TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Soutěže jednotlivců'

26
Kvě

Vzhůru do velehor!

V netradičním termínu, zato v tradiční sestavě vyrážíme již zítra do slovenských velehor. Po změně pořadatele byl turnaj Open Tatry rozdělen na dvě části (jarní a podzimní) a změnilo se i místo konání. Jarní část se uskuteční v hotelu Celý článek »

13
Kvě

Martin a Kuba mezi českou elitou

50 špičkových hráčů v čele s Davidem Navarou bude od 14. do 22. května bojovat v Ústí nad Labem o titul mistra České republiky. Mezi nimi budou i Martin Horák a Kuba Vojta, kterým můžeme fandit u monitorů svých počítačů, všechny partie budou přenášeny online. Cenový fond 226 000 Kč – 1. místo 80 000 Kč. Celý článek »

11
Kvě

Medaile z KP mládeže v rapidu

V areálu Výstaviště Lysá nad Labem se v sobotu 7. května konaly Krajské přebory v rapid šachu mládeže v kategoriích 10, 12 a 14 let. Za krásného počasí si zahrát přijela i tradičně společná (a netradičně skromná) výprava Vlašimi, Sedlčan Celý článek »

09
Kvě

KP v rapidu – Kuba druhý, Martin třetí

Triumfem mládí skončil nedělní krajský přebor v rapid šachu, který se hrál v rámci 6. ročníku Memoriálu Františka Říhy. Do Říčan si 7kolový rapid (tempo 15+5) přijelo zahrát celkem 83 hráčů a do první desítky konečného pořadí se dokázali dostat Celý článek »

04
Kvě

Rapid pod hradem Dobronice

Hned čtveřice hráčů našeho oddílu si udělala v sobotu 30. dubna výlet do Dobronice na 9kolový rapid. Hrálo se v kempu Stará papírna přímo na břehu Lužnice a jen pár stovek metrů od romantické zříceniny místního hradu. Bohužel ale ani hezké Celý článek »

25
Dub

Turnaj v Cardiffu pohledem Anežky

Když jsem se uprostřed března dozvěděla o konání šachového otevřeného turnaje při Mistrovství Walesu v Cardiffu, který se nachází 20 kilometrů od studentského městečka, kde druhým rokem studuji, začala jsem přemýšlet, jak hezké by bylo zahrát si Celý článek »

21
Dub

Souboje se soupeři i usínáním

Během velikonočního víkendu se v Táboře uskutečnil turnaj O pohár Mistra Jana, kterého se zúčastnila početná vlašimsko-sedlčanská výprava. Zatímco některé děti do Tábora přijely především sbírat první zkušenosti ve vážných partiích, Celý článek »

17
Dub

O velikonočního beránka

V sobotu 2. dubna uspořádal DDM v Náměšti nad Oslavou v čele s panem Petrem Krátkým tradiční šachový turnaj. Hrálo se, jak už z názvu vyplývá, o velikonoční beránky. Dle pořadatelů se v tělocvičně ZŠ Husova, kde se turnaj odehrával, Celý článek »

15
Dub

Anežka se vrací na šachová kolbiště

Na Britských ostrovech si hráči Vlašimi zahráli turnaj v Irsku, Skotsku, Anglii, ale ve Walesu pravděpodobně ještě ne. Tuto mezeru se rozhodla zaplnit Anežka Vlková, která si v Cardiffu o Velikonocích zahraje open při Mistrovství Walesu. Celý článek »

13
Dub

Zítra začíná velikonoční turnaj v Táboře

Od čtvrtka do neděle se bude v Táboře hrát velikonoční turnaj „O pohár Mistra Jana“.  Nebo lépe řečeno budou to hned 4 různé turnaje odstupňované podle výkonnosti a fandit v nich budeme moct velké vlašimsko-sedlčanské výpravě. Celý článek »

08
Dub

Z Luhačovic bez medaile

Od závěru MČR mládeže a MČR amatérů v Luhačovicích (12. – 19. 3.) uběhly dva týdny, tak se pojďme za touto akcí poohlédnout. Nejprve bych se věnoval mládežnickým kategoriím, kde se hrálo o cenné medaile a postupy na MS a ME. Náš oddíl zde reprezentovali Celý článek »

03
Dub

Mistrovství České republiky juniorů 2022

Letošní MČR juniorů se konalo poprvé v novodobé historii mimo MČR mládeže. To se hrálo v Luhačovicích pod taktovkou Petra Koutného, o tom tu ovšem mluvit nechci, páč jsem tam nebyl. :-) Já s Ríšou jsme zamířili reprezentovat Vlašim Celý článek »

31
Bře

Míša Stein vítězem seriálu turnajů RŽL

Další z řady hráčů Vlašimi, kteří ovládli Regionální žákovskou ligu, je Míša Stein. Gratulujeme! Celý článek »

21
Bře

Bakovský Rákosníček

V sobotu 19. března pořádal Šachový oddíl Sokol Bakov nad Jizerou 6. ročník žákovského šachového turnaje s názvem Bakovský Rákosníček. Hrálo se v sále radnice města švýcarským systémem na 7 kol tempem 2×20 min s přídavkem 3s. za tah. Celý článek »

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)