TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Soutěže jednotlivců'

19
Led

Kuba válí v Mariánkách

Již 5 kol má za sebou XX. ročník mezinárodního šachového festivalu v Mariánských Lázních. Kromě otevřeného openu se zde hraje i pět uzavřených elitních turnajů (2 GM, 3 IM) a v jednom z nich (s označením B2) dělá velkou Celý článek »

14
Led

IM norma a 3. místo na Openu Praha!

Úžasný výkon předvedl na dnes skončeném Openu Praha 16letý Jakub Vojta. Ziskem 7 bodů obsadil celkové 3. místo (jako 35 nasazený) a navíc si dokázal uhrát normu mezinárodního mistra! Velká gratulace! Celý článek »

07
Led

Začíná Open Praha s Vojtou a Kubou

Ve čtyřhvězdičkovém hotelu Olympik odstartuje za pár hodin prvním kolem jeden z nejkvalitněji obsazených otevřených turnajů v České republice – Open Praha 2022. Na programu jsou dva turnaje. Áčko není nijak omezeno výkonností Celý článek »

03
Led

O pohár města Světlá – Memoriál V. Mareše

Ve středu 29. prosince uspořádal Šachový klub Světlá nad Sázavou turnaj v rapid šachu „O pohár města Světlá – Memoriál Vlastimila Mareše.“ Turnaj byl určen pro mládež i dospělé, pro registrované i neregistrované a byl poctou našemu Celý článek »

29
Pro

Další kolo RŽL se konalo v Říčanech

Do Říčan se na 6. kolo Regionální žákovské ligy v sobotu 18. prosince vypravili tři naši šachisté, a to Jan Veselý, Vojtěch Břesky a Jakub Čáp. Celkem zasedlo za šachovnice 65 hráčů, na Říčany velice slabá účast. Coronavirus s námi „cvičí“, Celý článek »

27
Pro

Výsledky Memoriálu Stanislava Vojty 2021

V pohodové atmosféře proběhla včera v hostinci Na Kopečku v Chotýšanech naše tradiční vánoční blicka. Je fajn, že se nám turnaj v této podivné době podařilo uspořádat. Zahráli jsme si, pokecali a užili si příjemný den a o nic jiného v podstatě nejde. Celý článek »

25
Pro

Mistrovství ČR v bleskovce

11. prosince se v Brně uskutečnilo otevřené mistrovství v blitz šachu. I Vlašim zde měla své zástupce: Davida Zvolenského, Kryštofa Křížka, Ríšu Mládka a Vojtu Dudka. Na výborné výsledky z minulých let chtěl určitě navázat Ríša (7,5/15), Celý článek »

20
Pro

SCM cup Říčany

Součástí říčanského vánočního soustředění tentokrát byl i malý uzavřený turnaj pro 6 hráčů. Složení nebylo vůbec špatné, a tak mě potěšilo, že jsem byl pozvaný a měl možnost si pěkně zahrát. Hrálo se v rodinné školce Stárkových. Začátek akce Celý článek »

14
Pro

Naši šachisté dovezli 2 medailová umístění

Do Týnce nad Sázavou se v sobotu 27. 11. sjelo na pátý turnaj Regionální žákovské ligy pouhých 38 šachistů, ale zase bylo možné bez problémů dodržovat všechna epidemiologická opatření, která se stále zpřísňují. V turnaji A nás reprezentovali Celý článek »

08
Pro

Memoriál Stanislava Vojty – 26. 12. 2021

Spousta šachových turnajů se v dnešní podivné době ruší, ať už je to ze strachu z covidu nebo vládních opatření. Ve Vlašimi ale takovouto cestou jít nechceme a 37. ročník našeho vánoční turnaje od roku 2006 hraného jako Memoriál Stanislava Vojty se uskuteční v tradičním vánočním termínu 26. prosince. Celý článek »

30
Lis

Polofinále juniorů 2021 – pro pobavení

Už to bude týden, co skončil jeden z mých oblíbených turnajů – Polofinále juniorů. Jsem jeden z těch, kteří velmi oceňují umístění šachových turnajů někde mimo civilizaci, protože především turistika a cyklistika patří mezi mé oblíbené aktivity. Návštěva Krkonošského národního parku mi proto vždy udělá velkou radost. Celý článek »

25
Lis

Z Jílového vezeme tři medaile

Čtvrtá Regionální žákovská liga je minulostí, turnaj se odehrál 13. 11. v Jílovém u Prahy. Za jeho uspořádání můžeme poděkovat šachistům ze Zvole v čele s paní Strakovou. Na turnaj se vypravili šachisté z Pravonína v této sestavě: Lenka Šťastná, Natálie Celý článek »

20
Lis

Kuba Vojta postoupil na juniorský šampionát!

Skvělého výsledku dosáhl na dnes skončeném Polofinále MČR juniorů 15letý Jakub Vojta. V nejsilnějším otevřeném openu České republiky věkové kategorie do 20 let obsadil 4. místo (jako 23. nasazený!) a postoupil do uzavřeného juniorského šampionátu. Velká gratulace! Celý článek »

13
Lis

Začíná Polofinále juniorů

V hotelu Esprit ve Špindlerově Mlýně odstartuje dnes v 16,15h. Polofinále juniorů – nejsilnější otevřený open této věkové kategorie, který se u nás hraje. Bojovat se bude o šest postupových míst (tři z kategorie H18 a tři z H20) do uzavřeného Celý článek »

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)