TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Soutěže jednotlivců'

23
Čvc

Na Czech Openu začínají hlavní turnaje

V 16h. odstartuje v Pardubicích náš nejsilnější otevřený turnaj. A parádní soupeře bude mít na úvod trojice Kuba Voříšek, David Zvolenský a Kuba Vojta. Všechny čekají soupeři s elem mezi 2400-2550.  Nikde jsem nenašel, kolik bude přenášeno partií Celý článek »

09
Čvc

Ríša to dokázal aneb Kouty 2021

Kvůli pandemii Covid–19 se letošní MČR v Koutech nad Desnou muselo odložit z března na konec června. Já osobně jsem to bral jako lepší termín kvůli hezkému počasí, že můžeme hrát déle fotbal atd. Na místě jsem ovšem zjistil Celý článek »

06
Čvc

Výsledky Memoriálu Stanislava Vojty

Sázkové kanceláře věřily vlašimskému mládí, ale vítězem 36. ročníku Memoriálu Stanislava Vojty se stal starý páprda. :-) Již popatnácté vyhrál Tomáš Vojta, druhý byl Ríša Mládek a třetí Kuba Vojta. Celý článek »

01
Čvc

Memoriál Stanislava Vojty – úterý 6. 7. 2021

Díky restrikcím vlády nemohla naše blicka proběhnout v tradičním vánočním termínu. Přesto o 36. ročník nepřijdete! V oblíbené hospůdce Na Kopečku v Chotýšanech se bude hrát v úterý 6. července (státní svátek) a níže si můžete Celý článek »

29
Čvn

Ríša juniorským mistrem České republiky!

Prohrál v prvním kole, v jedné z dalších partií si „floutkovsky“ dovolil zahrát Znosimský gambit (1.e4 f5), přesto byl nejlepší! Ríša Mládek vyhrál ziskem 7,5 bodu z 11 uzavřený turnaj našich elitních juniorů a stal se mistrem České republiky! Velká gratulace, tohle je opravdu mimořádný úspěch (jak pro Ríšu, tak pro vlašimský šach). Celý článek »

27
Čvn

Don Giovanni aneb opereta v sedmi dějstvích

Prolog

Když řekli mi, že mám napsat článek,

moh’ jsem myslet jen na spánek.

Leč přeci jen hlas z mé duše,

pravil onoho večera suše:

„Kubo, Kubo, co se ti to stalo?

Snad, že tvé srdce se polámalo?

Že když přítel o laskavost tě žádá,

hraješ si hned na zmetka, neřáda?“

Vyslechl jsem tedy hlásek slabý,

hlásek často nežádaný.

A proto jednou Celý článek »

24
Čvn

Pepi krajskou přebornicí v rapidu

Loňské září se v Neratovicích konalo KP mládeže ve vážných partiích. Nikdo z nás si tenkrát nedokázal představit, že je to na dlouhých devět měsíců poslední významná krajská akce pro mládež. :-( Roman Burda, neratovický organizátor Celý článek »

21
Čvn

Startuje MČR juniorů a mládeže

Jedna krásná akce skončila a hned je tu další. V Koutech nad Desnou začalo před malou chvíli Mistrovství České republiky juniorů a mládeže. Všechny šachovnice budou přenášeny online a fandit na nich budeme moci Celý článek »

20
Čvn

Kuba Vojta vyhrál turnaj Futures!

Krásného výsledku dosáhl v dnes skončeném uzavřeném turnaji v hotelu Don Giovanni Kuba Vojta. V turnaji mladých talentů získal 5 bodů ze 7 partií a prestižní akci vyhrál. Gratulujeme! Celý článek »

14
Čvn

Kuba po boku elitních velmistrů

Úžasný šachový zážitek čeká tento týden Kubu Vojtu. Po boku světových velmistrů (na fotce ze včerejšího slavnostního losování s Krzysztofem Dudou) si zahraje uzavřený turnaj dětí s názvem Futures. Celý článek »

08
Pro

Nejsilnější oddílový přebor v historii

Nedělní oddílový přebor v rapidu s průměrným elem hráčů 2202 o šest bodíků překonal ten červnový a stal se tak nejsilnějším oddílákem v historii našeho oddílu. :-) Po dvou měsících jsme využili toho, že se konečně zase může hrát „naživo“ a ve Sporthotelu Celý článek »

07
Říj

Czech Open 2020

Od 21. do 28. 9. proběhnul velice prestižní turnaj Czech Open 2020. Turnaj se hrál v prostorách Ideonu. Já jsem se přihlásil až na poslední chvíli, protože jsem měl jet do Tater, ale kvůli nějakým opatřením jsem nakonec zakotvil v Pardubicích. Tento turnaj jsem hrál Celý článek »

04
Říj

Nela znojemskou královnou

V sobotu 3. října se v jihomoravském Znojmě konal 34. ročník ženského rapid turnaje Znojemská královna, hraný současně jako Mistrovství České republiky 2020 v rapid šachu žen. Celý článek »

01
Říj

Podzimní Jánky 2020

Jen pár dnů před začátkem Openu Tatry nám slovenská strana hodila pod nohy klacek v podobě nutnosti předložit negativní covid test. A tuto překážku jsme, jako většina přihlášených Čechů, nepřekonali a tuto skvělou akci odpískali.  Jako náhrada se ale Celý článek »

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)