TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Soutěže jednotlivců'

18
Říj

Deník z Openu Tatry 2021 – díl 2

Den 6. – Na dnešek hlásili déšť a už od rána poprchává. Kuba se rozhodl si zahrát blicák. Skončil sedmý a vyhrál 10 euro. Po odečtu startovného mu pět euro zbylo. Pěkný výsledek. Celý článek »

12
Říj

Deník z Openu Tatry 2021 – díl 1

Den 1. – Pozor na jeleny! Po dvou letech jsme s Kubou opět vyrazili na šachový turnaj Open Tatry do Tatranské Lomnice. Loni se turnaj sice konal, ale situace kolem covidu nevypadala nejlépe a z turnaje jsme se nakonec na poslední chvíli odhlásili. Celý článek »

11
Říj

Míša Stein vyhrál druhé kolo RŽL

V sobotu 9. října 2021 se zúčastnili naši šachisté druhého kola Regionální žákovské ligy v šachu. Pořadatelem byly Sedlčany, ale hrálo se nově v Kosově Hoře. Turnaje se zúčastnilo celkem 48 dětí, které byly rozděleny do tří kategorií Celý článek »

02
Říj

Open Tatry – iba pre zaočkovaných!

Hotel Sorea Titris v Tatranské Lomnici bude od soboty 2. 10. dějištěm turnaje o Tatranský pohár. Na tento svátek pro všechny „šachové turisty“ se z Vlašimi již v pátek vydám společně s Danem Houdkem a Voříškovými. Na Slovensku jsou Celý článek »

29
Zář

Memoriál Věry Menčíkové

Početné startovní pole v čele s Davidem Navarou, online přenos ze 32 šachovnic, nádherné prostředí muzea městské hromadné dopravy ve Střešovicích, takový byl 4. ročník Memoriálu Věry Menčíkové. Celý článek »

23
Zář

Krajský přebor mládeže 2021 ve Mšeně

Letos se podruhé a doufejme, že naposledy konal Krajský přebor mládeže v šachu v náhradním podzimním termínu. A opět pod taktovkou Romana Burdy, který tentokrát pozval mladé šachisty do Mšena, malého městečka kousek Celý článek »

21
Zář

Rapid v Počátkách

V sobotu jsme si s Tomášem Haškem za ideálního šachového počasí (pršelo a byla zima) udělali výlet do Počátek na 15. ročník místního rapidu. Bylo nám jasné, že turnaj příliš silný nebude, ale to nijak nevadilo. Loni, když jsme Celý článek »

18
Zář

Ríša mezi šachovou smetánkou

Ztratit není co, získat lze mnoho (zkušenosti, slávu, spoustu peněz, nějakou tu normu), s takovou vstupuje Ríša Mládek do uzavřeného Mistrovství České republiky mužů, které dnes začíná ve Zlíně. Pro 10 vyvolených je připraveno 260 000Kč (i poslední dostane „dárek“ v podobě 10 000Kč)! Celý článek »

16
Zář

Vydařený rapid v Písku

V jednom ze svých historických článků jsem vzpomínal na naše účasti na rapidech v Písku v letech 1999-2002 a na konci jsem si povzdychl, že ani nevím, proč jsme na ně přestali jezdit. Napravit jsme to přijeli minulou sobotu, Celý článek »

14
Zář

Začal nový ročník Regionální žákovské ligy

Netradičně v Sázavě byl v sobotu zahájen další ročník Regionální žákovské ligy. První kolo si zahrálo 63 hráčů a nás může těšit, že se dařilo Míšovi Steinovi a Danielu Zemanovi, kteří v elitním turnaji „A“ obsadili třetí a šesté místo. Méně potěšitelné Celý článek »

10
Zář

Startuje MČR mládeže v rapidu

Mezi lety 2008-2019 se hráčům Vlašimi povedlo 12x v řadě přivézt medaili z Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu. Loni se „medailostroj“ zasekl, letos se ho může opět pokusit rozjet Pepi Dudková, která se představí Celý článek »

31
Srp

Ohlédnutí za openy v Říčanech a v Jeseníku

Konec prázdnin zpestřily šachistům velké turnaje v Říčanech a v Jeseníku. Do bojů se zapojilo celkem 349 hráčů, mezi kterými nechybělo ani sedm hráčů našeho oddílu. Pojďme se ve stručnosti podívat, jak si na obou akcích vedli. Celý článek »

26
Srp

Open Říčany před finišem

Již šest kol má za sebou turnaj Pohár města Říčany, který se tradičně hraje jako krajský přebor v kategoriích muži, ženy, HD 20 a HD 18. V silnějším openu A bojují i 4 hráči Vlašimi, ale příliš se jim zatím nedaří. Proč tomu tak je, docela dobře Celý článek »

21
Srp

Maťa se po 22 letech vrací na Open Jeseník

V jednom z mých vzpomínkových článků jste si mohli připomenout velké vlašimské výpravy, které na přelomu století vyrážely na turnaje do Jeseníku.  Letošní ročník se tomu trochu přiblíží, když budeme moct fandit Ondrovi Matějovskému, sourozencům Celý článek »

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)