TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Soutěže družstev'

14
Čvn

MČR středních škol s naší účastí

Ve dnech 9. – 10. 6. 2022 se konalo MČR v šachu středních škol. Družstvo startovalo za Obchodní akademii Vlašim. Hrálo se v Nových Hradech, kam ve středu odpoledne děti dopravila paní Zuzana Píšová a v pátek navečer pro ně dojel Celý článek »

09
Čvn

V Pravoníně hrálo 46 rodinných dvojic     

Vedoucí šachových kroužků pracujících pod Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi uspořádali další, po roční přestávce, již 13. ročník šachového turnaje Rodinné dvojice. Turnaj se konal ve Spolkovém domě v Pravoníně 4. června Celý článek »

07
Čvn

Smíchovský soudek 2022

V Praze na Smíchově, konkrétně v sále tamního pivovaru, proběhl poslední květnovou sobotu po dvouleté covidové přestávce již 36. ročník turnaje 4členných družstev v bleskovém šachu – Smíchovský soudek. Poprvé ve své kariéře jsem se této Celý článek »

04
Čvn

Z JIPky až k poháru

Už je to vlastně docela dávno, co se hrál Přebor středních škol v Praze. Přesněji řečeno je to více než dva týdny. Tento krátký článek pojednává právě o tomto turnaji a o tom, jak jsme ho s naším školním týmem složeným na poslední chvíli Celý článek »

02
Čvn

58. Šachové Zaječice

A máme bronz! To jsem zjistil chvilku po návratu z Chrudimi, kde o víkendu 28-29. 5. probíhalo Mistrovství ČR družstev starších žáku v rapidu. No bronz sice získali naši hokejisté, ale úplná nepravda první věta článku zase není. Celý článek »

19
Kvě

Pozvánka na turnaj rodinných dvojic

V sobotu 4. června se po roční přestávce uskuteční v Pravoníně již 13. ročník oblíbeného turnaje určeného pro rodinné dvojice (sourozenci, rodiče+děti, prarodiče+děti, bratranci, tetičky+děti – příbuzenské vztahy do synovců a neteří). Celý článek »

02
Kvě

Prvoligové loučení

S jiskřičkou naděje jsme se chystali na závěrečné soustředění 1. ligy mládeže, které se konalo o víkendu 23. a 24. dubna v Náměšti nad Oslavou. Do tělocvičny místní ZŠ se sjelo všech 12 týmů, aby vybojovalo rozhodující bitvy o postup do Extraligy Celý článek »

29
Dub

Deus ex machina nad šachovnicí

Během uplynulého víkendu (22. – 24. 4. 2022) se v hotelu Pavla ve Vlachovicích uskutečnilo závěrečné soustředění Extraligy mládeže. Vlašimský tým stál při jeho startu před neobvyklou úlohou. Poprvé od roku 2010 jej nečekal boj o medaile, nýbrž o záchranu. Celý článek »

22
Dub

Zachrání dorostenci Extraligu a 1. ligu?

Nejvyšší dorostenecké soutěže mají o nadcházejícím víkendu na programu poslední čtyři kola. Vlašimské áčko se po 11 letech, kdy vždy bojovalo o medaile, bude muset v Extralize vypořádat s nezvyklou rolí, a to je boj o záchranu. Celý článek »

19
Dub

Áčko sestupuje z 1. ligy

Nepovedený závěr, kopec smůly a v neposlední řadě dva roky staré hloupé rozhodnutí svazových bafuňářů, to vše přispělo k tomu, že se Vlašim po třech letech louči s naší druhou nejvyšší soutěží. A to i přesto, že jsme po celou sezonu podávali dobré výkony Celý článek »

10
Dub

Béčko přepisovalo oddílovou historii

Skvělou tečku za skvělou sezonou udělalo vlašimské béčko! V posledním kole 2. ligy deklasovalo odevzdanou Příbram 7:1 a obsadilo v tabulce konečné 3. místo. To je suverénně nejlepší umístění, jakého kdy tento tým dosáhl! Navíc zápas s Příbramí přinesl další dva individuální historické záznamy. František Innemann se v 74 letech stal nejstarším hráčem, který se kdy v našem dresu v ligovém zápase objevil (stále má ale co dohánět, v barvách soupeře hrál 85letý Jaroslav Trmal). A dále byl v sezoně 2021/22 dosažen historicky nejlepší individuální výsledek hráče Vlašimi v ligových soutěžích (10,5 z 11). Celý článek »

29
Bře

Klatovy – Vlašim B 4,5:3,5

Příjemná sobota, nepovedená neděle. Tak by se dal ve stručnosti shrnout náš zápas v předposledním kole 2. ligy. Již podruhé v letošní sezoně jsme si utkání zpestřili tím, že jsme vyrazili o den dříve a podnikli společný výlet. Tentokrát to bylo Celý článek »

25
Bře

DP Praha B – Vlašim 4:4

Pomalu se nám blíží poslední kolo 1. ligy, a tak je nejvyšší čas vrátit se k tomu předposlednímu. V něm jsme proti silnému protivníkovi sehráli dlouhý (hned dvě partie měly více jak 100 tahů) a napínavý zápas, který po takřka 6 hodinách Celý článek »

23
Bře

O vítězi KP rozhodl hod mincí

Dne 22. března odehrálo školní šachové družstvo Obchodní akademie ve Vlašimi krajské kolo školních týmů v Neratovicích, ze kterého se měla dvě družstva z kategorie středních škol kvalifikovat na Mistrovství České republiky, Celý článek »

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)