TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Soutěže jednotlivců'

16
Led

OPEN Praha 2023

Tomáš mě požádal, abych napsal pár řádků o nedávno skončeném OPENu Praha, kde jsme s Vojtou a Vojtou (Kubou Vojtou) trávili minulý týden. Opět bych rád článek pojal spíše šachově než jako pohádku o dobývání Prahy. Celý článek »

06
Led

Začíná Open Praha s Vojtou a Davidem

Ve čtyřhvězdičkovém hotelu Olympik odstartuje za pár hodin první velký turnaj na území České republiky v kalendářním roce 2023 – Open Praha. Přihlášeno je více jak 400 hráčů z 38 zemí světa! A bez zajímavosti není, že pořadatelé vyberou Celý článek »

04
Led

Pěkný výsledek na rapidu ve Světlé

V úterý 27. prosince uspořádal Šachový klub Světlá nad Sázavou 16. ročník „Memoriálu Vlastimila Mareše.“ Turnaj byl určen pro děti i dospělé, pro registrované i neregistrované a byl poctou obětavému trenérovi, který se věnoval šachové mládeži 40 let. Celý článek »

31
Pro

Táborská věž

V Táboře uspořádali naši kolegové 27. prosince velice úspěšný šachový turnaj Táborská věž, byl to již 65. ročník, který ozvláštnilo „historické“ video, které zpracovala Hanka Kadlecová s Pepou Martinkovičem a bylo promítáno v sále. Celý článek »

26
Pro

Výsledky Memoriálu Stanislava Vojty 2022

Triumfem mládí skončila dnes v hostinci Na Kopečku v Chotýšanech naše tradiční vánoční blicka. V pohodové vánoční atmosféře se z vítězství radoval sedmý muž letošního Mistrovství České republiky v bleskovce Ríša Mládek. Ani druhé místo Celý článek »

21
Pro

RŽL v Říčanech

Ani ranní chumelenice nás neodradila vyrazit poslední sobotu před Vánocemi do Říčan, kde se sjelo 80 dětí. Říčanští uspořádali 5. kolo RŽL. Turnaj se hrál tradičně v KC Labuť. Pořadatelé se na turnaj připravili vzorně. Spousta pohárů, medailí a cen. Celý článek »

19
Pro

Vítězství na posledních Sendražicích

V sobotu jsme si společně s Tomášem Haškem udělali výlet do Sendražic na jubilejní 50. ročník Vánočního blicáku. 50 let (!!!) turnaj organizoval pan Václav Uhlíř a dle jeho slov, to bylo letos naposledy.  Je velké škoda (a trochu smutné), že se Celý článek »

27
Lis

Memoriál Stanislava Vojty – 26. 12. 2022

Dnes by se táta dožil 74 let. Myslím, že je to tedy ideální den publikovat pozvánku na 39. ročník našeho vánočního turnaje, od roku 2006 hraného pod názvem Memoriál Stanislava Vojty. Stejně jako loni se uskuteční v oblíbené hospůdce Na Kopečku v Chotýšanech. Celý článek »

20
Lis

Míša Stein na vítězné vlně

Šachová škola STAMAT uspořádala 12. listopadu šachový turnaj v Čerčanech, kterého se zúčastnilo 73 dětí. Akce byla součástí Regionální žákovské ligy, což je série dětských turnajů v našem regionu. Její celkové výsledky rozhodují o postupech Celý článek »

12
Lis

Startuje Polofinále juniorů

V hotelu Esprit ve Špindlerově Mlýně odstartuje dnes ve 14,30h. Polofinále juniorů – nejsilnější otevřený open této věkové kategorie, který se u nás hraje. Bojovat se bude o šest postupových míst (tři z kategorie H18 a tři z H20) do uzavřeného Celý článek »

11
Lis

Regionální žákovská liga v Jílovém

Tentokrát se RŽL v Jílovém 5. listopadu zúčastnilo 7 dětí z Vlašimi. V turnaji A hráli Michael Stein, Daniel Zeman, Jáchym Slánský. Celkem v tomto turnaji hrálo 16 šachistů. V turnaji B, kde hrálo 30 dětí, nás reprezentovali Celý článek »

09
Lis

Výhra v loterii

Když mne organizátoři pozvali na pátý turnaj série Rumunské Grand Prix v rapid šachu, váhal jsem, přeci jen nejsem tak velký cestovatel. Nakonec jsme se dohodli na podmínkách, které vyhovovaly oběma stranám. Turnaj se konal ve městě Braila poblíž moldavských hranic a byl velmi silně obsazený. Celý článek »

06
Lis

Mistrovství Čech mládeže 2022

Po několikaleté pauze, kdy se „mistrovství“ snažilo najít útočiště v jiných lokalitách, se letos v posledním říjnovém týdnu sjeli nejlepší mládežníci z celých Čech opět do Harrachova, aby ve svých kategoriích bojovali o tituly mistrů Čech. Celý článek »

02
Lis

O záchodové kalamitě na MS juniorů

V říjnu jsem dostal možnost si zahrát MS juniorů v Sardinii. Česko se mnou jela reprezentovat ještě Anna Marie Koubová a žádný trenér, protože akce není zařazena v rozpočtu svazu. Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)