník Memoriálu Františka Říhy, který se zároveň hrál jako KP v rapidu.  Účast byla mimořádná, na startu se sešlo 152 hráčů (z toho 55 domácích) a mezi přihlášenými bylo možné nalézt i hráčku Celý článek »

28
Kvě

O pelhřimovského pěšce

V sobotu 20. května 2023 se zúčastnili 3 šachisté Spartaku Vlašim prestižního šachového turnaje O pelhřimovského pěšce. Hrálo 120 hráčů a z našich si nejlépe vedl Jan Veselý, který uhrál 4 body ze 7 možných. Karolína Hrabánková Celý článek »

27
Kvě

Tomáš Vojta vyhrál Open Tatry 2023

Po Honzovi Stoklasovi, který v roce 1999 vyhrál Dublin classics open, se dnes Tomáš stal druhým hráčem Vlašimi, který kdy vyhrál turnaj dospělých ve vážných partiích v zahraničí. :-)   Celý článek »

19
Kvě

Vzhůru do velehor!

V tradiční sestavě vyráží již za pár chvil malá vlašimské výprava do slovenských velehor. Turnaj Open Tatry byl loni rozdělen na dvě části (jarní a podzimní) a zastřešuje ho název Tatrafest. Jarní část se uskuteční v tříhvězdičkovém hotelu Celý článek »

07
Kvě

Stříbro pro Míšu Steina z KP v rapidu

V sobotu 6. května se v Milovicích konaly Krajské přebory mládeže v rapid šachu. V místním kulturním domě v pěkně připravených prostorách bojovalo 116 šachistů a šachistek o tituly v kategoriích do čtrnácti, dvanácti a deseti let. Celý článek »

04
Kvě

Bronz ze silného rapidu v Písku

Společně s výpravou Sedlčan jsem poslední dubnovou sobotu vyrazil na 25. ročník turnaje O pohár starosty města Písku. Hrálo se v příjemném prostředí místního kulturního domu na 9 kol, tempem 15 minut na partii s přídavkem Celý článek »

19
Dub

O pohár starosty města Nymburk

V sobotu 15. dubna jsme si s Danem Houdkem, Tomášem Haškem a Kubou udělali výlet na 9. ročník Memoriálu Radima Masáka.  Stejný nápad mělo dalších 186 (!!!) hráčů a nijak mě to nepřekvapuje, protože rapid (15 min. + 3s. za tah) v Nymburku Celý článek »

16
Dub

Hezké výsledky v Táboře

Čtyři turnaje odstupňované podle výkonnosti uspořádali o Velikonocích šachisté Šachklubu Tábor. Zúčastnilo se jich i 5 hráčů našeho oddílu a ve výsledkových listinách se neztratili. Celý článek »

11
Dub

Regionální žákovská liga 22/23 zná vítěze

První dubnovou sobotu se pod názvem „Věž sázavských mistrů sklářů“ odehrálo závěrečné kolo Regionální žákovské ligy. V Sázavě ziskem 4 bodů ze 4 partií potvrdil nadvládu nad tímto seriálem turnajů pro děti Míša Stein, který se stal Celý článek »

06
Dub

Velikonoce – čas šachových turnajů

6 hráčů Vlašimi v 5 (!) různých turnajích se o velikonočních svátcích představí na vícedenních akcích.  Hned čtyři turnaje odstupňované podle výkonnosti se budou hrát v Táboře a další pak v dalekém Walesu. Loni z obou akcí běžel online Celý článek »

31
Bře

Uzavřený IM turnaj v Plzni

Od 4. do 11. 3. jsem se zúčastnil 1. ročníku IM turnaje v Plzni. Na turnaj jsem se vydal s kamarádem Petrem Součkem. Průměrné ELO bylo 2258, tudíž bylo potřeba na IM normu 7 bodů z 9 partií, což je v takhle vyrovnaném turnaji opravdu hodně. Celý článek »

18
Bře

Pepi má bronz z Mistrovství ČR mládeže

19 – to je počet medailí, které vybojovali hráči Vlašimi na Mistrovství České republiky mládeže v kategoriích 10-16 let. O tu poslední se dnes postarala Josefína Dudková. Gratulujeme! Celý článek »

15
Bře

8. kolo RŽL v Týnci n. S.

V sobotu 4. března 2023 se odehrálo již 8. kolo Regionální žákovské ligy 2022/2023, které pořádal Šachový klub TJ JAWA Brodce, za podpory města Týnec nad Sázavou. Hrálo se opět ve Společenském centru a hotelu Týnec nad Sázavou, Celý článek »

13
Bře

Memoriál Janise Pataridise

Včera jsem si udělal výlet do Prahy na 2. ročník Memoriálu Janise Pataridise.  Turnaj se hrál na památku muže, který do Československa přišel ještě jako kluk při občanské válce v Řecku (jeho otec padl a matku popravili). Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)