TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Soutěže družstev'

21
Čvc

Mistrovství České republiky 4členných družstev

Největší turnaj, jaký se u nás hraje, to je otevřené Mistrovství České republiky 4členných družstev. O uplynulém víkendu se do něj v Pardubicích zapojilo více jak 400 hráčů v čele s takovými esy jako GM Michalík (elo 2594), GM Polák (2553) nebo GM Krejčí (2547). Celý článek »

15
Čvc

Je tu Mistrovství ČR 4členných družstev

Prvním turnajem, který se v rámci pardubického festivalu Czech open 2021 bude hrát, je tradičně otevřené Mistrovství České republiky 4členných družstev.  Letos se přihlásilo 87 týmů, což je sice o něco méně než v „před covidové době“, Celý článek »

08
Čvn

Po jedenácté v řadě mezi elitou

Covid Vlašim nezastavil! Tak by se dal stručně shrnout závěr základní části Extraligy mládeže. Vlašimský tým po výborných výkonech porazil Polabiny, Jičín i Lipky a po jedenácté v řadě postoupil mezi osm nejlepších družstev České republiky! Celý článek »

03
Čvn

Extraliga mládeže se probouzí z klinické smrti

Pryč s online turnaji, pryč s hybridními nesmysly, konečně jsou tu normální šachy! Díky restrikcím vlády byly všechny soutěže ročníku 2020/2021 zrušeny. Až na jednu. Vstát z popela dokázala Extraliga mládeže, která tento víkend dohraje Celý článek »

17
Říj

1. liga mládeže, plán splněn

Neustále se zhoršující situace s covidem nás dlouho nechávala v nejistotě, jestli se první kola 1. ligy mládeže vůbec uskuteční. Naštěstí byla drastická opatření vůči sportu přijata až od pondělí, a tak se v sobotu 10. října do klubovny Sporthotelu sjela Celý článek »

14
Říj

V Extralize mládeže na 50 %

V mládežnických soutěžích družstev je toho odehráno o něco víc než v soutěži dospělých, těsně před přerušením organizovaného sportování se totiž ve dnech 10. – 11. října uskutečnily úvodní srazy. V nejvyšší Extralize mládeže zajížděli Vlašimští Celý článek »

12
Říj

Vlašim zahájila 1. ligu vítězstvím

Ještě než nám vláda zakázala hrát šachy, odstartovala úvodním kolem naše druhá nejvyšší soutěž. V něm jsme zajížděli k prestižnímu derby do Říčan, a i přes komplikace, když na poslední chvíli odpadl Jirka Rýdl, se nám po bojovném výkonu podařilo získat Celý článek »

09
Říj

Začínají nejvyšší dorostenecké soutěže

Ve Starém Městě a na domácí půdě ve Sporthotelu zahájí o tomto víkendu naše dorostenecké týmy úvodními koly své dlouhodobé soutěže. Pojďme se ve stručnosti podívat, k jakým změnám v sestavách došlo oproti loňsku a s jakými Celý článek »

03
Říj

Rozjíždí se soutěže družstev dospělých

I přesto, že v pondělí začíná v České republice nouzový stav, se po letní přestávce opět rozeběhnou dlouhodobé soutěže družstev dospělých (snad se vydrží hrát podle rozpisu co nejdéle, vzhledem ke stále se zhoršujícímu stavu s covidem se bohužel dá Celý článek »

23
Zář

Medaile na nás nezbyla

Dobré umístění na MČR 4členných družstev jsme nevybojovali, ale stydět se nemáme za co. Po 3 dnech bojů a 5 odehraných zápasech jsme byli druzí (v MČR první), ale v závěrečných dvou kolech jsme chytli 2 jasně nejsilnější týmy turnaje a ty prostě byly Celý článek »

17
Zář

Je tu Mistrovství ČR 4členných družstev

Prvním turnajem, který se v rámci pardubického festivalu Czech open 2020 bude hrát, je tradičně otevřené Mistrovství České republiky 4členných družstev.  Letos se přihlásilo 62 týmů, což je výrazně méně než v letech minulých, ale za současné situace Celý článek »

18
Srp

Rozbor simultánky od GM Navary – díl 2

Do druhého dílu článku s rozbory Davida Navary jsem nechal partie z posledních třech šachovnic. Důraz je dán na partii Kuby Vojty, který jako jediný dokázal s naším nejlepším hráčem vybojovat remízu (a mohl i vyhrát) a zachránil nás tak před potupným Celý článek »

12
Srp

Rozbor simultánky od GM Navary – díl 1

Velmistr David Navara v sobotu jednoznačně ukázal svou sílu a v simultánním zápase hladce porazil vlašimské áčko. Šanci „něco urvat“ měl pouze Robin Hrdina (bohužel ale svou „životní šanci“ promarnil :-) ) a Kuba Vojta, u ostatních to bylo poměrně jednoznačné, Celý článek »

10
Srp

Vlašim“A“ – David Navara 0,5:7,5

Jeden proti osmi. I tak by se dala nazvat simultánka vlašimského áčka proti GM Davidu Navarovi. Celý článek »

© 2021 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)