TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Soutěže jednotlivců'

30
Zář

Povedený rapid v Týnci

O 5 let je šachový oddíl v Brodcích starší než ve Vlašimi a na počest 80 let od svého založení uspořádal turnaj v rapid šachu.  Ve středu 28. září si cestu do Týnce nad Sázavou našlo celkem 62 hráčů, kteří se utkali v devítikolovém švýcaru Celý článek »

28
Zář

Open Říčany 2022 pohledem vítěze

Od 27. srpna se konal každoroční turnaj Open Říčany. Oproti minulým ročníkům bylo šokem, kolik účastníků se na turnaj tentokrát vydalo – neskutečných 206 („A“ 84, „B“ 122)! Turnaj mám rád hned z několika důvodů: 1) Celý týden bydlím Celý článek »

21
Zář

2 medaile pro Kubu z MČR juniorů v rapidu

Hezkého výsledku dosáhl Kuba Vojta na víkendovém Mistrovství České republiky juniorů v rapidu. V konkurenci 74 hráčů obsadil celkové 3. místo, což znamená nejen bronz v kategorii do 20 let, ale i stříbro v osmnáctkách. Gratulujeme! Celý článek »

12
Zář

Obhajoba po čtvrt století

První zářijovou sobotu jsem si udělat výlet do Peček na 66. ročník Memoriálu Jaroslava Zadiny. Zdejší bleskovka má mimořádnou tradici a nevybavuji si u nás jiný turnaj, který by se konal po šestašedesáté! Navíc v místní úžasné kronice jsou výsledky Celý článek »

09
Zář

Je tu MČR mládeže v rapidu

Mezi lety 2008-2019 se hráčům Vlašimi povedlo 12x v řadě přivézt medaili z Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu. Minulé dva roky se „medailostroj“ zasekl, letos se ho může opět pokusit rozjet Pepi Dudková, Celý článek »

04
Zář

Kuba po 10 letech napodobil tátu

V roce 2012 vyhrál 10. ročník Tomáš Vojta, o 10 let později dvacátý Kuba Vojta. Jubilejní ročníky Openu Říčany patří Vojtům. :-)   Kuba uhrál 7,5 bodu a jistě ho potěšila 1. cena ve výši 13 500 Kč! Druhý skončil Honza Soural a třetí s bodovou ztrátou FM Michal Novotný. Velká gratulace! Celý článek »

26
Srp

V Říčanech hlásí vyprodáno

Poslední dny prázdnin zpestří šachistům tradičně turnaj Pohár města Říčany. Letos se bude hrát již podvacáté a stejně jako v minulých letech se jedná o krajský přebor v kategoriích muži, ženy, HD 20 a HD 18. Hrát se bude ve dvou Celý článek »

23
Srp

Open Nové Hrady

V září ve škole by za dvě pětky Vojtu Dudka asi nikdo nepochválil, v srpnu si to ale za umístění ve 3. ročníku Openu Nové Hrady zaslouží. Pátý skončil jak v hlavním turnaji, tak i ve čtvrteční bleskovce, která se hrála jako 30. ročník Memoriálu Františka Celý článek »

14
Srp

Začal Open Nové Hrady s Vojtou Dudkem

I příští týden je možné fandit hráči našeho oddílu na týdenním turnaji. Včera byl v Nových Hradech odstartován malý open (pouze 25 hráčů), ale s pěknými cenami (6 finančních, 1. cena = 10 000 Kč). Když k tomu připočteme čtvrteční Celý článek »

11
Srp

Pardubice 2022

Poslední týden v červenci se uskutečnil hlavní šachový turnaj v Pardubicích na deskovém festivalu Czech open. Díky velice silnému startovnímu poli je to turnaj jak dělaný pro juniory, kteří chtějí zaútočit na IM normu (v případě Ríši Celý článek »

04
Srp

Je tu Open Letní Praha

Jeden kvalitní turnaj seriálu Czech tour před pár dny skončil v Pardubicích a hned je tu další! V 16h. začne zítra prvním kolem Open Letní Praha a fandit budeme moct i Martinu Horákovi. Martinovi se poslední dobou příliš nedaří, ale jednou Celý článek »

22
Čvc

Dokáže Ríša zopakovat loňský zázrak?

V 15h. odstartuje v Pardubicích jeden z našich nejsilnějších otevřených openů. Fanoušci Vlašimi si jistě pamatují loňskou neskutečnou jízdu Ríši Mládka, který obsadil celkové 3. místo a uhrál si normu velmistra. Dokáže tento zázrak zopakovat? Celý článek »

17
Čvc

Vsetín 2022

Letošní 47. ročník oblíbeného vsetínského turnaje proběhl podobně jako loni ve skromných podmínkách. Hrálo se jen na sedm kol, akce trvala pět dní a kapacita hrací místnosti byla 32 hráčů. Místem konání se stala klubovna pořádajícího oddílu, jež sousedí s legendárním zimním stadionem Na Lapači, Celý článek »

11
Čvc

Stříbro z rapidu Zlatá Praha

V sobotu jsem si udělal výlet do našeho hlavního města, kde se hrál rapid při 17. ročníku šachového festivalu Zlatá Praha. A docela se mi dařilo, když jsem ziskem 6 bodů ze 7 partií obsadil konečné 2. místo. O půl bodu pomocného hodnocení Celý článek »

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)