TJ Spartak Vlasim

Kategorie 'Historie'

04
Bře

50 let od simultánky Salo Flohra v Benešově

Dnes je tomu na den přesně 50 let, kdy se v sále hotelu Na Knížecí uskutečnila simultánka se Salo Flohrem. 4. března 1973 se jí zúčastnilo i několik hráčů Vlašimi. Šlo tehdy pro náš okres o mimořádnou událost, o čemž svědčí celá řada článků otištěných v dobovém tisku. Celý článek »

18
Led

Střípky z archivu – rok 1998 díl 5

Předposlední díl historických článků o roce 1998 připomene výborné výsledky vlašimské mládeže na MČR v rapidu a nebo mé vítězství na Openu Jeseník před Robertem Cvekem.  Podíváme se i na tábor v Jablonné, kterého se zúčastnil malý Viktor Láznička.  Celý článek »

17
Pro

Střípky z archivu – rok 1998 díl 4

Další, v pořadí již čtvrtý, díl vzpomínání na rok 1998 bude spravedlivě rozdělen na dětské a dospělácké turnaje. Mrkneme se na Šachové Zaječice, kde měla Vlašim zahraniční posilu anebo si můžete přehrát remízovou partii Honzy Stoklasy s velmistrem Celý článek »

30
Lis

Střípky z archivu – rok 1998 díl 3

Třetí pokračování vzpomínkových článků na rok 1998 bude zaměřeno na jarní turnaje. Podíváme se třeba na dvě akce, které byly postupem času shledány zbytečnými a již se nekonají – MČech v rapidu dospělých a MČech družstev do 12 let Celý článek »

31
Říj

Střípky z archivu – rok 1998 díl 2

Ve druhém díle vzpomínkových článků na rok 1998 se podíváme na akce ze začátku roku. Připomeneme si útok (bohužel neúspěšný) na medaili Ondry Mejzlíka na MČR mládeže, bleskovku v Postupicích nebo třeba výlet dětí na rapid do polského Celý článek »

25
Zář

Šachovému oddílu ve Vlašimi je dnes 75 let

Nějakým tím panáčkem anebo třeba přátelskou partií by si měli dnešní den připomenout šachisté ve Vlašimi. Jejich oddíl totiž slaví významné jubileum, je mu přesně 75 let! V následujících řádcích si můžete přečíst článek s lehkým Celý článek »

15
Zář

Střípky z archivu – rok 1998 díl 1

V roce 1998 vycházel druhým rokem regionální časopis Gambit a tak lze činnost našeho oddílu před 24 lety zrekonstruovat velmi podrobně. Přesto, že už jsem se v předchozích článcích zmínil hned o několika různých akcích Celý článek »

29
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 6

V šestém a posledním díle vzpomínkových článků na rok 1999 se podíváme na akce v závěru roku. Připomeneme si první vlašimskou medaili na Mistrovství České republiky mládeže v rapidu nebo třeba pěknou útočnou partii Honzy Celý článek »

20
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 5

V pátém a předposledním článku, který se bude věnovat vzpomínání na akce v roce 1999, se podíváme na letní turnaje. Připomenout si můžete dětský tábor v Jablonné, kde tehdy v šachovém turnaji triumfoval Viktor Láznička nebo třeba maraton Celý článek »

17
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 4

Již po čtvrté zavzpomínáme na dění v roce 1999 a tento díl věnující se turnajům v květnu a červnu bude nabitý událostmi. Podívat se můžete na seznam vítězů týdenního Openu Benešov (kde jsou ty časy, kdy v Benešově fungoval šachový oddíl …), Celý článek »

02
Srp

Střípky z archivu – rok 1999 díl 3

I ve třetím díle vzpomínání na rok 1999 zůstaneme u jarních turnajů. Podíváme se například na rapidy ve Strakonicích a Sedlčanech, tím nejzajímavějším v tomto díle je ale zisk historicky první medaile pro hráče Vlašimi ve vážných partiích Celý článek »

22
Kvě

Střípky z archivu – rok 1999 díl 2

Ve druhém díle vzpomínkového článku na rok 1999 se podíváme na akce ze začátku roku. Vévodit jim bude reportáž z bleskovky v Postupicích a milý rozhovor s tahounem místního oddílu Pavlem Filandrem. Podíváme se i na Mistrovství ČR Celý článek »

16
Kvě

Střípky z archivu – rok 1999 díl 1

V roce 1999 vzkvétal regionální časopis Gambit, a tak díky němu (a svým poznámkám) mohu činnost našeho oddílu před 23 lety zrekonstruovat tak, jako by to bylo včera. :-) Přesto, že už jsem se v předchozích článcích zmínil hned o 9 různých Celý článek »

27
Dub

Střípky z archivu – třetí třetina roku 2000

Posledním vzpomínkovým článkem, který bude mít v letopočtu na začátku dvojku, bude připomínka blicek a rapidů z konce roku 2000. Podíváme se do Kladna, Pardubic, Budějovic a taky na Kopeček do Chotýšan, kde proběhla vůbec poprvé Celý článek »

© 2023 TJ Spartak Vlašim | Články (RSS) a Komentáře (RSS)