TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Historie'

30
Lis

Střípky z archivu – rok 1998 díl 3

Třetí pokračování vzpomínkových článků na rok 1998 bude zaměřeno na jarní turnaje. Podíváme se třeba na dvě akce, které byly postupem času shledány zbytečnými a již se nekonají – MČech v rapidu dospělých a MČech družstev do 12 let Celý článek »

31
Říj

Střípky z archivu – rok 1998 díl 2

Ve druhém díle vzpomínkových článků na rok 1998 se podíváme na akce ze začátku roku. Připomeneme si útok (bohužel neúspěšný) na medaili Ondry Mejzlíka na MČR mládeže, bleskovku v Postupicích nebo třeba výlet dětí na rapid do polského Celý článek »

25
Zář

Šachovému oddílu ve Vlašimi je dnes 75 let

Nějakým tím panáčkem anebo třeba přátelskou partií by si měli dnešní den připomenout šachisté ve Vlašimi. Jejich oddíl totiž slaví významné jubileum, je mu přesně 75 let! V následujících řádcích si můžete přečíst článek s lehkým Celý článek »

15
Zář

Střípky z archivu – rok 1998 díl 1

V roce 1998 vycházel druhým rokem regionální časopis Gambit a tak lze činnost našeho oddílu před 24 lety zrekonstruovat velmi podrobně. Přesto, že už jsem se v předchozích článcích zmínil hned o několika různých akcích Celý článek »

29
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 6

V šestém a posledním díle vzpomínkových článků na rok 1999 se podíváme na akce v závěru roku. Připomeneme si první vlašimskou medaili na Mistrovství České republiky mládeže v rapidu nebo třeba pěknou útočnou partii Honzy Celý článek »

20
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 5

V pátém a předposledním článku, který se bude věnovat vzpomínání na akce v roce 1999, se podíváme na letní turnaje. Připomenout si můžete dětský tábor v Jablonné, kde tehdy v šachovém turnaji triumfoval Viktor Láznička nebo třeba maraton Celý článek »

17
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 4

Již po čtvrté zavzpomínáme na dění v roce 1999 a tento díl věnující se turnajům v květnu a červnu bude nabitý událostmi. Podívat se můžete na seznam vítězů týdenního Openu Benešov (kde jsou ty časy, kdy v Benešově fungoval šachový oddíl …), Celý článek »

02
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 3

I ve třetím díle vzpomínání na rok 1999 zůstaneme u jarních turnajů. Podíváme se například na rapidy ve Strakonicích a Sedlčanech, tím nejzajímavějším v tomto díle je ale zisk historicky první medaile pro hráče Vlašimi ve vážných partiích Celý článek »

22
Kvě

Střípky z archivu – rok 1999 díl 2

Ve druhém díle vzpomínkového článku na rok 1999 se podíváme na akce ze začátku roku. Vévodit jim bude reportáž z bleskovky v Postupicích a milý rozhovor s tahounem místního oddílu Pavlem Filandrem. Podíváme se i na Mistrovství ČR Celý článek »

16
Kvě

Střípky z archivu – rok 1999 díl 1

V roce 1999 vzkvétal regionální časopis Gambit, a tak díky němu (a svým poznámkám) mohu činnost našeho oddílu před 23 lety zrekonstruovat tak, jako by to bylo včera. :-) Přesto, že už jsem se v předchozích článcích zmínil hned o 9 různých Celý článek »

27
Dub

Střípky z archivu – třetí třetina roku 2000

Posledním vzpomínkovým článkem, který bude mít v letopočtu na začátku dvojku, bude připomínka blicek a rapidů z konce roku 2000. Podíváme se do Kladna, Pardubic, Budějovic a taky na Kopeček do Chotýšan, kde proběhla vůbec poprvé Celý článek »

06
Bře

Střípky z archivu – druhá třetina roku 2000

Ve druhém díle vzpomínkového článku na rok 2000 se podíváme na letní akce, kterých jsme se tehdy zúčastnili. Připomenout si můžete pravé Šachové Zaječice (hrálo se v Zaječicích a pod stany), rapid v Neveklově, na který jsme vyrazili na kole, Celý článek »

12
Led

Střípky z archivu – první třetina roku 2000

O spoustě akcí v posledním roce druhého tisíciletí jsem se již zmínil ve svých předchozích historických článcích (Open Jeseník, víceboj v Rakovníku, rapid v Písku, MČech mládeže, soutěže družstev), ale i tak mi zbývá dost materiálu, Celý článek »

16
Pro

Střípky, které píchají a zároveň hladí (II)

Odchodem na mateřskou dovolenou ve střední části devadesátých let minulého století se Renata nepřestává zajímat o dění v čerčanském oddíle, ba naopak, díky našim společným posezením při občasných návštěvách bráchy z Moravy, má docela dobrý přehled o šachovém dění na Benešovsku. Po několikerých debatách na šachové téma Renata s iniciativou sobě vlastí přichází s nápadem vydávat šachový občasník regionálního rozsahu, kde by šachisté měli možnost vzájemně sdílet nejrůznější okolnosti svého sportu, zájmu, koníčka.

A tak na jaře 1997 spatřilo světlo světa první (resp. nulté) číslo časopisu Gambit. Cílem tohoto dvouměsíčníku bylo nejen informovat o výsledcích Celý článek »

© 2022 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)